Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Iygleda da u RFZO rade sadističke bitangehttp://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2012&mm=08&nav_id=635968

Pacijenti imaju doživotni invaliditet ali da bi u Srbiji dobili nalog za pomagalo, moraju svaka tri meseca kako kažu, da prolaze komplikovanu administrativnu proceduru a jednom godišnje i da dokazuju da su doživotni invalidi.„Spadamo u grupu od 80 do 100 procenata telesnog oštećenja. Postupak prilikom dobijanja naloga je veoma komplikovan: treba otići kod izabranog lekara i dobiti uput za hirurga. To je kao da dokazujete svake godine da vam je amputirana noga i hirurg mora da napiše da nemate nogu“, kaže Predsednica udruzenja "ILKO" Srbija Snežana Cmiljanić Milojević.Iako su pacijenti dva puta pisali molbu za dopunu pravilnika o dobijanju pomagala RZZO, dobili su samo pisani odgovor da je „Pravilnik o tehnički pomagalima pisalo 15 lekara različitih specijalnosti, da ga lekarska struka primenjuje i da je zato i praktičan“.
Link to comment

to je tako makar jedno 7 godina unazad. ja sam svake godine pisao predlog za Ik momku koji je na Kosovu 99te ostao bez desne noge. On se sam zajebavao na svoj račun govoreći kako mora da ide na proveru da li mu je izrasla noga.:isuse:Lepote birokracije.

Link to comment

da, a još i đubrad pokvarena...pre neki dan mi draga išla da overi zdravstvenu knjižicu, uz ko zna koji put izvađenu potvrdu o izabranom lekarue trt da overi i bebi, i za mališu treba isto, iznova i iznova, tako da je, zajedno sa još nekoliko mama i tata, poljubila šalter, pa opet u dom zdravlja, u domu se čude zašto im to opet treba, i tako, sve u krugtantalove muke

Link to comment
  • 1 month later...

strepim da ce nas zivot nauchiti da je vukajloviceva bila za red velichine manji olosh od ovih koji su usledili, i nikako da se skinu. sprema li se vuksanovic? jesu li ih obavestili da njihovi vishe nisu glavni? :unsure:ochigledno ludim, kad mi ne mislim koja li se jorgovanka sprema za direkotora fonda <_<

Link to comment
  • 3 weeks later...
Navodi se i da žene starosti od 25 do 69 godina samo jednom u tri godine mogu uraditi ciljani pregled radi otkrivanja raka grlića materice (...) - Svakom iole razumnom čoveku je jasno da se preventivni ginekološki pregledi moraju obavljati češće od jedanput u tri godine
test na rak grlica materice se pokazao kao izazivac raka grlica materice, i nije dobro forsirati ga. u holandiji ga ne rade pre tridesete (sem kad ima indikacija), a i posle toga ne cesce nego jednom u nekoliko godina. racuna se da se sa takvom ucestaloscu testa izaziva najmanje stete u odnosu na korist.
Link to comment

da, to sam negde citala, da su zene koje su radile papanikolau jednom godisnje cesce dobijale rak grlica materice nego zene koje su ga radile na 2-3 godine.gledam sad holandske brojke, kazu, prvo, da je rak grlica materice redak pre cetrdesete, i jos, da se sa jednim u tri godine otkriva 90% slucajeva, a jednim testom godisnje tek nesto malo vise (ne kazu tacno).

Edited by betty
Link to comment

cekaj, kolko se razumem u ginekologiju (a to je falabogu nimalo) taj test se radi tako sto se uzme bris necim cime se inace uzima bris, pa se uzorak istrazuje.na koju foru to moze da prouzrokuje bilo sta negativno?

Link to comment

hm, aj molim te baci te brojke i izvor ako ti je pri ruci.jedna moja koleginica je radila biopsiju koja je navodno "probudila" nekakvu ranicu na grlicu i onda je nastao haos pa je morala na operaciju, pa sam prvo pomislila na to kad si rekla. a ovo za papa test mi je ozbiljno, ja sam to dozivljavala kao vrlo benignu stvar...etid: toni uleteo, ali to je zapravo i moje pitanje...

Edited by Quince
Link to comment

ne uspevam sad da nadjem (jer mi uz 'pap smear' i 'cancer risk' izlaze sajtovi koji kazu da je rizik manji ako se testiras nego ako se ne testiras) ali sam skoro sigurna da je izvor bio BBC science ili new york times. mozda nadjem kasnije, sad moram ici na jedan drugi test, jezickog karaktera.

Link to comment

pa mozda nadjes, al nema mi logike jebemu.osim ako u hol ne koriste radioaktivne stapice il nesto za uzimanje uzorka.srecno na jezickom testu, ja juce imo :)

Link to comment

ne razumem se ni ja u ginekologiju ali mi je logicno* da je incidenca raka veca u grupi koja se vise testira, jer kontam da u grupi koja se cesto testira ima puno zena svesnih objektivno postojeceg povisenog rizika (godine, nasledni faktor i tako dalje)*shvatite ovo kao zdravorazumsko lupanje potpunog laika, da sam neki nobelovac kao Beti ili Mei ja bih naredio da se ova moja teza proveri

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...