Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Ćutite, ovo je još dobro - dok ne smisle da moraš ponovo da ga biraš ili potvrdiš svakih 6 meseci i tom prilikom platiš neku administrativnu taksu.
Čini mi se da ima fora (doduše, ne mora da se plaća) kad hoćeš da promeniš izabranog lekara... Valjda moraš u pisanoj formi da obrazložiš zašto menjaš lekara, da li je formular sa ponuđenim odgovorima ili je prazan prostor za kraći sastav na zadatu temu ne znam...
Link to comment
Nemoj da im daješ ideje, ovo garant čita neko iz te mafijaške organizacije...
pravi mafiozi nisu dovoljno zaludni za ovaj forum.
Link to comment
Čini mi se da ima fora (doduše, ne mora da se plaća) kad hoćeš da promeniš izabranog lekara... Valjda moraš u pisanoj formi da obrazložiš zašto menjaš lekara, da li je formular sa ponuđenim odgovorima ili je prazan prostor za kraći sastav na zadatu temu ne znam...
ne morash nishta da objashnjavash. kazesh da hocesh da promenish, kazesh kod koga hocesh i odesh kod tog sa novim papirom na pechatiranje.najbolje josh i da mora esej da im se pishe. majmuni bezobrazni.
Link to comment
ne morash nishta da objashnjavash. kazesh da hocesh da promenish, kazesh kod koga hocesh i odesh kod tog sa novim papirom na pechatiranje.najbolje josh i da mora esej da im se pishe. majmuni bezobrazni.
Sad sam proverio, samo na početku kalendarske godine može da se promeni bez obrazloženja, promena pre isteka kalendarske godine povlači za sobom popunjavanje formulara u tri primerka, ponuđeni su razlozi za promenu i ima na kraju 'drugi razlozi (navedite koji)'... Opravdanost zahteva za promenu lekara tada ocenjuje komisija iz doma zdravlja i u roku od osam dana donosi odluku o opravdanosti razloga, odnosno o mogućnosti promene lekara. Tako bar piše... :blink::unsure: Edited by fanjo
Link to comment
Sad sam proverio, samo na početku kalendarske godine može da se promeni bez obrazloženja, promena pre isteka kalendarske godine povlači za sobom popunjavanje formulara u tri primerka, ponuđeni su razlozi za promenu i ima na kraju 'drugi razlozi (navedite koji)'... Opravdanost zahteva za promenu lekara tada ocenjuje komisija iz doma zdravlja i u roku od osam dana donosi odluku o opravdanosti razloga, odnosno o mogućnosti promene lekara. Tako bar piše... :blink::unsure:
Vidim ti si momak/devojka na mestu, načitan/a. A šta kada ti doktor ode u penziju, da li automatski prelaziš kod nekog drugog ili moraš da ideš, da se pokaješ, da doneseš poklon za penziju...BTW, da li je opravdan razlog "pipa me"?
Link to comment
Vidim ti si momak/devojka na mestu, načitan/a. A šta kada ti doktor ode u penziju, da li automatski prelaziš kod nekog drugog ili moraš da ideš, da se pokaješ, da doneseš poklon za penziju...BTW, da li je opravdan razlog "pipa me"?
Ma nemam ja pojma, zanima i mene sve to... Evo gledam formular, ponuđeni razlozi za promenu su:-protek kalendarske godine-prestanak radnog odnosa izabranog lekara-promena prebivališta osiguranog lica-osigurano lice je nezadovoljno lekarom koji zamenjuje izabranog lekara po isteku roka od tri meseca-izabrani lekar je odsutan duže od šest meseci-nesporazum između osiguranog lica i izabranog lekara-drugi razlozi________________________________
Link to comment
ne, dobro je dok ne morash da mu se poklonish jednom mesechno, po zakonu, kako bi potvrdio njegovo stanje izabranosti. dok ja sedim kuci zdrava, ona tamo sedi dokona u domu zdravlja i turpija nokte. ako bi odlichnost nekog sistema merili po tome koliko je ljudi sa na svim stranama maltretirano tim sistemom, onda je ovo 1 veoma odlichan izum.mozda da uvedemo da svako ima i svog izabranog policajca, a ako ga ne izabere, onda da izgubi pravo na... ne znam sad na shta, ne mogu da smislim, ali ima ko ce. pazi koliki je to sistem potencijalnih korisnika svog policajca, a neuredjen <_<finansira se isto iz budzeta, i tako bi u svakom trenutku vremena mogli da saznamo koliko gradjana potencijalno moze da ima potrebu sa svojim policajcem...
Dobra ideja za izabranog policajca. Dodao bih još par sličnih:- izabrana šalteruša u pošti- izabrana prodavačica u maxiju- izabrani konobar- izabrani vozač gsp-a- ...
Link to comment
Ili zamisli da ti izabrani lekar umre - em je dokazano da nisi dobro izabrao prvi put, em moraš da biraš opet
Ja sam trazio lekara mladjeg od mene.
Link to comment
Ja sam trazio lekara mladjeg od mene.
ko god je u prilici da tako. inache, ako ja matora, a lekar pred penzijom, ja kazem stislo me ovde, a on - mene ovde. ja artritis, on vodu u kolenu. je bubreg, on jetru. ko kad se rene ruso i mel gibson u smrtonosnom oruzju, nekom po redu, krenu da uporedjuju pogibije :lolol:samo manje romantivchno.
Link to comment
Dobra ideja za izabranog policajca. Dodao bih još par sličnih:- izabrana šalteruša u pošti- izabrana prodavačica u maxiju- izabrani konobar- izabrani vozač gsp-a- ...
ne valja uchitelju, svi ovi ti trebaju svaki dan! :lolol:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...