Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

ovo sve sto citam da se ljudima desava je za neverovati. mislim, nek su i naleteli i na nekog debila na salteru, pa i za debila je mnogo. pa cak i za debila u srbiji. da ti neko ospori pravo na zdravstvenu zastitu iz ovih razloga, to kao da ti je neko stavio prst u oko. jebote, postoje ljudi hronicni bolesnici koji prakticno svake nedelje obijaju ionako ponizavajuce doktorske pragove. jos da zavise od kaprica nekih koji su do saltera sproveli naredbu da se u firmi ne overava nikom dok svi zaposleni ne izaberu lekara ili da se traze novi dokumenti koje je nemoguce izvaditi.uostalom, ne mora covek da bude hronican bolesnik pa da ima prava da ga ne drkaju na ovakav nacin.
Ljudi sy glasali za to, predstavnicka demokratija ma kako velika prevara bila ipak daje izvesne mogucnosti. Dinkic je izgleda opet u vladi (hint njihov je bio resor zdravstvo) to je ocigledan znak daljnjih samoubilackih tendecija Srba i ostalih gradjana Srbije.
Link to comment
Ljudi sy glasali za to, predstavnicka demokratija ma kako velika prevara bila ipak daje izvesne mogucnosti. Dinkic je izgleda opet u vladi (hint njihov je bio resor zdravstvo) to je ocigledan znak daljnjih samoubilackih tendecija Srba i ostalih gradjana Srbije.
Ja baš ne volim ovakve komentare.
Link to comment

rachunajte sad da kad navalite na ramadana, ima inspekcija da mu kampuje jednom nedeljno. josh ako bude pisao neke recepte, nece ni odlaziti ^_^

Link to comment
rachunajte sad da kad navalite na ramadana, ima inspekcija da mu kampuje jednom nedeljno. josh ako bude pisao neke recepte, nece ni odlaziti ^_^
Ma ne, smanjiće mu platu pa će sam da se popravi.
Link to comment
Ja baš ne volim ovakve komentare.
a tek zakazivanje na tri nedelje lekara opste prakse, ja sam zbog toga pobegao u drugi dom zdravlja zasad je manje od sedam. milina. porez na glupost u glavama ce biti, za bele listice, jevropsku srbiju etc etc. mala siromasan zemlja trosi novac na gluposti, mora da plati krvavu cenu u glavama.
Link to comment
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/229009/Zvala+Hitnu+pomo%C4%87%2C+a+za+5+minuta+do%C5%A1ao+privatni+pogrebnik.html Sa drugog linka>
"Kako je pogrebnik znao za smrt u mojoj kući i ko ga je poslao, ako sam samo zvala Hitnu pomoć? Možda je moja greška što sam sklopila posao sa njima, međutim, oni su bezobzirno iskoristili moju tugu i zbunjenost u trenucima kada sam izgubila supruga", kaže D.N.Direktor Gradskog zavoda za hitnu medicinsku pomoć Beograda doc. dr Nenad Ivančević , kojem je "Press" prijavio ovaj slučaj, odmah je preslušao audio treke od srede. Kako je objasnio, dispečer koji je primio poziv sve je uradio po propisima i D.N. dao broj telefona Odeljenja sudske medicine Doma zdravlja "Dr Milutin Ivković" na Paliluli .On isključuje mogućnost saradnje lekara i pogrebnika, ali kaže da oni imaju radio veze pa postoji mogućnost da neko "upadne u njih".
Link to comment

ali koliko providno vadjenje, kakve veze imaju dispecerski snimci kada je dovoljno poslati SMS sa adresom :isuse: jes bas ce na otvorenom kanalu da rade korupciju.a ona optuzba od pre nekoliko godina da na trijazu i terapiju uticu i finansijski motivi je toliko monstruozna da mi ne ide u glavu da tuzilastvo to nije smelo da ispita.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Nevidjena je glupost to prisiljavanje ljudi da izaberu pod obavezno nekog doktora sad i odmah. To uopšte ne doprinosi nikakvom smanjenju troškova niti boljem funkcionisanju, zašta postoje bogata dugogodišnja iskustva iz drugih zemalja u kojima postoji institucija izabranog lekara, već samo doprinosi još većem haosu i konfuziji.Da ne govorim o tom kretenluku overavanja knjižica i maltretiranja ljudi tim povodom. To je tek potpuno bespotreban debilizam i kažnjavanje onih koji uopšte nisu krivi za to što se ne uplaćuju redovno doprinosi u fond.

Link to comment
Nevidjena je glupost to prisiljavanje ljudi da izaberu pod obavezno nekog doktora sad i odmah. To uopšte ne doprinosi nikakvom smanjenju troškova niti boljem funkcionisanju, zašta postoje bogata dugogodišnja iskustva iz drugih zemalja u kojima postoji institucija izabranog lekara, već samo doprinosi još većem haosu i konfuziji.Da ne govorim o tom kretenluku overavanja knjižica i maltretiranja ljudi tim povodom. To je tek potpuno bespotreban debilizam i kažnjavanje onih koji uopšte nisu krivi za to što se ne uplaćuju redovno doprinosi u fond.
Naprotiv sa ovakvim sistemom ce troskovi biti veci i vec opterecenje zdravstvenih radnika. Kada sam bio na jednom dosta losem privatnom osiguranju izabrani lekar je samo prvi put odobravao specijalsitu za sve je bio posle odgovoran lekar specijalista bio on sa njihove liste ili ne. Sad u Srbiji moras uglavnom posle svakog specijaliste opet kod svog izabranog. Mi smo svi dosad imali izabranog lekara i vecina nas je isla kod njega samo bi nas nekad primili i u drugoj smeni kad on nije tu ili drugi lekar kad je nas na odmoru. Zakazivalo se samo kod retkih specijalista. Ovo je sve samo da bi se ljudi naterali kod privatnika bilo da im firma uplacuje ili ne uplacuje doprinose. Jedina dobra stvar je da ce ljudi ipak shvatiti da nista nije besplatno i da dobijaju ogroman deo primanja kroz deo koji odlazi na deo plate koji im se ne isplacuje na ruke. Ne placa preko trecina doprinose, duguju ne znas se, najavljeno je od jula da ce banke proveravati pre isplate plata da li su placeni doprinosi. SDK je unistio Dinkic, a obavezu uplate doprinosa Kostunica a oni su za koji dan u vladajucoj garnituri opet doduse Kostunja iz pozadine zasad.
Link to comment

Išao jutros da overim zdravstvenu. Kao nezaposlen ponesem radnu knjižicu, računam to je to, kad tamo naravno neki problem sa bazom podataka, ne vide da imam izabranog lekara.Inače, prebacio sam se kod jedne fine doktorke još pre godinu i po, potpisao šta je trebalo. Odem u dom zdravlja, kad naravno imaju neki problem sa tim novim programima, ništa ne radi kako treba, reče neljubazna šalteruša. Sve se izgubilo, ne mogu naći ni papirni dokument, moraću sve ponovo, da izaberem lekara i potpišem ne bi li dobio potvrdu. Ok reko, da rešim i to. Kad ono, sad ne mogu kod ove moje doktorke koju sam već izabrao i kod koje idem, nema mesta. Mogu da biram između neke 3 koje mi oni nude.Taman malo prošetajte i razmislite kod koje ćete, pa dođite za jedno 40-ak minuta, reče ona odlazeći na pauzu. E tu već opasno popizdim, i počnem da se svađam, odem kod sestre od te moje izabrane doktorke koja je nekako pronašla da sam već dolazio i ubacila me opet...

Edited by mr@ki
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...