Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

To verovatno nekih fiktivnih zaposlenih. Lekara i medicinskih sestara često imaju manjak.
Bas tako. Najveci problem je nemedicinsko osoblje. Elektricari, vodoinstalateri... pa onda sef tehnicke sluzbe... E sad, kad pukne negde cev, taj vodoinstalater obavesti sefa tehnicke sluzbe, a ovaj pozove komunalno da posalju ekipu da sanira kvar i tu popravku uredno plate. Adekvatan broj zaposlenih se racuna bez obzira na zanimanja, tako da kada ode u penziju lekar, ako na slobodno mesto zaposlis elektricara ne mozes zaposliti lekara Edited by Uskebasi
Link to comment
Izgleda da nisi skoro išao kod lekara u Srbiji. Ni zakazani termin ne znači ništa, u velikom procentu slučajeva.Pritom, politički i robinski zaposleni dovode do toga da je u zdravstvu zaposleno 2x više nego što je potrebno.
Prosto da ti pobijem pretpostavku ceo novembar sam proveo po raznim specijalistima. Jos mi nije nadjeno resenje za tegobe koje imam,moja odiseja se nastavlja sad idem krajem na jednu dijagnostiku a ko zna kad cu stici CT za nos. tu sam i ja kriv.
Link to comment

I ja pričam iz iskustva - 20 dana sam čekao na zakazani termin, došao u zakazani sat i minut zakazanog dana, dočekala me info da specijalista nije tu. Nije na bolovanju, nije na intervenciji, jednostavno nije tu. Niti se odredila zamena, niti je ko smatrao pametnom idejom da me obavesti.A tu dnevno ordinira troje specijalista! Jedan je u "međusmeni"?! Nemaju ni 4 sata radnog vremena dnevno.

Link to comment

da li si probao kod zastitnika pacijenata? to ako te ne mrzi posle da ides kod specijaliste za zivcane bolesti. djoka vestica i onaj drugi na koje bih mogao da te uputim da im se zalis mirisu cvece odozdo.

Link to comment

Nisam probao. U toj tački čovek nekada prosto prestane da pokušava.Jednom ranije sam tražio zaštitnika pacijenta (zbog roditelja), i taj pokušaj se pokazao utopističkim jer je ta funkcija prosto protokolarna.Sećaš se "belog telefona"? Probaj da iskoristiš.

Edited by CTale
Link to comment
To najviše volim - kao sam građanin je kriv, što je malodušan, što ne prijavi. Iščuđ, iščuđ.
ne kriv, ali delimicno odgovoran. ako ti nesto smeta, zalis se. kapiram umor i letargiju, ali treba se zaliti. i zbog sebe i zbog drugih.
Link to comment

Poenta je da nema sistema, te nemaš kome ni da se žališ.Na hejtu sam pe neki dan pomenuo deo haosa u zdravstvu, išlo je do pretnje iz fonda da će doći u nepomenutu ustanovu i da utvrde "koliko stvarno ima zaposlenih". A šta se zaista dešava u toj ustanovi sa tokom novca nije za internet.

Link to comment
  • 1 month later...

Ako u pošti može da se napravi red, može valjda i ovde ali verovatno načelnika ili direktora boli patka da bar malo organizuje službu.. Послато са GT-I9001 користећи Тапаток 2

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...