Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

šta ja znam.

 

meni je cela ta priča o ulju kanabisa koje leči rak duboko sumnjiva i ne dopada mi se način na koji se promoviše.

 

da budem još precizniji, bojim se da bi se to moglo pokazati kao "snake oil" i da bi to na duži rok unazadilo napore da se legalizuje marihuana.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

šta ja znam.

 

meni je cela ta priča o ulju kanabisa koje leči rak duboko sumnjiva i ne dopada mi se način na koji se promoviše.

 

+1

 

Jako sam nepoverljiv prema svakom mambo-jumbo loku, koji se iznenada pojavljuje i rešava stvar...

Link to comment

upravo, iako sam za legalizaciju, svemocna lekovitost the herb-a mi ide na zivce. pa bobamu, marli je umro od raka a skoro pa da sam siguran da je koristio biljku.

 

i + jos 1 da legalizaciju treba odraditi "hladne" glave, drzati se dokazanih stvari i ograditi se od promotera ulja i maziva

Link to comment

Kladim se da je anesteziolog neki mlad lik željan isticanja. Nijedan drugi ne bi rizikovao da mu čičište od sto leta ostane na stolu

Link to comment
  • 4 weeks later...

Ako ste ne pismeni ili ako ste tupavi kao kurac obratite se doktoru da vas uspava kako ne bi ste uznemiravali normalne ljude. Hvala! 

Link to comment

namera je lepa, da zanemarimo apismenost ^_^

 

deco, hvalim dechje preventivno na stomatoloshkom. ako imate ozbiljnija posla sa decama i zubima, nemojte se ustruchavati da idete tamo.

Link to comment
  • 2 weeks later...

"

Ове године ће 1000 лекара напустити Србију"

 

"У тренутку када ће за мање од месец дана на медицинске факултете бити примљено поново око 1500 нових студената (уписне квоте још нису објавили сви универзитети), јасно је да се уписна политика и даље не мења. Реч је о великом апсурду. На једној страни, на Бироу рада посао чека око 2.700 лекара. "

 

http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Ove-godine-ce-1000-lekara-napustiti-Srbiju.sr.html

 

Članak je stolica, ali nije loš za podsetiti se kombinovanog apsurda školstva/zdravstva/zapošljavanja/izvoza ljudskog resursa.

 

Inače, pre nekoliko sam čuo za hirurga koji je odlučio da se vrati iz Nemačke u Srbiju, zli jezici tvrde da mu je odnos (nemačka plata/efektivan rad)/nemački standard dosta nepovoljniji od (srpska plata + mito/efektivan rad)/srbijanski standard 

Link to comment

pa tesko da je to tacno.

pre ce biti da ne zadovoljava standarde nemacke hirurgije.

 

mislim, nezamislivo mi da neko sebi gradi finansijsku konstrukciju na trazenju mita, sto ne znaci da je nemoguce.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Priča je iz druge ruke, a ovo su sve nagađanja.

 

Mada, ni mito nije kao što je nekad bio - pare u džep i radi radnju. Jedna od metoda ide, pacijent dođe u državnu ustanovu tercijarnog tipa gde mu kažu da njegov hirurški zahvat niko neće da uradi zbog toga i toga, pa mu preporuče privatnu koja to radi veoma odgovorno/profesionalno - ustvari - ista ekipa koja radi u državnoj firmi(hirurg, anesteziolog, boranija nižeg stručnog stepena) odradi radnju u privatluku, isti potrošni materijal(od gaze do laboratorijskih analiza koje se rade u državnim bolnicama i laboratorijama), samo je račun privatan, sa sve urednim računom i plaćenim PDVom

Link to comment

Čudno da neko sa razrađenim biznisom u Srbiji uopšte ide u Nemačku. Tamo uglavnom idu mladi lekari koji nisu uspeli da se zaposle nekoliko godina, ili koji su u startu odlučili da emigriraju pa odah posle faksa.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...