Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Znas li uslove "stimulativne" otpremnine? Hoce li vaziti za specijaliste?

Stimulativne otpremnine će biti za sve, bez obzira na kojoj poziciji radiš. Nismo još uvek dobili ništa napismeno, pa je sve još uvek maglovito, ali je pretpostavka da će ličiti na one tri kategorije koje su bile i 2005. kada je samo nemedicinsko osoblje bilo predviđeno za šut kartu.

Dilema je jedino, šta sa onima koji imaju neki od uslova za penziju, a nemaju još uvek 65 godina života. Da li im dozvoliti stimulativne otprenine ili ih nekako natzerati da odu u penziju samo uz onu zakonsku otpremninu koju isplaćuje RFZO.

Edited by Arkadija
Link to comment

Naravno, u zdravstvenoj ustanovi koja svoj posao obavlja na terenu. Neću reći kako se to zove, ali počinje na slovo H.

 

Da ste nekada bili korisnici naših usluga, sigurno ne biste voleli da uđete u vozilo koje je krvavo, ispovraćano i usrano.

Pa dobro ali i dalje ne vidim potrebu za trošenja jedne (ili više) plate za radno mesto perač automobila u zdravstvu.. Kod mene (doduše nema hitne samo terenska služba) vozači vode računa o ispravnosti i čistoći vozila .. A za ozbiljnija čišćenja angažuješ po potrebi specijalizovanu firmu, jbm li ga, valjda je tako jeftinije..
Link to comment

Kod nas ima preko 80 vozila, koja se svakodnevno peru , nekad ako potreba zahteva i više puta.  zamisli kada se vozila ne bi prala kod nas nego u nekoj perionici. Beogradsku Hitnu pomoć treba sagledati u obimu posla koji obavlja, kilometraži koju pređe, i nisu samo u pitanju lekarske ekipe, već i ozloglašeni transport i prevoz pacijenata koji se hemodijaliziraju. Da li možete da zamislite čudovište od našeg voznog parka, koji mora das e održava. 

Link to comment

Hitnu pomoć tj zavod za hmp apsolutno izuzimam iz moje priče, trebala si odmah da kažeš o čemu pišeš :)

 

Edit: dodao zavod za hmp

Edited by zoki
Link to comment

Nisam upucen, kakvi su uslovi bili 2005?

 

Bile su neke tri opcije, jedna su bile 10 prosečnih zarada u republici za one koji imaju do 10 godina staža uz odricanje da primaju novčanu nadoknadu kod NSZ, druga opcija je bila 100 evra po godini staža, i treća je bila neka komplikovana računica sa nekim procentom, vezanim za prvih 10 godina staža, pa onda procenat za neki zadnji staž, ne sećam se baš najbolje.

Možda će da bude opet isto, ali već sam rekla, dok ne stigne depeša iz ministarstva, ništa ne znamo.

Link to comment

Pričao pre jedno metar dana sa jednom doktorkom. Žena ima 2-3 godine do penzije, i kaže da je već sad drama sa medicinskim osobljem, a kaže da u sledećih godinu do tri očekuje da će se napraviti baš golema rupa u kadrovima... Pri tome kroz neku širu priču nisam stekao utisak da je ona u fazonu "posle mene potop". Po njenoj priči izgleda da se duži niz godina nije pazilo na ritam sa specijalizacijama i usavršavanjem.

E sad pošto vidim da ima vas koji radite ili imate dodira sa zdravstvenim sistemom jel situacija stvarno tako tragična?

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

E sad pošto vidim da ima vas koji radite ili imate dodira sa zdravstvenim sistemom jel situacija stvarno tako tragična?

 

 

 

Jeste.

Link to comment

 

Frank Pembleton, on 21 Jul 2015 - 13:54, said:snapback.png

E sad pošto vidim da ima vas koji radite ili imate dodira sa zdravstvenim sistemom jel situacija stvarno tako tragična?

Jeste.

 

 

A ovo o stanju u zdravstvu zaključuješ na osnovu kojih činjenica? Mislim, da nije popravljeno ni za promil? Evo ja radim u zdravstvu i smatram (kao i najveći broj mojih kolega) da je stanje u zdravstvu drastično popravljeno, mogu da navodim i razne primere ali ne bih da smaram, reći ću ti samo jednu činjenicu - pacijenti ne kupuju ništa od lekova i medicinskog materijala kada bivaju hospitalozovani u ustanovama sekundarne i tercijarne zdravstvene zaštite, dok je ranije bio slučaj da su morali da kupuju i špriceve i gaze i zavoje i ostali materijal, kao i mnoge lekove.Da li to znači da stanje nije popravljeno ni za promil?

 

:fantom:

Link to comment

A jbg otiđi na Banjicu (pupupudalekobilo) pa pogledaj gde i na čemu leže pacijenti.

Jeste, bolje je nego 90-tih kada si morao kupovati materijal ali to je zlo koje nam ne treba biti reper™.

Link to comment

Ako je ovo bilo upućeno meni, ne znam đe ti je ta Banjica i što mi odgovaraš na post od pre 7 godina.

Edited by JozoMujica
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...