Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

pa ja mislim da uopste nisu ok sa strukom.

a imao sam tu srecu da upoznam ako ne sve, a onda sigurno skoro sve beogradske endokrinologe.

 

 

Pa ja sam letos bila bas kod endokrinologa. Posle sam otisla kod endokrinologa u inostranstvu i dobila identicnu terapiju.

Link to comment

pa ja mislim da uopste nisu ok sa strukom.

a imao sam tu srecu da upoznam ako ne sve, a onda sigurno skoro sve beogradske endokrinologe, gotovo sve radiologe koje rade na mr i sve (obojcu) neurohirurge koji su se bavili tom konkretnom tematikom.

na stranu sto je oprema za operacije takva kakva je, tojest najbolje sto smo imali je ono sto su za dz dobili iz nemacke kao rashodovanu.

 

grešiš nije 100% crno, ja sam upoznala lekare koji su u stalnom usavršavanju, čitanju stručne literature, kongresima, putovanjima na druge klinike. i to delom i zato što je klima na klinikama takva. neke klinike izuzetno vode računa ko će im ući u kolektiv. ali to su vrhunske bolnice u KC.

unutrašnjost (mesta bez univerzitetskih klinika) sve komplikovanije od slepog creva šalju u BG. ne znaju, neće da rizikuju.

Link to comment
 

Pa ja sam letos bila bas kod endokrinologa. Posle sam otisla kod endokrinologa u inostranstvu i dobila identicnu terapiju.

 

pa eto, cestitam.

 

 

grešiš nije 100% crno, ja sam upoznala lekare koji su u stalnom usavršavanju, čitanju stručne literature, kongresima, putovanjima na druge klinike. i to delom i zato što je klima na klinikama takva. neke klinike izuzetno vode računa ko će im ući u kolektiv. ali to su vrhunske bolnice u KC.
unutrašnjost (mesta bez univerzitetskih klinika) sve komplikovanije od slepog creva šalju u BG. ne znaju, neće da rizikuju.

 

sto se ove price koju sam iskusio tice, apsolutno niti gresim niti preterujem.

a mogu samo da se nadam da je u ostalim granama stanje bolje.

Edited by ToniAdams
Link to comment

ma uzasno je smesno, not in a good way, kad odes kod navodnog cara iz oblasti, da ti da odradis neke testove, i onda na osnovu cudnih rezultata tvoje stanje nazove atipicnim, i tu onda stane sa daljom analizom, hvatajuci se za tu atipiku, koja automatski iskljucuje sve ostale simptome kao znacajne, uz univerzalni savet - ponovi ti sve za 6 meseci.

a onda sednem za komp, krenem da guglam, i iz 3 klika misem nadjem studiju od pre recimo par godina, po kojoj je to stanje samo manje verovatno, nikako atipicno, i cak ima i svoj naziv. 

e pa jebemu.

a puko za pregled 6k i jos toliko za kontrolu.

Edited by ToniAdams
Link to comment

/pisem po secanju o delu knjige Malcolm gladwella blink, naime deo o pogresnom dijagnosticiranju srcanog udara - mozda se odnosi na diskusiju o tome kako su lekari totalno zatrpani pacijentima cije lecenje nije hitno, cija je procedura glomazna&skupa&nepotrebna... =>sve to skratiti, ustedeti&posvetiti se urgentnijim slucajevima.../

 

naime, this Reilly tip postaje sef 1 geto bolnice u chicagou, nema se novca a mnogo pacijenata - slicno ko u srbijici, na zalost. ukapira da mu je bolnica puna, svima su potrebne kvalitetne usluge ali nekima su potrebnije™ - neki su tu jednostavno bez razloga - npr. oni koji navodno imaju srcani udar, kojima treba posvetiti dane I nedelje ispitivanja.

cuje za nekog kardiologa Goldmana koji je napravio prostu 3-step formulu za utvrdjivanje srcanog udara za par minuta - gle cuda, goldmanov algoritam je tacan u 95% slucajeva za razliku od nekih 80-85% dijagnosticiranih od strane lekara nakon visenedeljnog ispitivanja....

Link to comment

pa hajde nam naskrabaj taj algoritam

/da znamo kad nas spuca jel da trazimo pomoc il da ustedimo dane i nedelje ispitivanja.../

Link to comment

Jbg, ja sam samo 1 messenger - procitaj knjizicu, googlaj Brendan Reilly I lee Goldman ...ali nisam pizda pa evo mali deo kao inspiracija:)

 

“Doctors, he concluded, ought to combine the evidence of the ECG with three of what he called urgent risk factors: (1) Is the pain felt by the patient unstable angina? (2) Is there fluid in the patient’s lungs? and (3) Is the patient’s systolic blood pressure below 100?”

 

Excerpt From: Gladwell, Malcolm. “Blink.” Little, Brown and Company. iBooks.

This material may be protected by copyright.

 

Check out this book on the iBooks Store: https://itunes.apple.com/WebObjects/MZStore.woa/wa/viewBook?id=357664470

Dakle, 95% tacna dijagnoza

Link to comment

Pa to je poenta - god forbid da te strefi bol u predelu grudnog kosa - ides u bolnicu, ali nema potrebe da te dave mesec dana na racun taxpeyera za nista

Link to comment

 

 

 

Od koga dobija salve uvreda, od lekara?!

Iskreno, odbijam da verujem u ovo, u medicini sam od 2001. i nikada ništa slično nisam video ili čuo...

 

Onda pitaj nekog da ti ispriča malo o dr Jovanoviću koji radi ili je radio u Zvečanskoj. Bilo je bar troje Jovanovića tamo, ovaj je izrazito krupan i agresivan. On ne da ume viče, nego ume da urla na pacijente.

 

Imaš i jednog prilično poznatog psihoterapeuta koji je častio par ljudi sa "profesionalni psihijatrijski pacijenti" na jednom sajtu koji sigurno posećuješ, ali skriven nadimkom. Na stranu što je stekao slavu, poziciju i ogroman novac zahvaljujući (potencijalnim) pacijentima pomenute specijalnosti.

Edited by Malkmus
Link to comment

 

a onda sednem za komp, krenem da guglam, i iz 3 klika misem nadjem studiju od pre recimo par godina, po kojoj je to stanje samo manje verovatno, nikako atipicno, i cak ima i svoj naziv. 

e pa jebemu.

a puko za pregled 6k i jos toliko za kontrolu.

 

Чекај, ти се лечиш по гуглу?

И не прихваташ да је исти субјективни доживљај код 150 рецимо болештина?

Link to comment

Pa ono jes'. Nema gore nego googlati simptome.

No recimo ja sam za metabolički sindrom x (valjda) saznao na internetu a posle par godina i prvi put od naših lekara.

Do tada su belo gledali kada bih to 'nako usput spomenuo.

Link to comment

Чекај, ти се лечиш по гуглу?

И не прихваташ да је исти субјективни доживљај код 150 рецимо болештина?

ti verovatno imas kakav poremecaj paznje, rekao bih i bez gugla.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...