Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

kakve veze imaju vase porodicne price sa ovim konkretnim dogadjajem? da li vi ljudi vidite sta pisete?

Link to comment

Šta čitaš? 

Treba li da se ogradim i da kažem da osuđujem ubistvo? (u svetu u kom ja živim takve stvari se podrazumevaju).

Treba li da naglasim da državni organi treba da postupaju po zakonu, i da nemam nikakvu zamerku

na to.

Samo pokušavam objasniti stav javnosti.

Ako si imao sreću (za to je baš potrebna sreća) pa nailazio na dobre lekare 

i ne razumeš zašto nekog Miku jebeno boli dupe što je ubijen neki hirurg dok je njegov neko (sestra, mama...)

zbog kurcobolje hirurgovog kolege ostao bez života onda jbg. Srećan si čovek.

Link to comment

 

i ne razumeš zašto nekog Miku jebeno boli dupe što je ubijen neki hirurg dok je njegov neko (sestra, mama...)

zbog kurcobolje hirurgovog kolege ostao bez života onda jbg. Srećan si čovek.

 

moj otac je umro zbog teskog nemara lekara elitne beogradske klinike, iako su nadljudski pokusali da ga spasu savesni lekari veoma ofucane bolnice u kojoj je posle zavrsio. ali nisam toliki zli retard da zbog toga gajim veoma aktivnu i glasnu ravnodusnost zbog ulicnog streljanja izuzetnog kraljevackog lekara o kome sam sticajem licnih okolnosti cuo jako lepe stvari.

 

meni je ovaj tvoj rezon potpuno nenormalan,  pogotovo sto ce taj isti Mika da ljubi noge hirurzima kad mu budu trebali

 

nego moram da proverim da li je onaj ucenik srednje skole MUP-a stvarno napisao ono. ako jeste, on ne bi smeo da se bavi policijskim poslom.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Naravno da će da ljubi, i ja ću da mu ljubim noge (uz pozamašnu kovertu, verovatno).

Nedostatak bilo kakve empatije prema ubijenom čoveku nije uzrok već posledica stanja

koje predugo traje.

I dok u zdravstvu ljudi koji ne rade, ili ne znaju da rade ili rade samo uz kovertu budu zaštićeni

od svih (kolega, institucija..) odnos javnosti prema ovakvim slučajevina se neće promeniti.

Možemo očekivati samo više sačekuša po ulicama.

Treba li da naglasim da se plašim toga, i treba li da naglasim da su prve žrtve loših lekara

savesni lekari, koji uz sav posao koji rade moraju da se nose i sa stigmom zbog svojih loših kolega.

Ne znam, meni generalno to što su se lekari u dr. Subotića polomili da sačuvaju život mog oca ne znači ništa*,

ako su svojim nečinjenjem omogućili lekaru iz Šapca da nastavi da ne radi to što bi trebalo da radi, i da mu 

omoguće da još nebrojeno ljudi prođe kao što je prošao moj otac.

Pristajem i na kvalifikaciju da sam zao retard zbog svog stava.

 

*Znači mi, naravno, sa čisto ljudske strane.

Link to comment

Ne mislim na tebe nego na ove imbecile sa fejsbuka, mada se sa tvojim stavom def. ne slazem. empatija se ne mora imati, ali da se demonstrira unaokolo da ti je svejedno zbog ulicnog ubistva odlicnog lekara, za to nema nikakvog licnog ili drustvenog opravdanja, to je drustvena i licna patologija.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Tu ste i niste.

Reakcija je očekivana.

Normalna, svakako ne.

Da li nam je zdravstvo normalno, nije.

Ko je kriv?

Lekari koji uredno primaju mito i "poklone"*, sistem u kojem ljudi koji spašavaju živote rade za neprimereno malu platu, "navika"...

 

 

 

*Da, ima izuzetaka, no evo nešto razmišljam, ako se mogu setiti jednog ili dva primera gde je lekar odbio "dar", a desetak priča gde je na ovaj ili onaj način tražio i uzeo.

Link to comment

ja isto znam dosta prica o tom trazenju mita. no, nikada mi se nije dogodilo tako nesto, niti clanovima moje porodice, niti mojim bliskim prijateljima.

 

pretpostavljam da ima dosta onih koji traze, ali sam sve blizi verovanju da je mnogo vise onih koji nude, i posle, kad je sve gotovo, pricaju da im je trazeno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...