Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

izivljavaju se na oba nivoa. tebi ne mogu da daju markicu, ali njima mogu. kod mene u preduzecu ko ima lekara, dobija i overu. nek ga duvaju. a mislim i da se izivljavaju i za tebe. ali to nisam bas sigurna, za ovo prvo jesam.@fontelefon: endokrinologija

Link to comment

ma za mene me bas briga, ja jedva cekam da me pozovu u ustavni sud, u pisarnici rekli da moraju, makar i da bi me odjebali, nego ovi ostali imaju decu, treba im, ne bih bas da prave vudu lutke po mom liku.

Link to comment

ali nema veze sa tobom, naletela je na neke morone, to uopste ne mora da se radi grupno za celu firmu. isto vazi i za ove merine, dobice markicu.

Link to comment

eh. objasni ti to dragome kolegi koji mi je upravo ispricao da je glupo tusirati se kad izlazis iz kuce, jer ces se vise znojiti posto ti je koza ovlazena. i koji se sprema da kupi kucicu u cvecu negde i napravi je samoodrzivom jer ce uskoro smak sveta, a dza je daleko.

Link to comment

Ljudi, pa oni više ne znaju šta traže. Sad su za decu pridodali potvrde o redovnom školovanju. To je sve u redu i potpuno normalno, ali ne da se traži na kraju školske godine, ili ppred upis na fakultet.Juče je koleginica išla da se raspravi sa njima i pitala ih za problem onih koji su sada maturirali, a tek će da se upišu na fakultet. Službenik iza stakla se samo zapiljio u nju, i onda je nešto promrljao sebi u bradu, što je zvučalo kao "uputstvo...propis....šef....dostavite spisak". Jebo te miš. Samo u junu smo im dostavljali bar 10 raznih spiskova, sad ja treba da se raspravljam sa svima redom , zašto njihova deca još nisu dobila markicu. :mad:angry.gif:fur::rant:

Link to comment
Kad dođeš prvi put kod svog izabranog lekara, sledi ona scena kad je divljak došao kod Sarumana da se zakune da će ga služiti - vadi se nož, seče se dlan, steže se pest dok krv curi na linoleum. Da se time veza između lekara i pacijenta zapečati kako dolikuje srbskom narodu!
u mom je slucaju sve to na mnogo visem nivou, moj se izabrani lekar zove ramadan kajtazi, licno sam ga birao!
Link to comment
Pa zato što jedan lekar može da bude bolje upoznat sa istorijom bolesti pacijenta i prati njegovo stanje,i na osnovu toga prepisuje mnogo adekvatniju terapiju.takvo je zvanično objašnjenje.Ali koliko sam ja skontao,pravi razlog je smanjenje trošova zdravstvenog osiguranja.U pitanju je šema koja funkcioniše na sledeći način.Moraš da ideš samo kod svog lekara,često se dešava da baš taj lekar ne radi,naravno nećeš čekati već sam kupiti lek(ukoliko je moguće),a često dok tvoj lekar dodje na posao tegobe same prodju,i nema potrebe za lekarom,takodje i za analizama.Tako se štedi je prilično novca RZZO-u.Ili što je ovde slučaj nema izabaranog lekara nema lečenja iako si platio doprinose RZZO.Primoran si da odeš kod privatnika.To jest dobiju pare a ne daju jare.Znači u pitanju obična strategija otežavanja pristupa zdravstvenoj zaštiti,kako bi bar neki troškovi prebacili na osiguranike.Ima ovo biranje lekara i pozitivnih strana ali nekako sumnjam da im je to bio (jedini) motiv.
A mislim (bar po prici moje doktorke kad je to prvi spomenut) ima i veze sa odnosom ministarstva sa "svojim" radnicima.Ona je tada ocekivala kao adut u raspravi prilikom smanjivanja broja zaposlenih u zdravstvu, npr.:Kakav si ti to lekar najmanje pacijenata je tebe izabralo...
Link to comment
u mom je slucaju sve to na mnogo visem nivou, moj se izabrani lekar zove ramadan kajtazi, licno sam ga birao!
Poznajem njegovog sina. Svojevremeno je upisao medicinski fakutet. Ne znam da li je zavrsio.
Link to comment

ovo sve sto citam da se ljudima desava je za neverovati. mislim, nek su i naleteli i na nekog debila na salteru, pa i za debila je mnogo. pa cak i za debila u srbiji. da ti neko ospori pravo na zdravstvenu zastitu iz ovih razloga, to kao da ti je neko stavio prst u oko. jebote, postoje ljudi hronicni bolesnici koji prakticno svake nedelje obijaju ionako ponizavajuce doktorske pragove. jos da zavise od kaprica nekih koji su do saltera sproveli naredbu da se u firmi ne overava nikom dok svi zaposleni ne izaberu lekara ili da se traze novi dokumenti koje je nemoguce izvaditi.uostalom, ne mora covek da bude hronican bolesnik pa da ima prava da ga ne drkaju na ovakav nacin.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...