Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

danas sam presao pola grada da nadjem eftil. na kraju sam zvao onaj kol centar. rekli su mi da nigdje u gradu nema ali da zato mozda ima u sopotu :o

Link to comment

jednom sam uspeo da nadjem neke retke lekove na stos da prvo nadjem uvoznika, bili su ljubazni, proverili gde ima i obecali ako nema da ce snabdeti apoteku koju zelim

Link to comment
  • 2 weeks later...

Nije o stanju u nasem zdravstvu ali ne znam gde bih ga stavila a setilo me na ono kad smo raspljavljali o Andjinom izboru i tome da pacijent ipak najbolje zna koliko i kako mu bolest/terapija utice na zivot: “Far more than clinicians, patients understand the realities of their condition, the impact of disease and its treatment on their lives, and how services could be better designed to help them”"Ne decision about me, without me"Sto se mene tice, ovo je pozitivan trend. Naravno da ce imati svojih mana ali bih rekla da je sve u svemu bolje nego sadasnje stanje.

Link to comment
  • 1 month later...

Lepa inicijativa :)

Predsednik Skupštine Grada Beograda Aleksandar Antić rekao je danas u Grčkoj da će monasi sa Hilandara od 1. septembra moći da se leče besplatno u svim zdravstvenim ustanovama čiji je osnivač Beograd, onosno da će Grad plaćati troškove njihovog lečenja.- Monasi sa Hilandara iz različitih birokratskih razloga nemaju naše zdravstveno osiguranje. Određene zdravstvene usluge im pruža Grčka, ali imaju želju da se leče u Srbiji - rekao je Antić.On je rekao da je obaveza voditi računa o njihovom telesnom zdravlju jer su oni "život posvetili tome da vode računa o našem duhovnom zdravlju", kao i da će se lečiti u Kliničko bolničkom centru "Drašiga Mišović".Antić je u Grčkoj kao član privredno političke delegacije Srbije koju predvodi lider Jedinstvene Srbije Dragan Marković Palma.
Link to comment

Kao što sam od bagre očekivao, mutljavine su u toku.

BRUKA RFZO: Napravili haos zbog listi čekanjaFond prebacio pacijente iz drugih bolnica koji su na listi čekanja za operaciju srca u KCS, a pritom nikog nije obavestio
E, sad, možda ovo i nije mutljavina nego prosto nesposobnost koju pokazuju na svakom koraku, ali se iz svake te njihove gluposti na kraju ispostavi da je neko maznuo neke pare, bilo da pomoćnik direktora za informatiku uvodi vodu celom vikend naselju u kome ima nekretninu ili prave sebi zgradu sa prozorima koji se otvaraju daljincima.
Link to comment
  • 3 weeks later...

За младе докторе нема специјализације анестезиологијеProblem je u tome što, ako odu da rade svoje propisane dve godine opšte prakse, negde diljem Srbije, može se desiti da ih ustanova u kojoj su se zaposlili nikada ne pošalje na ovu specijalizaciju, koju žele. Radi se o jednoj od najzahtevnijih specijalizacija, i ona nije za svakoga. Ovi ljudi žele da rade baš to, i imaju kapacitet da to iznesu.

Link to comment
Kakve dve godine opste prakse? Koliko ja znam stazira se 6 meseci, posle toga se trazi posao, a kad ga imas pocinje i specijalizacija?
Uslov za dobijanje specijalizacije su dve godine radnog staža (ne mora opšta praksa već može i kao klinički lekar) i ugovor na neodređeno vreme... Za anesteziju, radiologiju i patologiju je prvi uslov ukinut... Kod ovih lekara je problem što nisu u stalnom radnom odnosu...
Problem je u tome što, ako odu da rade svoje propisane dve godine opšte prakse, negde diljem Srbije, može se desiti da ih ustanova u kojoj su se zaposlili nikada ne pošalje na ovu specijalizaciju, koju žele.
Nije baš, svaka bolnica u Srbiji koja ima hirurško odeljenje ima i anaesteziju tako da takve ustanove mogu da šalju na spec.. Ako radiš opštu praksu u Domu zdravlja bilo gde sigurno nemaš ni mogućnost da završiš na anesteziji jer takve ustanove nemaju inače ansteziologe...edit: i na slici u Politici nisu svi volonteri, loše su napisali, već ima i onih sa ugovorom na određeno Edited by zoki82
Link to comment

dolazim kod doktorke opšte prakse u pančevu po uput za banjicu, i bude nekih birokratskih problema. u jednom trenutku joj sine da može da me pošalje kod pančevačkog ortopeda. no, par sekundi kasnije kaže - u stvari, booolje ti da ne ideš kod naših...haos.

Link to comment
  • 3 weeks later...

jel vi imate frku s ovim, jer ja nemam.

Direktor Kliničkog centra Srbije Miljko Ristić operisan je u Ženevi - o državnom trošku, saznaje “Blic”. Ristić je putovao u Ženevu na osnovu protokola potpisanog između RZZO i klinike u Ženevi, namenjenog najtežim srčanim bolesnicima i deci sa urođenim manama. Ristić je, međutim, putovao na ugrađivanje bajpasa.http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/408516/Direktoru-KC-ugradjen-bajpas-u-Zenevi-od-novca-namenjenog-deci-i-najtezim-bolesnicima
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...