Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

ljudi, ovo što sam pročitao je strašno. od početka do odgovora da nema razloga za istragu. nisam za pištolj u ruke, pre bih činio doživotno uznemiravanje i podsećanje na slučaj. sa sve informisanjem njima bližnjih o kakvim zlikovcima se radi.ja se nisam sretao/doživljavao sa ovakvim stvarima. sin je 1984. sa godinu i po imao uvlačenje takog od strane debelog creva. dijagnoza je postavljena u tiršovoj iste noći. potpisao sam pristanak na operaciju no stvar je dovedena u red nekako drukčije. žena je prošla kroz porođaje bez problema. ćerka od pre par godina vuče multipleks sklerozu. simptomi su prilično nalik ovim pokojne tamare. bio je problem s tim da nijedan skener (sem kod privatnika) nije radio no, dobro je dijagnostikovao i ćera je sada na tekom posebnom tretmanu (eksperimenttalnom), sama sebi daje injekcije, živi s tim.evo, i ovo moje, s glupim padom s drveta i jebenim pršljenom, ide bez problema. i u mom domu zdravlja i KBCovima i VMA nailazim na ljubazno i uslužno osoblje. yebu me samo oni koji bi "da nešto pitaju" i upadaju iza mene. naišao sam na problem sa skeniranjem kičme. na VMA imaju zakazane termine do kraja godine, moja lekarka je proverila i rekla da su skeneri ukliničkom centru i mišoviću u kvaru, na bež. kosi fali deo koji treba da plati đilas, u zemunu se kasni sa montažom pa su me uputili na zvezdaru. na zvezdari radi, proturiće me kroz đevrek za dve nedelje. u DZ "savski venac" već godinama sve funkcioniše. ipak, žena mi je rekla da je dugo čekala na ultrazvuk u zakazanom terminu jer ista ginekologica u isto vreme radi i to i redovno ordinira. no, to je manjak osoblja, ne javašluk i kriminal. kao ono iz linka.sve najbolje, i vama i meni.eto, malo svetla u ovaj topik.

Link to comment

ja sam 2x pročitao ovaj tekst i ne mogu želudac da smirim. jebeni debili i napaljeni prevarantski lekari. ajd što ne umeju da pregledaju, ali što ne umeju da jebeno makar saslušaju pacijenta - da su samo čuli ono što im familija priča ovoj devojčici bi glava verovatno bila spasena. *streljanje, streljanje i samo streljanje.edit: * javno

Link to comment

napisah vec na doom topiku ali moram i ovde. pa majkumu, u poslednjih godinu dana sam ovde (AUS) prosla tusta i tma lekara, i uvek je jedno od obaveznih pitanja 'da li ti je neko u porodici imao slog'. to valjda nesto znaci jebemu mater. kako neko moze ovoliko da bude slep za simptome pa jos sa porodicnom istorijom, meni je neshvatljivo.

Link to comment
napisah vec na doom topiku ali moram i ovde. pa majkumu, u poslednjih godinu dana sam ovde (AUS) prosla tusta i tma lekara, i uvek je jedno od obaveznih pitanja 'da li ti je neko u porodici imao slog'. to valjda nesto znaci jebemu mater. kako neko moze ovoliko da bude slep za simptome pa jos sa porodicnom istorijom, meni je neshvatljivo.
upravo.ja se iskreno nadam da su istrajali u sudskom traženju pravde, i da su se obratili i lekarskoj komori srbije.
Link to comment

Pise da je krivicna prijava koju su podneli tuzilastvu odbacena i da mogu da se obrate sudu sa zahtevom za sprovodjenje istrage koju ce ukoliko sud prihvati sprovesti tuzilastvo sto znaci da od toga nema nista.

Link to comment

U ovoj zemlji je dovoljno lekara osudjeno u poslednje vreme da nema osnova za takvu tvrdnju. Ovu prijavu ko zna ko im je sastavljao. Dobili su ekspresno sve medicinske analize i terapiju tako da nema osnova da se tvrdi da medicinska pomoc nije ukazana vec da je pogresna i nesavesna ako im je ovo sastavljao advokat onda je i on slicne strucnosti kao lekari koje optuzuje. U decembru je moj otac espresno isto vece dobio CT zbog sumnje da je dobio slog na snimku nam je odmah doktorka pokazala da nema nigde tragova bio kakvih krvavljenja i da se radi u ubrzanju terminalan faza alchajmera. Rade u najgorim uslovima sa najtezim bolesnicima, a svi sa kojima sam bio u kontaktu su smireni i ljubazni radilo se o zemunskoj bolnici.

Link to comment
U ovoj zemlji je dovoljno lekara osudjeno u poslednje vreme da nema osnova za takvu tvrdnju. Ovu prijavu ko zna ko im je sastavljao. Dobili su ekspresno sve medicinske analize i terapiju tako da nema osnova da se tvrdi da medicinska pomoc nije ukazana vec da je pogresna i nesavesna ako im je ovo sastavljao advokat onda je i on slicne strucnosti kao lekari koje optuzuje. U decembru je moj otac espresno isto vece dobio CT zbog sumnje da je dobio slog na snimku nam je odmah doktorka pokazala da nema nigde tragova bio kakvih krvavljenja i da se radi u ubrzanju terminalan faza alchajmera. Rade u najgorim uslovima sa najtezim bolesnicima, a svi sa kojima sam bio u kontaktu su smireni i ljubazni radilo se o zemunskoj bolnici.
pa da , kad nisu u stanju ni dobrog advokata da nadju, ko ih jebe, i zasluzuju takve lekare... izvini, ali sta ti ovde branis? to da u Srbiji ima i dobrih i savesnih lekara? pa fala bogu da ih ima - problem je sto i ovakvih ima u neprihvatljivoj kolicini. jbt, kako sam besna zbog ovog slucaja! nestrucnost i nemar u neprihvatljivim kolicinama jesu problem u nasem zdravstvu, ne znam sto smeta to reci.
Link to comment

laicko pitanje - kolika je verovatnoca da se izliv krvi ne vidi na snimcima koji su ovde uradjeni? (mislim na to da se uopste ne vidi na smimcima, ne na to da nesavni lekar ne posveti dovoljno paznje)

Link to comment

Ja stigoh kuci, procitao ovo na Fb-u i pozurio da podelim sa ljudima..kad vidim, vec okaceno.U gradu u kome zivim ljudi su jako kivni na zdravstvo, najvise zato sto je ogroman procenat lekara diplomu i praksu obavio u Rumuniji, gde se fax zavrsava onako kako su po pricama Grka, grcki lekari zavrsavali studije u Jugi..sitna podmazivanja i krupni pokloni. Utehu mojim sugradjanima pruza strucnost ljudi koji se bave zdravstvom u Beogradu i NS-u, gde mahom salju ljude cim imaju nesto sto nije polomljeni nokat ili kijavica. Posle ovoga sto sam procitao..za dve oktave vise se plasim. Nema druge, sa pistoljem za strukom kod lekara sta god da ti treba, jedino ce tako ozbiljno da te shvate.

Link to comment
U ovoj zemlji je dovoljno lekara osudjeno u poslednje vreme da nema osnova za takvu tvrdnju. Ovu prijavu ko zna ko im je sastavljao. Dobili su ekspresno sve medicinske analize i terapiju tako da nema osnova da se tvrdi da medicinska pomoc nije ukazana vec da je pogresna i nesavesna ako im je ovo sastavljao advokat onda je i on slicne strucnosti kao lekari koje optuzuje. U decembru je moj otac espresno isto vece dobio CT zbog sumnje da je dobio slog na snimku nam je odmah doktorka pokazala da nema nigde tragova bio kakvih krvavljenja i da se radi u ubrzanju terminalan faza alchajmera. Rade u najgorim uslovima sa najtezim bolesnicima, a svi sa kojima sam bio u kontaktu su smireni i ljubazni radilo se o zemunskoj bolnici.
Oni su i podneli krivicnu prijavu zbog krivicnog dela nesavesnog ukazivanja lekarske pomoci, a ne zbog neukazivanja. Bar za ovog doktora sto ju je zajebavao ocigledno postoji osnovana sumnja.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...