Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

nista od mog brokovicstva, znaci.

Разматрајући даље да ли избор лекара као услов може начелно да се оспори са становишта уставности, Заштитник грађана није до сада нашао одредбу Устава која чини недопуштеним захтев да грађанин изабере лекара. Напротив, Заштитник грађaна сматра да би проблем постојао уколико би услов за избор лекара био неморалан, немогућ за испуњење, скопчан са несразмерним тешкоћама за грађанина или дискриминаторан по било ком основу.
mada, da sam neki tv advokat u americi, sigurno bih na njegovo "nedopustenim", mogla da kontriram da nije nasao ni da je "dopusteno".i "nesrazmerne teskoce" mogu da budu, doduse riskantan, ali ipak adut, a "diskriminatoran" moze da bude moj izbor nekog lekara na ustrb drugog.cekacu ja ipak da me ustavni sud obavesti o mom podnesku, iako mi bas nije jasno sto sam se toliko uskopistila, valjda zato sto ni ne znam gde mi je karton.
Link to comment

Danas sam proveo dva sata u socijalnom radi overe. Nisam dobio markicu, nemam izabranog lekara. U ruci držim obrazac sa izjavom da sam ga izabrao iz aprila. Moja žena, koja je osigurana preko mene, kad je išla u DZ Zvezdara je vraćena sa vrata ordinacije pre par meseci, jer su iskočili moji podaci umesto njenih - tupsoni u socijalnom su greškom uneli u bazu™. Dom zdravlja sada mene nije uneo u bazu™. Pre dve nedelje sam na šalteru pored (to je NBGD) dobio informaciju da je sa mnom ok, tj vodim se da sam izvršio izbor. Kad sam to objašnjavao danas kokoški iza stakla rekla mi je da lažem.Svaki put kad odem tamo, osetim se tako poniženo da poželim da prođem kroz staklo, zabijem joj naočari u tupe beonjače i našutiram oteklu trbušinu, ali onda nikad ne bih završio posao. + za par stotina hiljada osiuguranika na NBGD ima samo 2 šaltera za overu, 1 za nezaposlene i penzose i jedan koji nikad ne radi. Danas je unutra bilo oko 50 stepeni, red je izašao na ulicu, prosek rada sa jednom strankom je 20 min. I na kraju ispušiš. Sad bih, po njihovom trebalo da odem u Dzdravlja da molim da me unesu ponovo u ™ (jedan radni dan čekanja). Oni će uzvratiti, što sam već doživljavao, da u socijalnom pojma nemaju i da kod njih proverim. Sledeći radni dan verovatno ću morati ponovo u socijalno na ubeđivanje, a njima će opet da iskoči moje ime, i uputiće me nazad jer u DZ pojma nemaju...I nema je problem Toma, EU, Kosovo, parada, tako to.. Streljanje lustracija mora početi od šaltera.

Link to comment
Danas sam proveo dva sata u socijalnom radi overe. Nisam dobio markicu, nemam izabranog lekara. U ruci držim obrazac sa izjavom da sam ga izabrao iz aprila. Moja žena, koja je osigurana preko mene, kad je išla u DZ Zvezdara je vraćena sa vrata ordinacije pre par meseci, jer su iskočili moji podaci umesto njenih - tupsoni u socijalnom su greškom uneli u bazu™. Dom zdravlja sada mene nije uneo u bazu™. Pre dve nedelje sam na šalteru pored (to je NBGD) dobio informaciju da je sa mnom ok, tj vodim se da sam izvršio izbor. Kad sam to objašnjavao danas kokoški iza stakla rekla mi je da lažem.Svaki put kad odem tamo, osetim se tako poniženo da poželim da prođem kroz staklo, zabijem joj naočari u tupe beonjače i našutiram oteklu trbušinu, ali onda nikad ne bih završio posao. + za par stotina hiljada osiuguranika na NBGD ima samo 2 šaltera za overu, 1 za nezaposlene i penzose i jedan koji nikad ne radi. Danas je unutra bilo oko 50 stepeni, red je izašao na ulicu, prosek rada sa jednom strankom je 20 min. I na kraju ispušiš. Sad bih, po njihovom trebalo da odem u Dzdravlja da molim da me unesu ponovo u ™ (jedan radni dan čekanja). Oni će uzvratiti, što sam već doživljavao, da u socijalnom pojma nemaju i da kod njih proverim. Sledeći radni dan verovatno ću morati ponovo u socijalno na ubeđivanje, a njima će opet da iskoči moje ime, i uputiće me nazad jer u DZ pojma nemaju...I nema je problem Toma, EU, Kosovo, parada, tako to.. Streljanje lustracija mora početi od šaltera.
Pa da, mada možeš i da pošalješ nekoga da ti u DZ izdaju potvrdu i ponovo te stave u BAZU, ali će ti preporučiti da fotokopiraš i overiš potvrdu i da je uvek nosiš sa sobom pošto može lako da ti nestane doca iz digitalnog kartona ponovo.Inače adresu sam rešio kopijom lične karte, one papirne, najbolje.
Postoji li ikakvo smisleno obrazloženje zašto osiguranik mora da ima izabranog lekara kako bi mogao da dobije overenu knjižicu? (a da odgovor nije "da bi mogao da dobije overenu knjižicu".)Zaista ne kontam.
Imam par udaljenih ideja ali ne mogu da ih artikulišem i radije odgovaram sa NE, a i logičnije je je... mada... ja sam mislio da će tako loši lekari ostati bez posla, tj. ako već ima toliko loših lekara, i ako su se svi ranije uvek gurali kod jednog onda bi svi želeli samo tog a niko ovog drugog, voleo bih da vidim kako izgleda izbor za moj DZ, inače mogao sam sam da biram gde ću da odem i onda tamo i kog ću lekara, DZ sam birao po blizini a lekar je izabrao mene tj. ja sam upao hitno pa mi dadoše prvu doktorku, ono ispade načelnica i to još relativno cool žena.EDIT: ahahahahahaha, pa ponovo mi kaže da nemam izabranog lekara...ahahahaha, papir nosim, samo papir radi Edited by Vapad
Link to comment

@kapetanmZdravstveno u Goce Delceva je spektakularan skup magaraca. Gore salterske sluzbe u zivotu nisam sreo. Ljudi po dva puta cekaju taj red zbog budalastina tipa niko im nije rekao da trebaju uplatiti 13 dinara za novu zdravstvenu knjizicu ili nisu napisali izjavu da su izgubili zdravstvenu. Proslog mjeseca sam pokusao odjaviti brata sa zdravstvenog (ima radnju u mirovanju) da bi ga osigurao poslodavac. Na kraju mi je bilo jednostavnije i zdravije za zivce da ugasim tu radnju.

Link to comment

Ali neverovatna je njihova koordinacija. Gospođa sa šaltera pre dve nedelje kaže super tu vam je izabrani lekar, ali.. dostaviti uz zahtev neki obrazac o plaćenim doprinosima. Upregnem knjigovođu a danas... obrazac ne treba, a izabranog lekara nema...

Link to comment
Postoji li ikakvo smisleno obrazloženje zašto osiguranik mora da ima izabranog lekara kako bi mogao da dobije overenu knjižicu? (a da odgovor nije "da bi mogao da dobije overenu knjižicu".)Zaista ne kontam.PS. Možete proveriti svoj status: http://www.rfzo.rs/index.php/provera-izabranog-lekara
Pa zato što jedan lekar može da bude bolje upoznat sa istorijom bolesti pacijenta i prati njegovo stanje,i na osnovu toga prepisuje mnogo adekvatniju terapiju.takvo je zvanično objašnjenje.Ali koliko sam ja skontao,pravi razlog je smanjenje trošova zdravstvenog osiguranja.U pitanju je šema koja funkcioniše na sledeći način.Moraš da ideš samo kod svog lekara,često se dešava da baš taj lekar ne radi,naravno nećeš čekati već sam kupiti lek(ukoliko je moguće),a često dok tvoj lekar dodje na posao tegobe same prodju,i nema potrebe za lekarom,takodje i za analizama.Tako se štedi je prilično novca RZZO-u.Ili što je ovde slučaj nema izabaranog lekara nema lečenja iako si platio doprinose RZZO.Primoran si da odeš kod privatnika.To jest dobiju pare a ne daju jare.Znači u pitanju obična strategija otežavanja pristupa zdravstvenoj zaštiti,kako bi bar neki troškovi prebacili na osiguranike.Ima ovo biranje lekara i pozitivnih strana ali nekako sumnjam da im je to bio (jedini) motiv. Edited by General Ripper
Link to comment
Pa zato što jedan lekar može da bude bolje upoznat sa istorijom bolesti pacijenta i prati njegovo stanje,i na osnovu toga prepisuje mnogo adekvatniju terapiju.takvo je zvanično objašnjenje.
Yep, ali oni insistiraju da bira lekara i onaj koji Fala bogu godinama nema posla u domu zdravlja, jer mu ništa ne fali.Na osnovu čega biraš lekara ako od detinjstva nisi išao kod istog? Ja sam pretprošle godine otišao u DZ zbog fizičke povrede i tada sam morao da se izjasnim. Odabrao sam onog koji je tad bio u smeni cool.gif
Ali koliko sam ja skontao,pravi razlog je smanjenje trošova zdravstvenog osiguranja.U pitanju je šema koja funkcioniše na sledeći način.Moraš da ideš samo kod svog lekara,često se dešava da baš taj lekar ne radi,naravno nećeš čekati već sam kupiti lek(ukoliko je moguće),a često dok tvoj lekar dodje na posao tegobe same prodju,i nema potrebe za lekarom,takodje i za analizama.Tako se štedi je prilično novca RZZO-u.Ili što je ovde slučaj nema izabaranog lekara nema lečenja iako si platio doprinose RZZO.Primoran si da odeš kod privatnika.To jest dobiju pare a ne daju jare.Znači u pitanju obična strategija otežavanja pristupa zdravstvenoj zaštiti,kako bi bar neki troškovi prebacili na osiguranike.Ima ovo biranje lekara i pozitivnih strana ali nekako sumnjam da im je to bio (jedini) motiv.
Ovo ima logike. Što zbog odsustvovanja lekara, što zbog komplikacija sa zakazivanjem, dosta ljudi se snalazi samo. Mada onda gubi smisao sve veće ograničavanje šta sami pacijenti mogu da uzmu od lekova bez recepta. Edited by ion
Link to comment

Na osnovu cega uopste izabrati lekara? Mislim da ako zahtevaju da izaberemo lekara trebalo bi da nam pruze informacije na osnovu kojih to mozemo da uradimo. Logicno je da postoji neka baza sa biografijama lekara, njihovim ocenama i misljenjima drugih pacijenata.

Link to comment
Na osnovu cega uopste izabrati lekara? Mislim da ako zahtevaju da izaberemo lekara trebalo bi da nam pruze informacije na osnovu kojih to mozemo da uradimo. Logicno je da postoji neka baza sa biografijama lekara, njihovim ocenama i misljenjima drugih pacijenata.
nemoj molim te, to ce nekako sigurno biti u suprotnosti sa zakonom o zashtiti podataka o lichnosti, ko si ti da znash kako su njega ocenili drugi pacijenti <_<mnogo chudno pishu rech benzin kapitalizam.
Link to comment

I have a doctor, therefore I exist. Ćutite, ovo je još dobro - dok ne smisle da moraš ponovo da ga biraš ili potvrdiš svakih 6 meseci i tom prilikom platiš neku administrativnu taksu.

Link to comment
I have a doctor, therefore I exist. Ćutite, ovo je još dobro - dok ne smisle da moraš ponovo da ga biraš ili potvrdiš svakih 6 meseci i tom prilikom platiš neku administrativnu taksu.
Nemoj da im daješ ideje, ovo garant čita neko iz te mafijaške organizacije...
Link to comment
I have a doctor, therefore I exist. Ćutite, ovo je još dobro - dok ne smisle da moraš ponovo da ga biraš ili potvrdiš svakih 6 meseci i tom prilikom platiš neku administrativnu taksu.
ne, dobro je dok ne morash da mu se poklonish jednom mesechno, po zakonu, kako bi potvrdio njegovo stanje izabranosti. dok ja sedim kuci zdrava, ona tamo sedi dokona u domu zdravlja i turpija nokte. ako bi odlichnost nekog sistema merili po tome koliko je ljudi sa na svim stranama maltretirano tim sistemom, onda je ovo 1 veoma odlichan izum.mozda da uvedemo da svako ima i svog izabranog policajca, a ako ga ne izabere, onda da izgubi pravo na... ne znam sad na shta, ne mogu da smislim, ali ima ko ce. pazi koliki je to sistem potencijalnih korisnika svog policajca, a neuredjen <_<finansira se isto iz budzeta, i tako bi u svakom trenutku vremena mogli da saznamo koliko gradjana potencijalno moze da ima potrebu sa svojim policajcem... Edited by thermal bug
Link to comment
nemoj molim te, to ce nekako sigurno biti u suprotnosti sa zakonom o zashtiti podataka o lichnosti, ko si ti da znash kako su njega ocenili drugi pacijenti <_<
Naravno da ne bi bilo u suprotnosti sa ZZPL.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...