Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Јутрос госпођа звала да закаже посету свом изабраном лекару а Дому здравља јој рекоше да могу да је приме за месец дана :Hail:
reci joj da traži potvrdu da ustanova ne može da obavi pregled u zakonskom roku, naprasno će se stvoriti novi termin
Link to comment
reci joj da traži potvrdu da ustanova ne može da obavi pregled u zakonskom roku, naprasno će se stvoriti novi termin
joj da, to je mnogo super, samo im trazish da to napishu i pechatiraju, bilo shta, iz odma sve moze :isuse:i to vrlo naivno, znate, joj, a da li biste mogli da mi to napishete, treba mi za neku krajnje naivnu aktivnost. takav pristup radi u svim oblastima zivota, di se ima posla sa 1 drzavom <_<
Link to comment

video sam demonstraciju uživo, sa sve pokušajem eskiviranja prvo "ne, ne, znate mi ne dajemo to", pa onda "pitajte direktora" pa su na kraju zaključili da ipak ima termin

Link to comment

mesec dana.Ako ne može da se obavi, dužni su ili da proslede "višak" nekome iz ustanove ko može to da uradi ili da kažu da ne mogu. Samo što niko neće da pomeri cenjeno dupe ako nije apsolutno neophodno.A "call centar" neće da zakaže jer vidi da je popunjena kvota za taj dan. Ali ne dolaze svi na pregled, neki su kratka poseta, neki savetovanje... samo što opet, ko će da se mlati da fakturiše, rkni sve kao pregled.

Edited by Kelt
Link to comment

Нема се времена за ту зајебанцију, срећом јој фирма уплаћује и приватно здравствено осигурање. Било како било, ова држава је готова.turn-off-lights1.jpg

Link to comment

Aha, termini postoje, samo ih je tesko naci. Da im okace po zvonce, da zvone dok beze ? <_<Jebote, kako volim svog poslodavca sto mi uplacuje kod privatnika. I sto mogu da forumasim na poslu :D

Link to comment
срећом јој фирма уплаћује и приватно здравствено осигурање
Jebote, kako volim svog poslodavca sto mi uplacuje kod privatnika.
pa to je, neformalno je na snazi ono što će za par godina da postane i formalno. Sve će da se plaća. Edited by Kelt
Link to comment

Нема никаквих олакшица по послодавца, колико је мени познато. Државно се плаћа нормално али неке фирме својим запосленима уплаћују премије за приватно осигурање (углавном су у питању основни пакети: систематски преглед једном годишње, прегледи специјалиста и неке мање интервенције). Ово је ствар добре воље послодавца али их доста данас то ради јер добијају врло повољну цену од клиника и осигуравајућих компанија, што више људи то боља цена. Мислим да је тај уобичајни пакет око 200 евра годишње.

Link to comment

Otkako se RZZO transformisao u RFZO i oni nude uslugu privatne doplate, što omogućava "preskakanje" lista čekanja, samo još nije zaživelo u praksi pošto državne institucije ionako grcaju od posla. Čeka se da privatne prakse mogu da naplaćuju direktno od fonda, a onda će da krene bum.

Link to comment
Нема се времена за ту зајебанцију, срећом јој фирма уплаћује и приватно здравствено осигурање. Било како било, ова држава је готова.turn-off-lights1.jpg
Dokle vise takva lupetanja o mraku i haosu ako vam neko ne izadje odmah u susret. Zakazivanje kod lekara u USA je isto zna da bude beskonacno minimum dve tri nedelje u vecini gradova bez nekog najskupljeg osiguranja. Sve privatno osiguranje.
Link to comment

Izgleda da nisi skoro išao kod lekara u Srbiji. Ni zakazani termin ne znači ništa, u velikom procentu slučajeva.Pritom, politički i robinski zaposleni dovode do toga da je u zdravstvu zaposleno 2x više nego što je potrebno.

Link to comment
Izgleda da nisi skoro išao kod lekara u Srbiji. Ni zakazani termin ne znači ništa, u velikom procentu slučajeva.Pritom, politički i robinski zaposleni dovode do toga da je u zdravstvu zaposleno 2x više nego što je potrebno.
To verovatno nekih fiktivnih zaposlenih. Lekara i medicinskih sestara često imaju manjak.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...