Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

u srbiji jos uvek ima zdravstvenih ustanova gde ocekujes da vidis casne sestre. atd zavod u zemunu je apsolutni povratak u proslost, u cetrdesete. prvo sto nije promenio naziv iz antituberkulozni u zavod za plucne bolestu, drugo sto je muzejskog outfita ukljucujuci i krst na vratima ustanove.

Link to comment
hejt za mikrohirurgiju klinickog centrabolesniku sa smrskanom sakom uredno donose neotvorenu pastetu, neoljusteno jaje i ostale djakonije, donose i odnose, kao u basni o lisici i zdralu.
Jedna od bizarnijih scena u mojim mnogobrojnim bavljenjima bolesnima po raznim bolnicama Beograda i ostatka Srbije - urgentni centar , puna soba potpuno polomljenih ljudi prikovanih za krevet. Vreme ručka , sestra spušta plehani tanjir sa nekom čorbom i kašikom u istoj na prsa čoveka sa nepokretnim rukama i nogama koji leži u krevetu do tetkinog. Niko mu nije u poseti, mi ostali hranimo svoje nepokretne a on gleda u tanjir i ne mrda jer može i da prospe to što mu je na stomak stočić postavljeno. 2000 ta godina malo pre izbora. Čini se da se praksa zadržala i osnažila i dalje :isuse: Nahranim i njega malo a onda moja tetka , gadno polomljena u vratnom pršljenu al opake naravi i neposustalog duha, a ramena ko vaterpolista i glas ilije gromvnika, kad je sestra došla do pokupi i krenula ka tom tanjiru vikne i opsuje tako da se činilo da malter počinje da otpada. Drveni štap koji sam joj donela da češe prste na nogama opasno se bio primakao trenutno prisutnoj. Pretnja je bila da neće birati koga će oplesti Kaže da su joj cimera nadalje hranile sve merkajući i nju i i štap. &Vin- Časne sestre su nekada bile rasporedjene u skoro svim bolnicama u Bgu i ko je u ta neka vremena ležao zna da su bile neprocenjiva pomoć, da je jedna bila u toj sumornoj sobi za lomove onaj nesrećnik ne bi bio gladan. Nažalost čini se da ih je sve manje.
Link to comment

Časnih sestara u bolnicama. Do pre koju godinu znam da ih je na nekim odljenjima zemunske bilo , u Dragiši Mišoviću takodje. Vidjam nekoliko kod mene u kraju oko bolnice da dolaze iz ustanova , retko koja je mlada.

ima ih jos uvek? casnih sestara u bonicama ili uopste?
Link to comment
ima ih jos uvek? casnih sestara u bonicama ili uopste?
sad ima popova koji skupljaju priloge. Na onkologiji eno grade hram u nekoj sobi. Edited by Kelt
Link to comment
Pridji joj i poljubi je u obraz, recimo. "O ovome sam mislio sve vreme dok sam bio na odmor, cak sam hteo i da prekinem godisnji."
lele, sto si ti romantichan :wub:sta mislish, koja je shansa da ga zenska zvekne nekom kancelarijskom opremom? ^_^
hejt za mikrohirurgiju klinickog centrabolesniku sa smrskanom sakom uredno donose neotvorenu pastetu, neoljusteno jaje i ostale djakonije, donose i odnose, kao u basni o lisici i zdralu.poseta je sat vremena dnevno, dovoljno za jedan quick bite na hodniku uz pomoc rodbine i prijatelja.presvlacenje bolesnika odvija se u poplavljenom wc-u, posto mu se u sobu ne moze uci (intenzivna nega, shatro). klice i kuchine iz gorepomenutog wc-a se ne racunaju.
ako imash zivce da prezivish i ne razbijesh ustanovu, pitaj da li znaju da pacijent ne moze da izvrshi ni jednu od pomenutih radnji? zivo me zanima kakav je odgovor :ph34r:pisao je neki bosanac skorije, mislim da su mu e novine objavile, o potpuno istoj stvari. kako unesu shasu soka i stave na stochic pored nepokretne zene, posle se vrate, pokupe sok i kazu - pa nije popijen :(
Sve ce to svemocna Slavica da sredi, bez brige
ja sam upravo sad chula da ce to svemocni chedicin tast da sredi, bez brige :ph34r:
Vin- Časne sestre su nekada bile rasporedjene u skoro svim bolnicama u Bgu i ko je u ta neka vremena ležao zna da su bile neprocenjiva pomoć, da je jedna bila u toj sumornoj sobi za lomove onaj nesrećnik ne bi bio gladan. Nažalost čini se da ih je sve manje.
chasne su vratili u zemun i u nish, to znam. sreca bozija, doslovno!
sad ima popova koji skupljaju priloge. Na onkologiji eno grade hram u nekoj sobi.
naravno, tu ce zdravi mozda da se nahrane duhovnom hranom, pa ce bolesnom da otvore pashtetu. al neka, da obrnemo opet pedeset godina, pa ce i to proci <_<
Link to comment
.
pusti hejt, vazno da je sada sve dobro! :heart: drugarici mojoj rekli tako da je pobacila, samo je cekala da joj telo to pokaze, i da zavrsi sa tim. a ono nije pobacila. evo ceka bebirona, uv kaze- zdravog, pravog.inace, casne sestre u bolnicama su mi potpuno stran podatak. mislila sam da postoje jos samo u filmovima iz vremena za koje ja smatram da su one postojale. :mellow: Edited by vin
Link to comment
inace, casne sestre u bolnicama su mi potpuno stran podatak. mislila sam da postoje jos samo u filmovima iz vremena za koje ja smatram da su one postojale. :mellow:
chasne u bolnicama su pun pogodak. ma koje vrste bile. zato sto medicinsko osoblje nije sposobno da daje takvu vrstu utehe, posebno ljudima u posebno teshkim stanjima. jeste po neko, ali to je vishe stvar ljudske prirode (da ti, iz proste pristojnosti i kucnog vaspitanja ne kaze - pa shta ako cesh da izgubish jednu ruku, uvek imash drugu. imam i bizarnije primere u kolekciji, ali ne smem zbog trudnica na forumu, nije lepo :ph34r:), da napojish zednog i da mu kazesh laku noc. pa ako su chasne/kaludjerice/bilo kakvi humani volonteri izlaz iz toga, da teshko bolesni ili umiruci vidi zivog choveka i chuje pristojnu rech, ja sam sasvim za to. na kraju krajeva, tu se ispunjava vishe funkcija, od kojih religijska nije vredna pominjanja, u sistemu takvom kakav je.edip. necu vishe. posle bob partenon ne moz da se nasplituje zamnom :Pedip2. ah, vec sam tu. sto ti je chudo tehnike choek ka tica :D Edited by thermal bug
Link to comment

ja sam jedna sisa, i jedna slina, i jedan nekarakter :(nista nisam rekla. samo sam pomogla tati da se malo sredi. mora da ostane tamo dok traje terapija antibioticima. a nisam nista rekla zato sto znam da bi nakon toga on 101% odbio tu njihovu pomoc (trazenu, placenu, kako god). ustvari, sad da dozive prosvetljenje i da nicim izazvano krenu da hrane bolesnike, mislim da on ne bi jeo.u zemun su mozda vratili casne sestre, ali nemaju mikrohirurga koji bi spasio palac. hteli su da seku, pa smo od njih pobegli. ne moze i postop nega i dobar hirurg, moras da biras.

Link to comment
da se umesam, ovako ja razmisljam: ako ce neko bolje da me leci zato sto ce dobiti 200 evra, onda u startu nemam poverenja u tu osobu. uzmi bejzbol. institut za neonatologiju, gde mi je do pre par dana bila prijateljica sa detetom >> mega horor, checkedzemunska bolnica >> horor, checkedII hirurska >> horror, checkede ovde wc jeste faktor. i srecno.
izvini na kom si odelenju zemunske bolnice bila?
Link to comment

erin brokovic izvestava:sad mi kaze koleginica da joj u sizu ili gde vec nisu hteli da daju markice za zdravstvene knjizice za one koji imaju izabranog lekara jer od nas sestoro jedan (tj ja) ga nema.to moze ili se izivljavaju?

Link to comment
erin brokovic izvestava:sad mi kaze koleginica da joj u sizu ili gde vec nisu hteli da daju markice za zdravstvene knjizice za one koji imaju izabranog lekara jer od nas sestoro jedan (tj ja) ga nema.to moze ili se izivljavaju?
au sranja, što znači da ni ovi moji neće moći da dobiju mur, pošto ja nemam čika doktora ...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...