Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

da, moguce je da je korelacija posredna, ofkors. po mom secanju - a ono je maglovito - mislim da se ipak radilo o velikom broju lazno pozitivnih rezultata koji su standardno propraceni invazivnijim testovima i procedurama. nek svaka od tih procedura nosi neki mali rizik da izazove stetu, na ukupnom broju ljudi rizik moze da bude veci od koristi, pod uslovom da je rak redak u testiranoj populaciji (tipa, ako se krece sa testom cim si seksualno aktivna, toni).

Link to comment

frizirali nefrizirali, besmisleno je limitirati jednu granu medicine koju korisnice sasvim svesno zapushtaju, zashto, ko ce ga znati :blink:mogucu finansijsku korist zapravo ne vidim. a i portparolka fonda je rekla da narod laze -_-

Link to comment

a, dakle false positives su problemsta ga znam, da sam dama, vise bi mi odgovarala bolna biopsija zbog lazno pozitivnog nalaza, nego da mi se rakcina baskari tri godine po nutrini, a da ne saznam za toToni, zasto razgovaramo sa zenama o ginekologiji, jbt?

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
frizirali nefrizirali, besmisleno je limitirati jednu granu medicine koju korisnice sasvim svesno zapushtaju, zashto, ko ce ga znati :blink:mogucu finansijsku korist zapravo ne vidim. a i portparolka fonda je rekla da narod laze -_-
pa fond tu rad prema ili prepisuju neke svetske normative a novinari blica to izvrcu kao i mnoge druge stvari.
Link to comment
pa fond tu rad prema ili prepisuju neke svetske normative a novinari blica to izvrcu kao i mnoge druge stvari.
ne sumnjam da novinari izvrcu, ali fond kod mene vishe nema kredita. zalim sluchaj.
Link to comment
pa fond tu rad prema ili prepisuju neke svetske normative
koji god da su normativi, ne smeju se slepo prepisivati.kod nas je kultura preventive na toliko niskom nivou da bi trebalo preporuciti papa testove na sest meseci, kako bi se obezbedilo da se zene pregledaju barem dva puta u deceniji.edit: toni, jel valja ovako? Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

(momci) samo nastavite :lolol:@ beta. brojke su i kod nas verovatno strashne, mlado, staro, sve. samo ima 1 mali problem. nemosh dochekati kod drzavnog ginekologa na red. nikad. to valjda ove, koje idu, toliko idu, da ne moze da se zivi od njih. ne znam sta bi bilo kad bi se u nekom trenutku pojavile i one kojima ne pada na pamet :o

Edited by thermal bug
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...