Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Kad dođeš prvi put kod svog izabranog lekara, sledi ona scena kad je divljak došao kod Sarumana da se zakune da će ga služiti - vadi se nož, seče se dlan, steže se pest dok krv curi na linoleum. Da se time veza između lekara i pacijenta zapečati kako dolikuje srbskom narodu!14y6f46.jpg

Link to comment
Ma nemam ja pojma, zanima i mene sve to... Evo gledam formular, ponuđeni razlozi za promenu su:-protek kalendarske godine-prestanak radnog odnosa izabranog lekara-promena prebivališta osiguranog lica-osigurano lice je nezadovoljno lekarom koji zamenjuje izabranog lekara po isteku roka od tri meseca-izabrani lekar je odsutan duže od šest meseci-nesporazum između osiguranog lica i izabranog lekara-drugi razlozi________________________________
Ih, imaš čak četiri opcije za penziju/smrt lekara. Superiška. To znači da počnem da pratim lokalni bilten zdravstvenih radnika i čitulje. Pošto imam utisak da me oni neće blagovremeno obavestiti o promenama agregatnog stanja dobre doktorke.
Link to comment
I have a doctor, therefore I exist. Ćutite, ovo je još dobro - dok ne smisle da moraš ponovo da ga biraš ili potvrdiš svakih 6 meseci i tom prilikom platiš neku administrativnu taksu.
First things first, second things - second.
Link to comment
ko god je u prilici da tako. inache, ako ja matora, a lekar pred penzijom, ja kazem stislo me ovde, a on - mene ovde. ja artritis, on vodu u kolenu. je bubreg, on jetru. ko kad se rene ruso i mel gibson u smrtonosnom oruzju, nekom po redu, krenu da uporedjuju pogibije :lolol:samo manje romantivchno.
Ma bolje mladje ne moze svaki čilager u belom koji te pipka da izgleda kao Kluni.
Link to comment

Šta je procedura za one koji nemaju izabranog lekara? Ako sam dobro shvatila, u teoriji imaju pravo da ga izaberu prvi put kad odu kod lekara. U praksi?

Link to comment
Šta je procedura za one koji nemaju izabranog lekara? Ako sam dobro shvatila, u teoriji imaju pravo da ga izaberu prvi put kad odu kod lekara. U praksi?
u praksi mogu da budu proshetani do neke druge lokacije, na kojoj postoje nedovoljno izabirani lekari, koji josh nisu ispunili zamisljenu kvotu.edip. moroni su mi, mislim da sam to vec rekla, overili knjizicu na 2 godine, meni i decama (to je bio neki trenutak ludosti, kada su (verovali da su) zeleli da rade tako i mislim da je taj rezim trajao 2-3 meseca, ako ne i manje :blink:). sad samo sedim i chudim se :ph34r: Edited by thermal bug
Link to comment

je l' izabrani lekar mora da bude lekar opste prakse, ili moze neki specijalista? posto sam ukucala podatke na onom linku koji je ostavila neka dobra dusa ovde, i, na moju veliku srecu, pise 'vasi izabrani lekari su taj i taj ta i ta specijalnost u tom i tom domu zdravlja'

Link to comment
je l' izabrani lekar mora da bude lekar opste prakse, ili moze neki specijalista? posto sam ukucala podatke na onom linku koji je ostavila neka dobra dusa ovde, i, na moju veliku srecu, pise 'vasi izabrani lekari su taj i taj ta i ta specijalnost u tom i tom domu zdravlja'
pise ime i prezime lekara?meni ne, samo da imam izabranog lekara opste medicine i specijalistu ginekologije u dz novi beograd...
Link to comment

da se umesam, ovako ja razmisljam: ako ce neko bolje da me leci zato sto ce dobiti 200 evra, onda u startu nemam poverenja u tu osobu. uzmi bejzbol. institut za neonatologiju, gde mi je do pre par dana bila prijateljica sa detetom >> mega horor, checkedzemunska bolnica >> horor, checkedII hirurska >> horror, checkede ovde wc jeste faktor. i srecno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...