Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Je l' smo mi jedina zemlja na svetu u kojoj pacijent mora da dokazuje s vremena na vreme da još uvek boluje od NEIZLEČIVE bolesti?
da. tudja nega i pomoc za telesno oshtecenje nastalo kao posledica nekih neizlechivih naslednih bolesti, daje se na ogranicheno vreme. da se kandidat ne ovajdi iznenadnim izlechenjem od telesnog oshtecenja. nastalog kakogod.ali da ne bude da tresu samo sluchajeve teshkih i retkih, deca dijabetichari (i svi dijabetichari), od one vrtste sto mere shecer pre i posle jele, slagacu te da li na 3 ili na 6 meseci moraju da donesu komisijski izveshtaj da josh uvek imaju dijabetes, da se ne bi ovajdili o one papirice za merenje na teret fonda.ima josh primera, nemam sad vremena.
Link to comment

Vezano za dijabetes, na 6 meseci se mora donositi izveštaj interniste, ne samo zbog tračica i iglica nego i zbog samog insulina.. Послато са GT-I9001 користећи Тапаток 2

Link to comment

Juče sam gledao prilog o pritisku na dečije klinike u Beogradu, i da su gužve zabeležene za vreme praznika (11.11.) bile 50% veće nego inače.Roditelji su, maltene, bezobrazni pa dovode decu za svaku sitnicu preskačući dežurne domove zdravlja.Povodom toga, razmišlja se o otvaranju novih punktova za noćna dežurstva.Meni nije jasno - zašto su te klinike dežurne samo svakog drugog dana? Zašto ne rade svakog dana? Šta rade kad nisu dežurne?

Link to comment

to znaci da su dezurne za hitne slucajeve. kad nisu dezurne, rade po uputima.a preskakanje dezurnog doma zdravlja je otprilike najpametnija stvar koju covek moze da uradi ako zeli da sacuva zdravlje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...