Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Jedan profesor koji je nekakav funkcioner u RFZO nam je na usputno na predavanju rekao da je to jedna najobičnija mafijaška organizacija i da mu je žao što mora da bude deo toga.
Da zaista... Bas mu tesko da zivi sa sobom posto nema izbora.
Link to comment
Da zaista... Bas mu tesko da zivi sa sobom posto nema izbora.
pa dobro, ko još danas odbija (dodatak na) platu, ali bar je imao toliko herca da kaže istinu
Link to comment
pa dobro, ko još danas odbija (dodatak na) platu, ali bar je imao toliko herca da kaže istinu
A nema herza da odbije dodatak na platu. <_< Nemam nista protiv dodatka ali imam protiv proseravanja da mu je zao. Svesno je u tome, pizda.
Link to comment
jedino što što mnogi ne dožive presudu.Jedan profesor koji je nekakav funkcioner u RFZO nam je na usputno na predavanju rekao da je to jedna najobičnija mafijaška organizacija i da mu je žao što mora da bude deo toga. Čudi me da su pristali pre da šalju pacijente u Tursku, ko zna kakav je tu dil.
Nesto slicno sam cuo od hirurga koji me je trebao operisati...Objasnjavao za i protiv u jednom trenutku kaze: "Vidi ja operisem, meni dobro, rfzo nabavi graftove (valjda se tako zove) obrce novac, njima dobro jedino tebi..."Nevezano za celu pricu ja se pitam jbt sta tu ima rfzo kakvo obrtanje para pa valjda su oni samo servis...
Link to comment
Nevezano za celu pricu ja se pitam jbt sta tu ima rfzo kakvo obrtanje para pa valjda su oni samo servis...
Trebalo bi da budu. Ali kod nas su filter za kintu koja stiže do zdravstvenih ustanova. Prljav filter.
Link to comment

Vidim... Ja naivno mislio tada dr. nesto besan na njih...Pitanje je kada ce neko stradati zbog toga. Mislim od njih, pacijenti vec stradaju.

Link to comment
Nevezano za celu pricu ja se pitam jbt sta tu ima rfzo kakvo obrtanje para pa valjda su oni samo servis...
Koliko sam ja cuo, oni dobiju odredjeni budzet, pa deo onoga sto ne potrose na pacijente potrose na fensi liftove i dodatke na platu™. Tako da su kao institucija licno motivisani da odobre sto manje skupih operacija i lekova.
Link to comment
  • 2 weeks later...

potrebna mi je pomoc, hitno. ovo verovatno nije prava tema, ali ne mogu da nadjem drugu.po kom kriterijumu se pacijenti u unutrasnjosti srbije salju u neke od bolnica?pacijent je nakon infarkta u nestabilnom stanju iz sjenicke bolnice (u kojoj nemaju nista) umesto za kraljevo poslat u novopazarsku bolnicu.ima li nacina da se posalje u kraljevo i ako da - kako?

Link to comment
potrebna mi je pomoc, hitno. ovo verovatno nije prava tema, ali ne mogu da nadjem drugu.po kom kriterijumu se pacijenti u unutrasnjosti srbije salju u neke od bolnica?pacijent je nakon infarkta u nestabilnom stanju iz sjenicke bolnice (u kojoj nemaju nista) umesto za kraljevo poslat u novopazarsku bolnicu.ima li nacina da se posalje u kraljevo i ako da - kako?
Možda je od značaja i trenutno stanje? Ako je nestabilno, a takva vrsta oboljenja, da li može podneti transport, jer N Pazar je puno bliži Sjenici nego Kvo?
Link to comment
ima li nacina da se posalje u kraljevo i ako da - kako?
opcija 1 je da nadležni lekar izda uput za drugu ustanovu (ali mora da se obrazloži zašto se upućuje), a opcija dva je uput na lični zahtev, ali onda troškovi moraju da se pokriju iz svog džepa
Link to comment

Bi ovo hitna situacija.U nekoj normalnoj, uputi idu ka regionalnom centru i na overu komisiji u socijalnom.Sad ako neko iz regionalnog centra napise (sto je veoma neverovatna situacija) da nemaju dovljno resursa da prime pacijenta, ondak na komisiji moze da prodje uput za drugi centar.

Link to comment

stavih na hejt, ali moram i ovde.danas mi fizijatrica kaze da pijem drugi lek, kao ne valja taj sto pijem, ovaj je bolji. sumnjivo meni cim vidim da cepa bloce sa reklamom leka. i lepo pitam da li je u pitnaju isti lek, druge firme. kaze- neeeeeeeee, ovaj je mnogo bolji. u apoteci proverim stanje. isti lek je u pitanju. toliko sam ljuta. aj da je nisma nista pitala, nego je jos pitam, dajem do znanja d aznam kako se mafijasi na relaciji lekari- farmaceutske kuce, i nije joj dovoljno. i na sve to, lek je od pre koji dan dosao na trziste. podrazumeva se, skuplji je od ovog koji vec pijem. pa, besna sma za sve pare iako ih nisma dala.

Link to comment
  • 2 weeks later...

MOja devojka juče skinula gips sa noge. Slomila metatarzalnu kost, pet nedelja je bila u longeti-gipsu.Prvi dan terapije... Dolazi kod lekara specijaliste sa fizijatrije. Nakon par minuta razgovora i pregleda ovaj majstor vadi neku pomadu iz ladice i kaže joj da je to super krema, da je on lično pravi i da je preporučuje pacijentima za tu vrstu lomova i bolova. Bez ikakve etikete, deklaracije, uputstva za upravu, pare na sunce, 200 kinti. Moji apeli da se to prijavi ne prolaze.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...