Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Kakav bre mito - mito je kad platis da dobijes nesto na sta nemas pravo. Ovo je cista iznuda.To sto se ovakve i s licne stvari (kad moras da nekome platis da bi ostavrio svoje pravo) u Srbiji tretira kao davanje mita, a ne kao placanje reketa je samo dokaz korumpiranosti celokupnog sistema.
Kakav bre mito - mito je kad platis da dobijes nesto na sta nemas pravo. Ovo je cista iznuda.To sto se ovakve i s licne stvari (kad moras da nekome platis da bi ostavrio svoje pravo) u Srbiji tretira kao davanje mita, a ne kao placanje reketa je samo dokaz korumpiranosti celokupnog sistema.
Odlično rečeno. Da se malo razbije taj relativizatorski stav da je sve to isto, jer, zaboga, za korupciju je potrebno dvoje.
Link to comment

to je mrtav sajt, bez kontakta, a deluje kao rad jednog ili dva coveka. ne bih donosio nikakve zakljucke na osnovu njega.

Link to comment

Zdravstveni sistem treba zapaliti. Sve do jednog aktera, niko nije nevin. Polomiš nogu i ne možeš da produžiš zdravstveno osiguranje jer ti poslodavac (javna ustanova) nije isplatila sve što ti pripada, a samim tim nije ni uplatila sve poreze i doprinose pa ne mogu da te, pazi sad ovo, odjave i ponovo prijave.

Link to comment
Polomiš nogu i ne možeš da produžiš zdravstveno osiguranje jer ti poslodavac (javna ustanova) nije isplatila sve što ti pripada, a samim tim nije ni uplatila sve poreze i doprinose pa ne mogu da te, pazi sad ovo, odjave i ponovo prijave.
meh, cijena tranzicije™ :fantom:
Link to comment

Sistem je postavljen tako da ne možeš da budeš zdravsrveno osiguran ako poslodavac nije uplatio doprinose. Znači, ne možeš ni da pređeš na neki drugi vid osiguranja (preko biroa, supružnika, sam da plaćaš). Jebena odjava i M obrasci. Kad poslodavac uplati te doprinose, što će biti u oktobru otprilike, možeš da dobiješ osiguranje za jul.

Link to comment

ni u vreme najvecih nestasica lijekova, mucenja sa onim julovskim debilom od ministra, nije nedostajalo lijekova za epilepsiju. makar ne onih koje sam ja pio. eftil 500, proizvodi zorka sabac, vjerovatno najobicniji i najrasireniji (pored fenobarbitona) antiepileptik. u apoteci na NBGu su mi dali neki telefon na kome se moze provjeriti u kojim apotekama toga lijeka ima. telefon je stalno zauzet.pamecu porodice imam par kutija na zalihama i skrpicu se dok ih ne nadjem negdje. da se mene pitalo, bio bih u problemu. ali drugi ljudi su u problemu.sistem se raspada

Link to comment

u slucaju da ne znas...edit: ugh. tezak tekst sam linkovao. nema ga, povucen. akording tu ugledni dnevni list.

Edited by Malkmus
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...