Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

E ovo kad sam prvi put čula nisam mogla da verujem da sam dobro razumela :unsure: Pa vala idiotskiju stvar nisam skoro ni čula ni videla, i da, ja koja na sve strane nalazim na razne čudne stvari ne mogu reći da je "tako svuda u svetu", za ovako nešto nisam još nikad nigde čula, pa lepo da nekog čovek isprebija ili upuca :rant: Koja je bre to logika, kome je to i kako palo napamet na poremećeni um?!?!?!?
Onda si za malo sveta cula.Medicare, Engleska i Australija imaju upravo to. Drzavno socijalno, nema biranja lekara. Run off the mill.Nastavak pocetog porocesa, jeste, isti lekar. I on moze da se promeni, na zahtev.Emergency - to se ne primenjuje, jer ne moze. Probudi drzavnog lekara u 3 ujutro ako ti se nesto desilo, gde to ima?
Link to comment

šire molim, da bih mogao do tančina proces sagledati.pošto kod nas može da se budi doktor, za hitne, ali ga mrzi da ustaje, propisano je znači.na stranu što ako se isečeš, i bliža ti je bolnica moraš ipak u hitnu pomoć pa ako treba uput za bolnicu, tako mene ušivala sestra a doca otišao uz "kako ja sada da pravdam materijal"...

Link to comment
27 авг 2011 – Zbog nestašice barijum-sulfata u nekim zdravstvenim ustanovama u Srbiji, već duže vreme, otkazuju se rendgenska snimanja želuca.
Danas bio na rentgenu zbog neke druge stvari i nestašica barijuma još uvek traje :isuse: Edited by Lezilebovich
Link to comment
Onda si za malo sveta cula.Medicare, Engleska i Australija imaju upravo to. Drzavno socijalno, nema biranja lekara. Run off the mill.Nastavak pocetog porocesa, jeste, isti lekar. I on moze da se promeni, na zahtev.
Kao i obicno, uopste nisi razumeo sta je tema price.
Link to comment
Onda si za malo sveta cula.Medicare, Engleska i Australija imaju upravo to. Drzavno socijalno, nema biranja lekara. Run off the mill.Nastavak pocetog porocesa, jeste, isti lekar. I on moze da se promeni, na zahtev.Emergency - to se ne primenjuje, jer ne moze. Probudi drzavnog lekara u 3 ujutro ako ti se nesto desilo, gde to ima?
Yoyogi, nisi razumeo. Ovde se radi o tome da se ljudima uskraćuje pravo na osiguranje ukoliko nisu izabrali lekara. Dakle, moraš da izabereš lekara (zanima me, na osnovu čega da izabere lekara neko ko nikad u životu nije išao kod lekara?), inače ti uskraćuju pravo na zdravstveno osiguranje, iako si u obavezi da ga i dalje plaćaš, odnosno, ne pitaju te da li hoćeš, već ti ga odbijaju od zarade. A ako se razboliš, opet moraš da plaćaš punu cenu lečenja.Nego, to je sve plašenje mečke rešetom. Mislim da bi jedan solidan advokat odrao fond zbog ovoga. Ups, zaboravih gde živim i kakvo nam je sudstvo. Edited by gotivac
Link to comment
Yoyogi, nisi razumeo. Ovde se radi o tome da se ljudima uskraćuje pravo na osiguranje ukoliko nisu izabrali lekara. Dakle, moraš da izabereš lekara (zanima me, na osnovu čega da izabere lekara neko ko nikad u životu nije išao kod lekara?), inače ti uskraćuju pravo na zdravstveno osiguranje, iako si u obavezi da ga i dalje plaćaš, odnosno, ne pitaju te da li hoćeš, već ti ga odbijaju od zarade. A ako se razboliš, opet moraš da plaćaš punu cenu lečenja.
E, za ovako nesto nisam ni pretpostavljao da moze da se cuje. Ja mislio nema izbora lekara i to je to.
Link to comment
E, za ovako nesto nisam ni pretpostavljao da moze da se cuje.
Pa nismo ni mi, ali eto vidiš kako su to lepo i pametno smislili, da ti oduzmu stečeno pravo zbog birokratske gluposti.Ali narodu ne smeta, znači odluka je na mestu.Nego:
Oko 200.000 građana Srbije koji nisu izabrali svog lekara, ukoliko to uskoro ne urade, neće moći da overi zdravstvene knjižice. Samim tim, oni će izgubiti pravo i na bilo koji vid zdravstvene zaštite.Rok za izbor lekara po odluci Ministarstva zdravlja ističe 3. juna, a po podacima Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje (RFZO), od 6,9 miliona zdravstvenih osiguranika u Srbiji, u 157 domova zdravlja bar jednog lekara (opšte prakse, stomatologa, ginekologa ili pedijatra) izabralo je 6,7 miliona građana.
a znate li ko su tih 200.000 građana? stariji ljudi na selu, najsiromašniji ljudi, polupismeni, oni koji ne čitaju novine...ova odluka ne može biti primenjena. sad čukam pismo Evropskoj komisiji i Savetu Evrope, poslaću na milion adresa ako treba. ne mogu da shvatim da ljudi ovo mirno posmatraju, a da je cela zemlja danima pričala, i to vrlo besno, o nekom nebitnom švedskom voditelju. koji je ovo kurac više sa nama? alo bre, stečeno pravo. ne može to niko da ti oduzme jebote. kakav izabrani lekar, kakvi kurci palci. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
zanima me, na osnovu čega da izabere lekara neko ko nikad u životu nije išao kod lekara?
Ja sam svojevremeno izabrao lekara tako što sam došao u dom zdravlja sa odranom i raskrvavljenom šakom, pa me je neka sestra vodala od šaltera do šaltera da bi neko mogao da mi napiše uput za hirurgiju. Ni na jednom šalteru niko nije hteo ni da čuje da me primi za svog pacijenta, pa su me uvalili nekoj što je bila na odmoru ili bolovanju. Da nisam bio hitan slučaj verovatno bi me poslali u Surčin ili tako negde.
Link to comment
moraces da platis sve troskove lecenja iako si zdravstveno osiguran.
Jasno, nego, da li je moguće birati lekara posle tog sudnjeg dana? Ili se tu upada u začarani krug: nemaš lekara, nemaš knjižicu, nemaš knjižicu, ne možeš ni da biraš lekara? Uopšte me ne bi čudilo da je zaista tako, s obzirom da im je i ovo ucenjivanje građana dovoljan idiotluk sam po sebi.
Link to comment
Jasno, nego, da li je moguće birati lekara posle tog sudnjeg dana? Ili se tu upada u začarani krug: nemaš lekara, nemaš knjižicu, nemaš knjižicu, ne možeš ni da biraš lekara? Uopšte me ne bi čudilo da je zaista tako, s obzirom da im je i ovo ucenjivanje građana dovoljan idiotluk sam po sebi.
I ako ne bude tako u teoriji, praksa će se potruditi.
Link to comment
Ja sam svojevremeno izabrao lekara tako što sam došao u dom zdravlja sa odranom i raskrvavljenom šakom, pa me je neka sestra vodala od šaltera do šaltera da bi neko mogao da mi napiše uput za hirurgiju. Ni na jednom šalteru niko nije hteo ni da čuje da me primi za svog pacijenta, pa su me uvalili nekoj što je bila na odmoru ili bolovanju. Da nisam bio hitan slučaj verovatno bi me poslali u Surčin ili tako negde.
Zašto, zar njima nije u interesu da imaju što više pacijenata? Ili problem nastaje kad nekom treba uput za hirurgiju? I kako ti je ta na bolovanju napisala uput za hirurgiju?
Link to comment

Svi su kao preoptereceni i imaju previse pacijenata. Nisam siguran sta im je u interesu. U pitanju je dom zdravlja u Goce Delceva. Za tu priliku me je primio neki dezurni lekar koji joj je bio zamena taj dan.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...