Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

ne znam da li je predocheno (ne kazem i shvaceno), da se ne moze uraditi skrining na sve. moze samo na neshto shto u porodici postoji i shto moze da se ochekuje, ili na neshto shto je masovnije ochekivana pojava i vec se otkriva rutinski.

Link to comment

Procitajte ovaj tekst veoma pazljivo, posto tema ima dalekosezne implikacije po javno zdravlje. Suma sumarum: tzv. Zojin zakon je pravna monstruoznost koju su pisale apsolutne neznalice. Jos pre nekoliko dana sam cuo da u genetskoj dijagnostici u Srbiji ovih dana vlada prava panika, jer ovaj zakon prakticno onemogucava genetske analize, ukidajuci mogucnost da se ovim poslom bave oni koji su se za to skolovali na bioloskim fakultetima, a lekara - specijalista u Srbiji ima samo nekoliko.

 

http://pescanik.net/satiranje-geneticke-struke/

 

daj bože da se prestane sa genetskom dijagnostikom iz više razloga: 

1) jer se radi o čedu eugenike.

2) jer intruzivne metode dijagnostike u normalnom svetu imaju verovatnoću od 1/200 za pobačaj, a kod nas je to na malo većem procentu zbog loših uslova i manjka stručnosti. nažalost, imali smo na forumu čoveka koji je tako izgubio dete pre godinu dana. 

3) lekari olako daju dozvole za nasilni prekid trudnoće, pa sam iz prve ruke čuo za nekoliko slučajeva gde su žene abortirale uz pristanak lekara zbog manjeg odstupanja ultrazvučnih merenja deteta od nominalnih i uporednih vrednosti.

 

edit: abortirale u 8. i 9. mesecu...

Edited by teacher
Link to comment
 

 

edit: abortirale u 8. i 9. mesecu...

kako bre :(

 

(ne sudim nishta, samo da je mnogo kasno i mnogo strashno)

Edited by gospa buba
Link to comment

ma verujem. to su odluke koje dugorochno chine zlo, i kad si u pravu i kad nisi. mnogo teshko...

 

to ide ovako: evo kao što vidite (a to može videti samo stručno lice, ja zveram u tu sliku kao debil i ništa ne vidim), femur (butna kost) je kraći za pola mm od neke nominalne vrednosti. postoji mogućnost da bi dete moglo da se rodi kao kepec. ok, gde treba da potpišem...

Link to comment

ne kontam da li si ironičan ili ne , pa ako nisi .. zar nema neka lista bolesti za koju je moguće uraditi abortus u 9. mesecu (lupam, da će se dete mnogo mučiti, da će biti u bolovima i sl.) ?

Link to comment

Procitajte ovaj tekst veoma pazljivo, posto tema ima dalekosezne implikacije po javno zdravlje.

 

citiraću jednog baš extra cara koji je uvek sve znao unapred jer ima besprekoran analitički um :fantom:

 

ne znam čemu tolika uzbuda kada sam na vreme objavio da će sns otvarati radne logore i koristiti se eugenikom i da se to nekako mora sprečiti a najefikasnije glasom za sigurnu budućnost

 

nažalost samo pametni ljudi su poslušali taj mudri savet a ostali su nastavili da veruju u vesnu pešić zeitgeist haarp i kemtrejlse 

Link to comment

ma verujem. to su odluke koje dugorochno chine zlo, i kad si u pravu i kad nisi. mnogo teshko...

Prisustvovao i u onoj situaciji kad je "na vreme, posle će biti kasno" i to ostaje za čitav život.Prošlo ihaha vremena i dalje ostaje dilema.Ne dao bog nikome, a sve češće je...
Link to comment

ne kontam da li si ironičan ili ne , pa ako nisi .. zar nema neka lista bolesti za koju je moguće uraditi abortus u 9. mesecu (lupam, da će se dete mnogo mučiti, da će biti u bolovima i sl.) ?

 

naivan si. dovoljan je potpis lekara, objašnjenje se lako da nažvrljati i mistifikovati. 

 

nama su poturali abortus, vrlo agresivno, do te mere da smo na svakom sledećem pregledu morali da kao prvu rečenicu izgovorimo da ćemo dete roditi po svaku cenu i da nećemo raditi amniocintezu (mora da se potpiše da nećeš :isuse: )...onda ide tužno: "ali da se ne muči..." 

pošto se radi o daunovom sindromu, naravno da nema nikakvog mučenja, štaviše ne znam ni za jedno dete koje je tako veselo i uživa u životu.  

Link to comment

e aj kao neka se protivnici vakcina nose vise u tri lepe picke materine. lepo ste se poigrali, a sada nadjite drugu zabavu na fejsbuku.

 

 
Beograd -- Za manje od tri meseca u na bolničko lečenje je primljeno 46 obolelih od morbila, dok je za jedan mesec prijavljeno novih 95 slučajeva sumnje na male boginje.

 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

e aj kao neka se protivnici vakcina nose vise u tri lepe picke materine. lepo ste se poigrali, a sada nadjite drugu zabavu na fejsbuku.

 

 

Protive se onim obaveznim, koje smo svi primali kao deca? 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...