Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Ne, nisam napisala da je nebitan, nego da nije dovoljan. Da je ono što ja percipiram kao najveći problem u zdravstvu loša usuga, koja može ali ne mora biti praćena lošom komunikacijom. Džaba dobar customer service ako lekar lomove ustanovljava odokativnom metodom, sad da li zbog toga što je prosto nestručan, il, ne znam šta je gore, što ga je sistem tu postavio da bude brana odlasku kod specijaliste pa sa kojim god izgovorom, samonek vraća kući.
Ali customer service nije samo osmeh na licu i dobar dan dobro dosli komunikacija, Ako dobro razumem indija, sam kvalitet usluge se moze poboljsati promenom odnosa pacijent-zdravstveni radnik gde se pacijent stavlja u fokus odnosa.
Link to comment
Ali customer service nije samo osmeh na licu i dobar dan dobro dosli komunikacija, Ako dobro razumem indija, sam kvalitet usluge se moze poboljsati promenom odnosa pacijent-zdravstveni radnik gde se pacijent stavlja u fokus odnosa.
Moe u izvesnim slučajevima, u drugim ne, a u zavisnosti od toga šta je bio primarni razlog lošeg lečenja.
Link to comment
pa ko je rekao da bilo ko sa dobrim CS moze da bude lekar? cela poenta price je da je i ljudski odnos prema pacijentu takodje neophodan, pored strucnosti.
Ljudski odnos jeste neophodan. Ali npr u gore opisanom slučaju koji je kingmaker stavila, mislim da nije jedini uzrok problema bio potpuni nedostatak ljudskosti. Naravno, to je samo moj utisak.
Link to comment
Molim, pacijent je potrosac medicinskih usluga, za koje placa. Na tursko-srpskom to se zove musterija.Objasnio sam zasto tvoja prica o manirima ponetim od kuce ne drzi vodu u naprednijem delu sveta, medjutim ti - kao i sav nas narod onakav kakvim ga je bob dao - znas bolje. I uvek. Ne znam samo odakle, iscackao si iz pupka, sta li.
mlad si ti jos mozes da se odselis u napredniji deo sveta.
Indikus Srbijuks podvrsta Austalopitekus, najgore vrste.:*
calm down to je samo indy.
Link to comment

da li zna neki lekar ili pravnik da li je participacija u nasem zdravstvu zakonita/ustavna?citam ovoPravo na zdravstvenu zaštitu koje se obezbeđuje obaveznim zdravstvenim osiguranjem obuhvata:1) mere prevencije i ranog otkrivanja bolesti;2) preglede i lečenje žena u vezi sa planiranjem porodice kao i u toku trudnoće, porođaja i materinstva do 12 meseci nakon porođaja;3) preglede i lečenja u slučaju bolesti i povrede;4) preglede i lečenje bolesti usta i zuba;5) medicinsku rehabilitaciju u slučaju bolesti i povrede;6) lekove i medicinska sredstva;7) proteze, ortoze i druga pomagala za kretanje, stajanje i sedenje, pomagala za vid, sluh i govor, stomatološke nadoknade, kao i druga pomagala (u daljem tekstu: medicinsko-tehnička pomagala).a onda odjednom ispod participacija... ako jeste, na osnovu cega jeste(?), uzevsi u obzir da nasi doprinosi vec pokrivaju kompletne zdr. usluge (mada koliko znam, takav sistem ne postoji skoro nigde, vec postoje razlicite vrste osiguranja koje pokrivaju razlicite "pakete" lek. usluga).to mi deluje kao npr karta za voz kosta 300 din, ali doplaticete jos 50 kad udjete u kupe.

Edited by garoviks
Link to comment
  • 2 weeks later...
Ne znam tačno čemu služi ovaj sajt, ali možda bude koristan http://www.kakavjedoktor.org/
od danas je sajt zatvoren (izvor: http://www.24sata.rs...tor/65389.phtml )navodno, problem je sa bazom podataka imena doktora u srbiji. poverenik za informacije od javnog značaja je prvo dao saglasnost, pa promenio mišljenje. ali koliko znam - baza podataka se pravi unosom od strane posetilaca sajta, tako da se ne radi o korišćenju neke postojeće baze. (ovo drugo sam čula sa fb prepiske na https://www.facebook.com/KakavJeDoktor )ovakav sajt postoji u Nemačkoj ( jameda.de) i radi bez problema. na našem sajtu je postojalo pitanje "da li je doktor tražio mito?", pa mi je jasno da nekima nije odgovarao.
Link to comment
ali koliko znam - baza podataka se pravi unosom od strane posetilaca sajta, tako da se ne radi o korišćenju neke postojeće baze.ovakav sajt postoji u Nemačkoj ( jameda.de) i radi bez problema. na našem sajtu je postojalo pitanje "da li je doktor tražio mito?", pa mi je jasno da nekima nije odgovarao.
Baza podataka je sigurno formirana pomocu neke zvanicne baze (lekarske komore, ministarstva...), jer je bila veoma azurna i tacna. Sigurno je nisu pravili posetioci sajta.A u sustini manji je problem to kako je nastala, nego kako se koristi, jer koliko sam video, lekare si mogao da ocenjujes i da se izjasnjavas da li su trazili mito, bez neke provere autenticnosti tog podatka. Ok, to i jeste smisao sajta, ali kakva je vrednost informacije koju neko moze da unese iz sale, ili iz dosade (ja mogu da ocenim najnizom ocenom lekara kod koga nikada nisam bio i jos da navedem da mi je trazio mito).
Link to comment
Baza podataka je sigurno formirana pomocu neke zvanicne baze (lekarske komore, ministarstva...), jer je bila veoma azurna i tacna. Sigurno je nisu pravili posetioci sajta.A u sustini manji je problem to kako je nastala, nego kako se koristi, jer koliko sam video, lekare si mogao da ocenjujes i da se izjasnjavas da li su trazili mito, bez neke provere autenticnosti tog podatka. Ok, to i jeste smisao sajta, ali kakva je vrednost informacije koju neko moze da unese iz sale, ili iz dosade (ja mogu da ocenim najnizom ocenom lekara kod koga nikada nisam bio i jos da navedem da mi je trazio mito).
Pa tako je i u Nemačkoj. Ili na bilo kom sajtu gde ljudi ocenjuju nešto, od restorana, oceni profesora itd. Ideja je da ako je nešto masovno, uglavnomdobiješ realnu indikaciju kakav je neko lekar. To što će neko da se zeza i unese da je lekar npr užas nema mnogo veze ako imaš masu komentara gde nekoga ocenjuju najboljim ocenama. Takođe, ako neki lekar ima 45/50 loših komentara, verovatno je ok. Naravno, moguće je i da neko vodi kampanju protiv nekog online i sl, ali većina sajtova tog tipa sa ocenama su meni delovali da najveći br ljudi daje zaista svoje mišljenje.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...