Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

 

 

Juče je u Skupštini stavljen na dnevni red ZOJIN ZAKON-zakon koji regulise prava dece koja boluju od retkih bolesti.Od 189 poslanika nije glasalo 173.

 

daj link, jozo 

Link to comment

meni to deluje dosta lukavo, sastavis ljudima pricu o duhu i konfliktima predaka, pa izvlacis porodicne tajne.

e sta posle rade sa njima... valjda poredak ljubavi odradi svoj deo. :ph34r:  

Link to comment

to što taj poredak ima dozvolu, znači da država garantuje da taj postupak može dovesti do izlečenja?

 

u stvari, sada kada pročitam svoje pitanje - svaka aktivnost bi mogla da bude prihvaćena kao lečenje, jer možda i pišanje sa mosta ako se praktikuje svaki dan po 2-3 puta može da dovede do izlečenja šurakove zavisnosti od kocke.

 

da li je ova metoda prihvaćena svuda u svetu ?

Link to comment

metodu lecenja, odobrenu od strane drzave, sprovodi neko ko uopste nije u obavezi da ima bilo kakvih dodirnih tacaka sa medicinom?

 

nije, eno na sajtu im pise da je jedna od porodicnih terapeuta - kardioanesteziolog.  -_-

Link to comment

to što taj poredak ima dozvolu, znači da država garantuje da taj postupak može dovesti do izlečenja?

 

u stvari, sada kada pročitam svoje pitanje - svaka aktivnost bi mogla da bude prihvaćena kao lečenje, jer možda i pišanje sa mosta ako se praktikuje svaki dan po 2-3 puta može da dovede do izlečenja šurakove zavisnosti od kocke.

 

da li je ova metoda prihvaćena svuda u svetu ?

to zavisi. ja samo ne znam da li pricate o psihoterapiji ili o telesnoj medicini. za ovo drugo pretpostavljam da nije nigde u svetu prihvacena :D, a za ovo prvo... npr. u nemackoj priznate psihoterapije su, koliko znam, psihoanaliza i te kognitivnobihejvioralne, dok je u austriji sve priznato (ono sto sam pobrojala u prethodnom postu). 

Link to comment

to zavisi. ja samo ne znam da li pricate o psihoterapiji ili o telesnoj medicini. za ovo drugo pretpostavljam da nije nigde u svetu prihvacena :D, a za ovo prvo... npr. u nemackoj priznate psihoterapije su, koliko znam, psihoanaliza i te kognitivnobihejvioralne, dok je u austriji sve priznato (ono sto sam pobrojala u prethodnom postu). 

 

ne znam ni ja šta pitam od tog dvoje , ali konkretno se radi o lečenju šizofrenije/bolesti zavisnosti jer su mu se tako predstavili. da li za to imaju dozvolu države ovde i napolju?

Link to comment

samo da prijavim dva bubrega situacije

jedan sa pogresnom dijagnozom lose tretiran pa se vadi

drugi omasili levo desno, pa operisali zdrav, i opravili ga tako da su sad oba problematicna

Link to comment

ne znam ni ja šta pitam od tog dvoje, ali konkretno se radi o lečenju šizofrenije/bolesti zavisnosti jer su mu se tako predstavili. da li za to imaju dozvolu države ovde i napolju?

ne

 

inace, cini mi se da status alternativne metode lecenja podrazumeva da lecenje ne moze biti svedeno samo na tu metodu

Link to comment

 

“Posebno mi na srcu leži rad sa decom. Vrlo često deca nesvesno preuzimaju odgovornost roditelja - iz ljubavi. Tako na primer porodična zapletenost roditelja može da dovede do dinamika koje se kod dece ispoljavaju kroz razne poremećaje u vladanju, bolesti, alergije, ili pak u čestim nesrećnim slučajevima."

 

Inače, od ove godine krenula je, uz odobrenje Ministarstva prosvete i obrazovanja RS, i edukacija prosvetnih radnika za osnovnu školu od strane prof.Ilića.

:ph34r:

 

a znaš li šta im onda ta dozvola omogućava da leče ? onako, 1™ opšte lečenje

Link to comment

.

 
rečju, narodni front judeje... mislim, zastrašujuće je kakve posledice to ostavlja po ljude kojima je psihoterapija potrebna. zastrašujuće. 

 

Možda je gore što odokativno 80 do 90 procenata psihića raznih profila radi na crno. Porez, jelte. Pa se ne može naći kontakt željenog profila terapeuta osim nekim dosta indie metodama.

 

Onda, tu je odbijanje davanja kontakata zbog neke lične sujete.

 

Dalje, imate vi i zanimljivih legitimnih metoda, poput psihoanalitičara koji tumači snove, postoji centar samo za to. Sad pišem na brzinu pa ne mogu da nađem link.

 

I da nabacam još jednu info oko tog Jovanovića Olija. Taj je nedavno za žutu štampu komentarisao porodični sukob sestara Kovač, preciznije ulazio u razloge postupaka jedne od njih. Da li je to etički?

 

edit možda je to neki drugi Jovanović, ali nešto sumnjam

Edited by Malkmus
Link to comment

 

I da nabacam još jednu info oko tog Jovanovića Olija. Taj je nedavno za žutu štampu komentarisao porodični sukob sestara Kovač, preciznije ulazio u razloge postupaka jedne od njih. Da li je to etički?

ne. 

 

ukratko, to je jedna uzasno neuredjena struka u nas.

Link to comment

taj poredak ljubavi je tesko sektasenje. taj baja je kao neki guru, svi su srecni, ta ozarena lica na tim sesijama...cizis krajst.  sticajem okolnosti se prilicno krecem medju ljudima koji su u alternativi ovako ili onako, sama imam vrlo kritican i rezervisan stav oko toga, ali ono sto je matematicki nzs za sve te metode da kostaju proprilicno i da svi ti koji se time bave prilicno lepo zaradjuju. ne ulazeci da li sta deluje ili ne, placebo i (auto)sugestija su cudo, a ako ne skodi nekom, ok ako volis da dajes pare na takve stvari, samo mi ne nameci da ce soda bikarbona da izleci karcinom, jer nece.

medjutim, kad poklonici takvih stvari krenu da te ubedjuju kako si slep kod ociju, kako samo zvanicna medicina i farmakoindustrija profitiraju, ne moze a da ti se ne nametne pitanje...a cekaj sto onda vas kurs ili terapija kosta toliko i toliko....

i tako sam na fejsu zavrsila u nekoj grupi Šr Sladjana Velkov, koja je nastala kao ismevanje navodne doktorke Velkov,  koja je sampion u sarlatanstvu, sa prilicnim brojem sledbenika. tu  ismevajucu grupu su opet formirali ljudi koji su mahom iz sveta medicine i farmacije, tu je i profesor Vujcic sa PMF-a, koji se trude da raskrinkaju svaku neblozu koje gospoja i poklonici, a funkconisu kao klasicna sekta, napisu  - od toga da je rak gljivica, pa se leci sodom bikarbonom, gledanje u sunce, hodanje bosih nogu, limun je baza, a nije kiselina....sunce je hladno, antivakcinacija, ljudi reptili...ma nema cega nema. i samo cekam kad ce da pocnu da umiru od toga sto rade, jer dok prve zrtve ne padnu, nista se nece desiti. alternativna medicina je alternativna, to nam je jasno, ali to sto su je pustili na velika vrata i priznali kao i zvanicnu maltene, je otvorilo vrata mnogim ne sarlatanima i prodavcima magle, nego kako je krenulo,  onaj dr rosso, koji je uzgred izasao iz zatvora i ponovo deluje, ce biti mala beba sta se sve tu navuklo i nakotilo.

jedino mi malo smeta nacin na koji se nekad sprdaju sa tom pojavom, ali opet mogu da razumem kad neko toliko ispizdi jer iscrpi sve normalne metode i nacine i argumentovano objasni da nije to bas tako i da se medicina ne uci na internetu,a pri tom se ozbiljno bavi naukom,  krenkovi i ostale pojave da ne pominjem....i profa vujcic ima dobar blog u kojima objasnjava mitove i zablude kojima se danonocno troluje

 

http://zoranvujcic.com/2014/02/kiselo-bazni-mit-je-razbijen.html

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...