Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Pa i meni deluje da nema direktno veze sa tim, ali ako imas veci procenat nevakcinisane dece vise njih ce pokupiti boginje a samim tim je i vise odraslih u riziku, bez obzira da li su nevakcinisani ili im organizam prosto nema dovoljno antitela.

Link to comment

el simptomaticno godiste obolelih? 

Vакcinаlni stаtus svih pоtvrđеnih slučајеvа је nеpоznаt ili sе rаdi о nеvакcinisаnim licimа, izuzеv čеtiri оbоlеlе vакcinisаnе sа јеdnоm dоzоm vакcinе.  Trеćinа (31,5%) оbоlеlih је u uzrаstu оd 35 dо 40 gоdinа, 34,2% u uzrаstu 20–30 gоdinа, 17% u uzrаstu 15–20 gоdinа, 11%  u uzrаstu 1–4 gоdinе,  dvе оbоlеlе оsоbа  uzrаstа  prеко 40 gоdinа,  i јеdnа  u uzrаstu 5–10 gоdinа.

Link to comment

Imam u firmi jednu koleginicu koja gura to da su vakcine zlo. Oću da izludim od nje. Sad je dobila da prati zdravstvo!

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

el simptomaticno godiste obolelih? 

 

Meni zanimljivije odakle je doslo, vidi Lezilebovich iznad sta je okacio. Da li to znaci da u BiH nisu vakcinisali decu protiv malih boginja 70-ih i 80-tih?

Link to comment

Mi malo stariji smo vakcinisani i protiv velikih boginja, to je onaj pečat na ramenu. 

koliko ja znam vakcine protiv velikih boginja su se delile samo vrlo izuzetno 1972, iz poznatih razloga

 

a taj pečat na ramenu je nešto drugo, i daje se i sada ali se daje na drugi način, no zaboravih šta

Link to comment

Meni zanimljivije odakle je doslo, vidi Lezilebovich iznad sta je okacio. Da li to znaci da u BiH nisu vakcinisali decu protiv malih boginja 70-ih i 80-tih?

pa to, il da su bile u pitanju neke tres vakcine, ko ce ga znati

Link to comment

koliko ja znam vakcine protiv velikih boginja su se delile samo vrlo izuzetno 1972, iz poznatih razloga

 

 

Imunizacija protiv velikih boginja je bila obavezna mislim do kraja sedamdesetih. Svetska zdravstvena organizacija je objavila da je 1977. g da poptuno iskorenila tu bolest među ljudima i to samo zahvaljujući vakcinaciji. Sada se virus čuva samo u Atlanti (CDC) i u nekoj laboratoriji u Rusiji.

 

Što se tiče ostalih boginja i drugih zaraznih bolesti evo kalendara obavezne imunizacije kod nas

 

 

25623_46_iff.jpg?ver=1335469855

 

Legenda za skraćenice

BCG – vakcina protiv tuberkuloze

HB – vakcina protiv hepatitisa B

DTP – vakcina protiv difterije, tetanusa i velikog kašlja

OPV – vakcina protiv dečije paralize

Hib – vakcina protiv hemofiliusa influence tip B

MMR – vakcina protiv malih boginja, zaušaka i rubeola

DT – vakcina protiv difterije i tetanusa, koja se daje do 7. godina

dT – vakcina protiv difterije i tetanusa, koja se daje u uzrastu od 7. do 14. godine

Link to comment

Imam u firmi jednu koleginicu koja gura to da su vakcine zlo. Oću da izludim od nje. Sad je dobila da prati zdravstvo!

 

Poslato sa WC šolje by BVK

 

Srpsko zdravstvo je veće zlo od bilo kakve vakcine.

Link to comment

ja nisam prelezao boginje, nemam pojma kako da uopste izbegnem to. ne mislim na ovu epidemiju vec generalno.

Link to comment

Imunizacija protiv velikih boginja je bila obavezna mislim do kraja sedamdesetih.

nije sigurno, inače ne bi sve te 1972 bilo kako je bilo (a znam sigurno da je bila izuzetna situacija i da su zbog nje krenuli da vakcinišu ljude, mrzi me sad da elaboriram detalje jedino ako nekoga baš interesuje)

 

a moguće je da jeste bila do nekog trenutka pre toga

 

ali svakako pečat na ramenu nije zbog velikih bognja nego zbog nečeg drugog (probaću da se setim/raspitam od čega, bwt nemaju to samo Srbi, imaju i drugi rođeni pre neke godine X)

Link to comment

pečat na ramenu nije zbog velikih bognja nego zbog nečeg drugog (probaću da se setim/raspitam od čega, bwt nemaju to samo Srbi, imaju i drugi rođeni pre neke godine X)

od BCG vakcine, protiv tuberkuloze.

 

a vakcinisalo mene protiv Variole, secam se dobro, dva oziljka na ruci, ali nestali kasnije.

Edited by aram
Link to comment

Postoli li šansa da se gone (krivično ili prekršajno) ljudi koji zagovaraju nevakcinisanje?

Dovođenje ljudi u zabludu potencijalno opasnu po život ili neka slična kvalifikacija?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...