Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

clan moje porodice je imao nedavno konatak sa renomiranim specjalistom sa privatnom ordinacijom i prestiznim drzavnim poslom koji ide uskoro u inostranstvo. sta mu je motiv nisam sigurna, ali je delovalo da nije imun na korupciju (tj da nije od onih koji idu zato sto ne mogu da gledaju sta se radi oko njih).

Link to comment

Priča je iz druge ruke, a ovo su sve nagađanja.

 

Mada, ni mito nije kao što je nekad bio - pare u džep i radi radnju. Jedna od metoda ide, pacijent dođe u državnu ustanovu tercijarnog tipa gde mu kažu da njegov hirurški zahvat niko neće da uradi zbog toga i toga, pa mu preporuče privatnu koja to radi veoma odgovorno/profesionalno - ustvari - ista ekipa koja radi u državnoj firmi(hirurg, anesteziolog, boranija nižeg stručnog stepena) odradi radnju u privatluku, isti potrošni materijal(od gaze do laboratorijskih analiza koje se rade u državnim bolnicama i laboratorijama), samo je račun privatan, sa sve urednim računom i plaćenim PDVom

 

Ima i ona fora sa "iznajmljenim" salama državne ustanove.

Link to comment

da li su dopusteni prelasci iz druge u prvu smenu skoro kao pravilo i rad osam dana zaredom?

 

dopušteni su. to moja sestra redovno radi. ne znam kako se odražava na pacijente, ali ona je imala udes posle jedne takve spojene smene.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ono kada tehničar u UC potpuno otvoreno priča kako se čudi što su ljudi "navalili da dolaze kada znaju da je virus".

 

I dodaje da je MERS i kako njega boli ..... jer su oni primili vakcine a vi vidite šta ćete.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...