Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Ispostava RFZO-a sa Savskog venca nam je danas dostavila spisak zaposlenih i članova porodica koji nemaju izabranog lekara. Spisak od 350 imena, poređanih bez reda i poretka (valjda onaj koji ga je pravio ne ume da sortira u ekselu), tako da je na jednoj strani nosilac osiguranja, a jedno njegovo dete na trećoj. Ja odokativno, obavestila 5-6 zaposlenih koje sam navatala po hodnicima, jedna mi se kune da joj sin ima izabranog lekara, jer su bili pre 20 dana kod doktora i tada su ga prijavili. Zatim, čovek koji ima blizance od 3 godine, jedno od dece nema izabranog doktora, pa onda, isto jedan kolega, koji ima teško bolesno dete, i taj klinja nema izabranog doktora, što naprosto nije moguće itd.Malo je reći da sam popizdela.

Edited by Arkadija
Link to comment
Ispostava RFZO-a sa Savskog venca nam je danas dostavila spisak zaposlenih i članova porodica koji nemaju izabranog lekara. Spisak od 350 imena, poređanih bez reda i poretka (valjda onaj koji ga je pravio ne ume da sortira u ekselu), tako da je na jednoj strani nosilac osiguranja, a jedno njegovo dete na trećoj. Ja odokativno, obavestila 5-6 zaposlenih koje sam navatala po hodnicima, jedna mi se kune da joj sin ima izabranog lekara, jer su bili pre 20 dana kod doktora i tada su ga prijavili. Zatim, čovek koji ima blizance od 3 godine, jedno od dece nema izabranog doktora, pa onda, isto jedan kolega, koji ima teško bolesno dete, i taj klinja nema izabranog doktora, što naprosto nije moguće itd.Malo je reći da sam popizdela.
ovo je kriminal koji nazalost niko nece da robija imam karton i izabranog lekara vec 30 godina (kao i svi uostalom i ti primeri koje pominjes) i onda gomila krimosa iz DS I G17 proglasi da nemam i da ne mogu da koristim usluge javne zdravstvene sluzbe koja se redovno placa za mene, potrosi milione na sikaniranje ljudi samo da bi se neko ugradjivao u ceo posao a neko oterao da ne koristi javno zdravstvo.
Link to comment

I meni danas nisu overili knjižicu, vele nemam lekara i ne slaže se adresa stanovanja. Okrenem ZS (zdravstvena stanica) kažem broj kartona i objasnim problem, kaže žena, pa vidim da imate štambilj doktorke na kartonu ali nije zavedeno u računaru morate doći da potpišete...rekoh, ali gospođo, ja potpisao, ona potpisala, viđamo se svako mali...na to će ona, a pa onda ste vi uzeli sve te papire ima tri kop....prekidam je, ne, rekoh, ja sam uzeo jednu kopiju, jednu doktorka i jednu vi....tišina...stvarno ne znam, kaže ona, najbolje da dođete ujutru...ne mogu da izlazim sa posla...pa pošaljite nekoga sa tim papirom... nemam koga... pa dođite popodne pa da kolege to u sistem unesu, mora biti uneto u sistem. E sada, a gde su one dve kopije nestale... i što ne znači ništa štambilj doktorke i pun karton njenog rukopisa sa sve datumima od pre mesec, dva, pet....da se samo klikne na kompu ne znam, i ko je zaboravio da to unosi...ili počistio podatke...ni to ne znam.A o ratu koji će izbiti oko adrese ... već počinjem da se nerviram, a mislim da znam u čemu je problem, moja ulica je imala drugo ime pre ... 16-17 godina, oni su verovatno u novu bazu uneli tu adresu. I ne pada im na pamet da usklade imena ulica sa novim.... adresa nije bila problem pre mesec dana kada mi je overavano, ali sada jeste. Jebo ih sistem.

Link to comment
MOja devojka juče skinula gips sa noge. Slomila metatarzalnu kost, pet nedelja je bila u longeti-gipsu.Prvi dan terapije... Dolazi kod lekara specijaliste sa fizijatrije. Nakon par minuta razgovora i pregleda ovaj majstor vadi neku pomadu iz ladice i kaže joj da je to super krema, da je on lično pravi i da je preporučuje pacijentima za tu vrstu lomova i bolova. Bez ikakve etikete, deklaracije, uputstva za upravu, pare na sunce, 200 kinti. Moji apeli da se to prijavi ne prolaze.
Tek sada vidim ovo, izbegavam da čitam ovde, da bih se manje nervirao.Ovo je u DZ Kanarevo brdo? Edited by CTale
Link to comment

Može li neko da mi objasni:ako nemam izabranog lekara, a ne želim da ga imam u okviru monopola tzv domova zdravlja, ja i dalje plaćam zdravstveno osiguranje, ali nemam pravo na uslugu?

Link to comment
Može li neko da mi objasni:ako nemam izabranog lekara, a ne želim da ga imam u okviru monopola tzv domova zdravlja, ja i dalje plaćam zdravstveno osiguranje, ali nemam pravo na uslugu?
koliko shvatam da. Nema načina da ne platiš zdravstveno ako si "legalno" zaposlen. To mislim i u to verujem, ako neko zna...neka kaže, mogao bih te pare da preusmerim na lekove...
Link to comment

Stara dobra vremena. Državni lekari secikese uzimaju bez obzira da li daju uslugu...Realno, meni lekar treba samo kada bude konstatovao prekid životnih funkcija, ali bih rado sve pare usmerio na svoju zubarku, da si malo olakšam devizni mesečni budžet.

Link to comment

e ja zaboravih da se pohvalim gradjanskom svescu - predala sam inicijativu ustavnom sudu za ocenu ustavnosti mere (valjda se tako zove) za teranje da biras izabranog lekara. bila sam stipsa, pa sam pisala uz pomoc jednog vecnog studenta prava, udarili pecat na pisarnici, sad ne znam sta ce dalje da bude, ali se bar osecam ko grasrut aktivista.

Edited by luba
Link to comment
e ja zaboravih da se pohvalim gradjanskom svescu - predala sam inicijativu ustavnom sudu za ocenu ustavnosti mere (valjda se tako zove) za teranje da biras izabranog lekara. bila sam stipsa, pa sam pisala uz pomoc jednog vecnog studenta prava, udarili pecat na pisarnici, sad ne znam sta ce dalje da bude, ali se bar osecam ko grasrut aktivista.
ako treba neko da nosi transparente ispred RSZO, count me in...
Link to comment
e ja zaboravih da se pohvalim gradjanskom svescu - predala sam inicijativu ustavnom sudu za ocenu ustavnosti mere (valjda se tako zove) za teranje da biras izabranog lekara. bila sam stipsa, pa sam pisala uz pomoc jednog vecnog studenta prava, udarili pecat na pisarnici, sad ne znam sta ce dalje da bude, ali se bar osecam ko grasrut aktivista.
sto nisi rekla bre, ima nas vishe koji smo besni na tu tehnologiju, mogli smo da se koordiniramo, pa da zaspemo olosh papirchinama. a i deda mi sedi dokon otkako ga ustavni sud odyebao glede elektrodistribucije ^_^
Link to comment
ako treba neko da nosi transparente ispred RSZO, count me in...
pa to mozemo i bez suda. samo, leto, znas, vrucina i tako...
sto nisi rekla bre, ima nas vishe koji smo besni na tu tehnologiju, mogli smo da se koordiniramo, pa da zaspemo olosh papirchinama. a i deda mi sedi dokon otkako ga ustavni sud odyebao glede elektrodistribucije ^_^
pisala ja ovde da cu to da uradim, ali ideja zajednistva nesto ne funkcionise kako treba. enivej, trebalo je mozda malo detaljnije da se raspitam, ali mi je tamo ljubazna teta, i jos ljubazniji cika cuvar, rekla da to moze svako da uradi, da je isto da li pojedinac ili grupa gradjana.joj, mozda cu da postanem erin brokovic!
Link to comment
pisala ja ovde da cu to da uradim, ali ideja zajednistva nesto ne funkcionise kako treba. enivej, trebalo je mozda malo detaljnije da se raspitam, ali mi je tamo ljubazna teta, i jos ljubazniji cika cuvar, rekla da to moze svako da uradi, da je isto da li pojedinac ili grupa gradjana.joj, mozda cu da postanem erin brokovic!
naravno da moze, deda je tako udario na edb, 1 slamka medju vihorove. a proshle nedelje su ga zvali u policiju da posedi neka informativna 3 sata, zato sto je drukao neke inspektore da ne rade ono sto treba da rade. u smislu da ko je on da prijavljuje inspekciju :ph34r:i deda ce da postane erin brokovich :rolf: Edited by thermal bug
Link to comment
Može li neko da mi objasni:ako nemam izabranog lekara, a ne želim da ga imam u okviru monopola tzv domova zdravlja, ja i dalje plaćam zdravstveno osiguranje, ali nemam pravo na uslugu?
Zasto se nama zalis obrati se Sasi Jankovicu i Dragisi.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...