Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Ako je ovo bilo upućeno meni, ne znam đe ti je ta Banjica i što mi odgovaraš na post od pre 7 godina.

Ne nije bilo tebi, naprotiv.

Nego kolegi forumašu koji je citirao.

Link to comment

Ako je ovo bilo upućeno meni, ne znam đe ti je ta Banjica i što mi odgovaraš na post od pre 7 godina.

 

 

 treba da uvek imaš isto mišljenje o svemu bez obzira na opažene fakte, jer to je znak integriteta.

Link to comment

Ok, ok, glupa fora.

Forum me uvek vraća na prvi post na ovoj temi i svaki put vidim Jozin odgovor gde tvrdi da je stanje u zdravstvu bolje nego "ranije".

I uvek mi je zanimljivo u odnosu na ono što se danas dešava, pa sam hteo da ukažem na taj početak teme i kako se sada raspoloženje drastično promenilo.

Slično kao kada smo se vraćali na početak teme o "lakiranoj bubašvabi" i mejdejkine hvalospeve tamo.

Link to comment

Skroz istina. A u mnogim bolnicama po unutrasnjosti je vec sada potop. Ljudi ne idu u penziju jer nema ko da radi. A oni koji odu budu nekako vraceni, na ugovor ili tako nesto.

 

Specijalizacije se ne odobravaju, a cela generacija svrsenih studenata medicine uci nemacki, ili su vec otisli u Nemacku.

 

Cuo sam da postoji neko ludilo koje se zove volonterska specijalizacija!? Radis 3-5 godina za dzabe, plus bogati roditelji placaju za tvoju specijalizaciju

Uhhh volontiranje...

Jedini razlog koji mogu da zamislim je da neko to gleda kao "dodatno školovanje" pa da ćapi ćagu i zapali, ali opet mi je bolesno...

Link to comment

Volonterske specijalizacije su win - win, nažalost nekima jedini način da dobiju posao.. Volonter tako lakše ulazi u kliniku jer je specijalizant a klinika dobija gotovog lekara u kojeg nije uložila ni dinar..

 

Drugi razlozi za volontersku su paljba napolje kad se završi..

Link to comment

ljudi ne razumeju do koje mere je sve to otislo u kurac.

 

ni te volonterske specijalizacije ne moze da dobije svako, iz nekog razloga uskracene su lekarima koji rade na odredjeno vreme.

 

deficit u pojedinim oblastima postaje zastrasucuji. anesteziolozi, na primer. oni trckaraju sa operacije na operacije, pa na reanimaciju, pa ovamo, pa onamo, i jednostavno nije dovoljno. u pola operacija cuje se magicna fraza "pocecemo kad dodje anesteziolog".

Link to comment

 

 

ni te volonterske specijalizacije ne moze da dobije svako, iz nekog razloga uskracene su lekarima koji rade na odredjeno vreme.

 

Neviđena glupost i nemar ljudi u ministarstvu, veliki broj ljudi je izopšten zbog toga..

Link to comment

Pa generalno naša tragedija i dolazi odatle. Pa ko će ako ne neko u min. zdravlja da gleda brojke i shvati da će sistem imati "rupu"!

You had ONE job! ONE job!

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Boleo ih falus da se bakću sa tamo nekim doktorima na određeno i pravnim začkoljicama oko njihove specijalizacije, kapiram da bi za nedelju dana odradili posao da su hteli.. Nego eto daj volonterske, biće para od upisa plus možemo na sva zvona da objavimo da smo konačno i taj problem "rešili"..

Link to comment

Rad na određeno vreme, npr. zamena odsutnog radnika ili zbog povećanog obima posla je vremenski ograničen. I posle toga je vrlo neizvesna budućnost produžetka. Kada je uvedena zabrana zapošljavanja u javnom sektoru prvo, nisu ni mislili šta su napisali, pa su posle izuzeli određeno vreme  iz te famozne uredbe. E sad, koja će to zdravstvena ustanova da školuje i ima troškove za specijalizaciju nekoga čiji je radno pravni status blago rečeno pod znakom pitanja.

Link to comment

A da se potpiše ugovor sa zaposlenim kojim bi se to regulisalo? npr ako se ne produži ugovor da lekar refundira i sam nastavi da plaća ili nešto slično?! Siguran sam da bi puno ljudi pristalo ali pošto je svako sa ugovorom slučaj za sebe verujem da ustanove i ministarstvo baš zabole da se bave pojedincima..

 

Edit: ljudi se dovode u situacije da raskidaju ugovore i idu na biro kako bi dobili potvrdu da su (ponovo) nezaposleni i na taj način dobijaju volontersku.. I onda je dobiju pa se ponovo zaposle tamo gde su bili kao specijalizanti , glupost i maltretiranje..

Edited by zoki
Link to comment

Bilo je nekih inicijativa tog tipa kod mene, i to od onih lekara koji nisu dobili spec na konkursu, a za neke deficitarne ( anesteziologija), ali tadašnji direktor nije bio zainteresivan, a bilo ji mišljenja da tako bacamo pare na specijalizacije koje nam ne trebaju. Što je donekle i tačno, pa smo ove godine dodelili specijalizaciju samo iz delatnosti naše zdr. ustanove.

 

Mi sada imamo problem sa pedijatrima, koji su završili spec prošle godine i po svakuu cenu žele da odu mislim u Tiršovu. Sve bi to bilo ok, da oni plate ono što su po ugovoru o specijalizaciji obavezni ako ne provedu predviđen broj godina kod nas, ali vrši se takav pritisak sa svih nivoa na ustanovu da ne plate ništa. posle takvog bezobrazluka, zašto onda slati bilo koga na specijalizaciju koja nije urgentna medicina?

Edited by Arkadija
Link to comment

Sve bi to bilo ok, da oni plate ono što su po ugovoru o specijalizaciji obavezni ako ne provedu predviđen broj godina kod nas, ali vrši se takav pritisak sa svih nivoa na ustanovu da ne plate ništa. posle takvog bezobrazluka, zašto onda slati bilo koga na specijalizaciju koja nije urgentna medicina?

I ne treba da plate, jer je takva ugovorna obaveza nistava.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...