Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

ma jesam za razgovor, ali mi stvarno nije jasno kako si dosao do zakljucka da se lecim na guglu samo na osnovu simptoma.

sto ne bi procitao sta sam sve napisao? mislim, ako ti je do razgovora. 

 

sori, nista licno, samo ne volim da pricam neozbiljno o ozbiljnim stvarima :)

Edited by ToniAdams
Link to comment

A dobro, niste se baš najbolje razumeli tj gledate na stvari iz raznaličitih uglova. Rakursa jel. :)

Inače i meni nekako draže da dopadnem mlađem dr-u, šta znam da li verujem da će se više truditi, pa ako zajebe gledaće da popravi...

Link to comment

nego jel ima nekih statistika o medical malpractice u srbijici da se uporede sa slicnim zemljama?

 

postoji sansa da zdravstveno osoblje pusta glasine da bez mita nema (kvalitetne)usluge /misim, to bi im profitabilno/ ili salje subliminalne poruke:)? /umreces mi na operacionom stolu bez koverte; ujesce te zmija dok cekas na pregled, doktor poradja samo za kintu - u protivnom cistacica etc./

Link to comment

nego jel ima nekih statistika o medical malpractice u srbijici da se uporede sa slicnim zemljama?

 

postoji sansa da zdravstveno osoblje pusta glasine da bez mita nema (kvalitetne)usluge /misim, to bi im profitabilno/ ili salje subliminalne poruke:)? /umreces mi na operacionom stolu bez koverte; ujesce te zmija dok cekas na pregled, doktor poradja samo za kintu - u protivnom cistacica etc./

 

Ako i ima statistika, nema sanse da imaju veze sa zivotom.

Link to comment

+100

 

nema glasina, salju jako jasne poruke

 

Pa sad, koliko su jasne zavisi i od onog sto ih slusa... Rodjaka moje dobre drugarice je tako svojevremeno dobila zapaljenje slepog creva, i sve joj gore i gore, dok je njen hirurg dzabe roditeljima govorio Pa sta je ovo, pa mi nista ne razumemo sta joj je, pa tesko je da joj damo pravu dijagnozu, ne znamo, mozda je ili ipak ali nije, a devojci sve gore i gore. Dok im jedan drugi rodjak nije rekao sta da rade, operacija u zadnji cas.

Link to comment

Klinac dobio uput za laboratoriju, urin i urinokultura.

Hajde što je suprugu vratila sa šaltera da kupi onu bočicu za urinokulturu, već je morala da presipa iz sterilne bočice u ovu drugu, drži minut pa onda i to prospe (po uputstvu sestre sa šaltera koja je primila uput).

Posle 2 dana odlazimo po rezultate i shvatamo da urin nije urađen jer ova nije dobro pročitala uput.

Dakle: napravili smo haos kod načelnice.

Rezultat: nema bakterija koje nisu posledica spoljne kontaminacije.

Edited by Tale
Link to comment

na to i mislim, to je odavno postao modus operandi.

nemre jasnije. jos nemaju muda da istaknu cenovnik.

 

 

Dobro, do sad 95% ljudi bar kapira ove formulacije.

 

Znam par cudnih slucajeva. jedna sestrina drugarica je tako u dosta losem stanju lezala relativno skoro u bolnici, dok su joj tri puta zakazivali pa pomerali biopsiju, i njeni nista. Kao jao, pa opet pomerili, treba jos da se ceka. Ali to su neki ekstremi gde se maltene vise iznerviras od roditelja nego od lekara.

 

Tale, uvek u drzavnoj vracaju za bocice za urin, vracali su i mene pre par godina, vracaju svakog, nemaju ih.

Link to comment

urin i urinokultura.

Nenamensko trošenje sredstava :whistle: :D Prvo urin pa ako uopšte ima bakterija onda i urinokultura da pokaže koja je..

Link to comment

znaci drzavni lekar je nesposiban dok ga ne potplatite sa 100gr kafe / dobro, stara sala - vidim da su danas u pitanju stotine Jura/ a onda postaje sposoban? A privatni je onda uvek sposoban, ne? Pa koji ste vi onda moroni - sto ne idete kod privatnog?!?

Link to comment

znaci drzavni lekar je nesposiban dok ga ne potplatite sa 100gr kafe / dobro, stara sala - vidim da su danas u pitanju stotine Jura/ a onda postaje sposoban? A privatni je onda uvek sposoban, ne? Pa koji ste vi onda moroni - sto ne idete kod privatnog?!?

 

Pa nema uvek privatni, inace idemo, ne mislis valjda da sve one privatne ordinacije zvrje prazne :huh:

Ali za neke stvari nema privatno, tj privatno se obavlja u drzavnim operacionim salama i bolnickim kapacitetima, ako me razumes.

Link to comment

Rodjaka moje dobre drugarice je tako svojevremeno dobila zapaljenje slepog creva, i sve joj gore i gore, dok je njen hirurg dzabe roditeljima govorio Pa sta je ovo, pa mi nista ne razumemo sta joj je, pa tesko je da joj damo pravu dijagnozu, ne znamo, mozda je ili ipak ali nije, a devojci sve gore i gore. Dok im jedan drugi rodjak nije rekao sta da rade, operacija u zadnji cas.

 

Pa jel taj drugi rodjak rekao za dzabe ili za pare?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...