Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

@Ctale, drži se čovečeed.i da, svako ko misli (s pravom, ne sporim) da je uc i klinički generalno, kritičan,treba da ode u gradsku na zvezdari, odeljenje gerontologijetu će da vidi kako izgleda pakao na zemljiono što sam tu videla, ne mogu ni da prepričam, bolesna sam i bez toga
Ja znam da je ovde apsolutno neljudski odnos, taj pakao na zemlji. Ako ti kažeš da je i tamo - onda je verovatno u većini bolnica tako!
Ne znam šta da kažem. Ima li makar neke promene posle razgovora sa načelnicom?
Načelnica je lagala da nije znala, sada mi je ćale javio da su nakon što smo otišli brže-bolje prebacili ovog sa tuberkulozom u odeljenje izolacije.Sutra mu rade bronhoskopiju, nadam se da će prekosutra da ga otpuste.Onda se selimo na kardiologiju.
Link to comment

Mogli su i na ovo da ne odreaguju, kao što ne reaguju na poziv iz sobe.Isto ne reaguju na uključeno svetlo iznad vrata (koje signalizira poziv u pomoć).Lično sam gledao juče kako 2 doktorke i 3 sestre opušteno ignorišu čoveka koji se guši u krevetu.Sada su odreagovali kada smo tražili odgovornost za sve što nije urađeno, a verovatno će nastaviti po starom kada ćale, pa ni mi, više ne budemo vitlali hodnicima.

Link to comment
2 nedelje čovek leži na Institutu za plućne bolesti KCS.2 nedelje gledamo i osećamo potpuno rasulo i javašluk.2 nedelje gledamo kako nepokretni i polupokretni pacijenti leže u krevetu uneređeni jer ih osoblje ne presvlači i ne menja posteljinu.2 nedelje gledamo i osećamo kako sestre ignorišu pozive pacijenata kada nekome od cimera pozli.
Žao mi je zbog svega ovoga... Nažalost, tamo se stvari i posle više od deset godina nisu promenile. Sve je ovo kao kad smo mi imali posla sa njima 2002. i 2003. godine. Uporediti tu bolnicu sa paklom nije preterivanje.
Link to comment
CTale, je l i tamo greju kao da pokusavaju da izlegu nesto?Dovoljno da kreira dozivljaj iz pakla, posebno za nepokretne pacijente.
Greju, suludo. Pitali smo kakvo je grejanje tada kada su ga primili, baš su se lepo pohvalili da im je grejanje odlično.Zaboravili su da se pohvale i ostalim pogodnostima.Ej, dve nedelje već razmišljam o tome gde se izgubila ljudskost kod medicinskih radnika. I ne mogu da prihvatim da nisu zadovoljni platom. Ne, nikako, nakon odabira ovog poziva.
Link to comment

Za gerijatriju u Gradskoj potvrđujem u potpunosti. Ne kažem da je potrebno, nego eto... Pored sveg tamošnjeg očaja detalj koji pokazuje koliko ih zabole za te ljude: knjiga o umrlim licima na odeljenju gerijatrije stoji na stolu posred hodnika. I ono malo pokretnih pacijenata što ima da obeshrabre.

Link to comment
Za gerijatriju u Gradskoj potvrđujem u potpunosti. Ne kažem da je potrebno, nego eto... Pored sveg tamošnjeg očaja detalj koji pokazuje koliko ih zabole za te ljude: knjiga o umrlim licima na odeljenju gerijatrije stoji na stolu posred hodnika. I ono malo pokretnih pacijenata što ima da obeshrabre.
muž i ja bili potpuno šokirani svime što smo tamo videlimoja majka tu prespavala jednu noć (smradovi sa ortopedije je premestili bez mog znanja i dopuštenja, a napisali ''u dogovoru'')i onda je ja na potpis odatle izvadila i dovela kući i imala kući intenzivnu negu mesec dana, ali je ona preživela i lepo prohodala Edited by duda
Link to comment

@CTale, kakvo je stanje, kako ti je otac ?nadam se da se spasio, tj. došao kućimoja mama (kojoj su btw na banjici prognozirali malu ili nikakvu šansu, da preživi tj) jako dobro,preživela 8 nedelja strogog mirovanja (sa 85 godina), sada već sedi samostalno u fotelji i počelisu sa vertikalizacijom, nadam se da će uspeti bar par koraka da napraviali, to je privatna ustanova, košta toliko da to nažalost ne može svako da priuštimoj prijatelj ortoped koji ju je gledao neki dan i koji svaki dan gleda starce na gerijatrijioduševljen negom, kaže, nema ni jednu jedinu primedbu

Link to comment
@CTale, kakvo je stanje, kako ti je otac ?nadam se da se spasio, tj. došao kućimoja mama (kojoj su btw na banjici prognozirali malu ili nikakvu šansu, da preživi tj) jako dobro,preživela 8 nedelja strogog mirovanja (sa 85 godina), sada već sedi samostalno u fotelji i počelisu sa vertikalizacijom, nadam se da će uspeti bar par koraka da napraviali, to je privatna ustanova, košta toliko da to nažalost ne može svako da priuštimoj prijatelj ortoped koji ju je gledao neki dan i koji svaki dan gleda starce na gerijatrijioduševljen negom, kaže, nema ni jednu jedinu primedbu
"Spasili" smo ga prošlog petka, doveli ga kući.Inače, odmah nakon one naše intervencije povodom pacijenta sa tuberkulozom, ocu su odmah uključili Panklav u terapiju (iako pacijent "nije bio tuberkulozan").Idemo sada dalje, da rešavamo uzrok problema (kardiološki).Drago mi je što tvoja mama tako dobro odgovara na negu :)
Link to comment

Po svemu sudeći, sutra napuštamo gerijatriju Gradske bolnice. A onda treba da krene još više na bolje, uz domaću hranu i pravu negu.

Edited by spettacollo
Link to comment
e, jako mi je drago da to cujem! pozdravi je ako me se seca, i kazi joj da se bolje oporavlja od mene! :)
hvala ti. reći ću joj prvom prilikom, seća se ona svega, samo treba da je potsetima za zarastanje, pa doktor se baš čudio kako joj je lepo zarastao taj kuka rekla sam i tebi, probaj sa mumiomja sam mami uključila mumio od početka, a ubrzo posle i biocink i neki specijalni kalcijum, pa posle i riblje ulje
Po svemu sudeći, sutra napuštamo gerijatriju Gradske bolnice. A onda treba da krene još više na bolje, uz domaću hranu i pravu negu.
ne znam o kome se radi i ko ti je tamo, ali ako je preživeo zvezdarsku gerijatriju, preživeće svepuno sreće, biće to sve bolje kući, čudo je domaća atmosfera
Link to comment
Inače, odmah nakon one naše intervencije povodom pacijenta sa tuberkulozom, ocu su odmah uključili Panklav u terapiju (iako pacijent "nije bio tuberkulozan").
Jel si siguran u ovo? Panklav i tuberkuloza nemaju veze jedno sa drugim, ne znam šta su ovim hteli uraditi.. Ili su lek dali zbog nečeg drugog.. :unsure:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...