Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

pa to, mogu oni poslanice da šalju svaki dan, kad god im to ne odgovara, ovdašnji pravoslavci ne jebu popove 2%
Pa ne jebu, ali ako palis vatru tamo gde je nema uspece jednog dana. Kofu vode na patrijarha i to je to. A za ono sto Dabovic pise o tuzbi za klevetu u sekularnim zemljama, pitam se jel neko sekularno tuzio papu za takve price, ili one americke popove? A po tim zemljama fanatici zaista jesu napadali lekare povodom abortusa.
Link to comment
A za ono sto Dabovic pise o tuzbi za klevetu u sekularnim zemljama, pitam se jel neko sekularno tuzio papu za takve price, ili one americke popove? A po tim zemljama fanatici zaista jesu napadali lekare povodom abortusa.
prvo: sta mene zabole za papu i americke popove, pricam o Srbiji.drugo: u mom postu jasno stoji "u sekularnoj komunikaciji". ako ti kao civil nazoves lekara ubicom, tuzice te i dobice odstetu, nema price. naravno da se to ne odnosi na patrijarha, za njega zakoni ne vaze.
Link to comment
DEŽURSTVA U BOLNICAMA ZBOG KONGRESAFarmaceuti odveli lekare u DubaiSonja Todorović | 20. 04. 2012. - 21:03h | Foto: Public | Komentara: 5 Više od 100 kardiologa iz Srbije je o trošku nekoliko farmaceutskih kuća otišlo u Dubai na kongres, saznaje „Blic“.236863_klinicki-centar-01-foto-public-rzzo_f.jpg?ver=1334866753U Kliničkom centru Srbije organizovana dežurstva kao da je veći praznik Najjeftinija kotizacija za učešće na ovom kongresu je 550 dolara, a na to treba dodati i cene leta, smeštaja i boravka u Dubaiju.Rad na kardiološkim odeljenjima u Kliničkom centru Srbije, odakle je na kongres otišlo nekoliko desetina lekara, ovih dana organizovan je po sistemu dežurstva kao da je u pitanju veći praznik. Izvor „Blica“ navodi da je za ovako veliki odziv lekara iz cele Srbije zaslužan isključivo izbor destinacije za održavanje kongresa. - Radi se o turističkom gradu, zbog čega su se na put odlučili i oni koji nemaju ni rad za prezentaciju. Odlazak na kongrese bez radova zvanično ne govori o edukaciji, jer poene dobija onaj ko ima prezentovan rad. Sa druge strane, bolnice su ostale poluprazne. Naravno, lekarima je u interesu da idu na usavršavanja, ali u tome ne treba preterivati. Međutim, u lekarskim krugovima poznato je da na takva dešavanja često idu jedni te isti lekari - objašnjava izvor „Blica“.
Pa onda biser:
Direktor Kliničkog centra, prof. dr Đorđe Bajec objašnjava za „Blic“ da pacijenti ne trpe zbog odlaska lekara na kongres.- Isplanirali smo smene kao za neki veliki praznik. Primera radi, ako su oba supružnika kardiolozi, jedan je otišao, dok drugi dežura. Međutim, lekari moraju da idu na kongrese zbog edukacije - ističe dr Bajec
isuse.gif
Link to comment
kakve veze ima mr sa zracenjem bez potrebe?
da, dva lekara su mi nezavisno objasnjavala kako je na mr zracenje jos vece nego na rentgenu i prilicno me zatekli u smislu reakcije jer iz onoga sto znam je da je kljucna razlika izmedju jonizujuceg i nejonizujuceg zracenja i da je logika 'kilo zracenja je kilo zracenja' ono kako mali perica zamislja fiziku. s druge strane, nemoguce i da su toliki ignoranti za mehanizme i tehnikalije koje leze iza nekih procedura koje su danas standardne, pa se sad pitam sta je ustvari tacno.
Link to comment
da, dva lekara su mi nezavisno objasnjavala kako je na mr zracenje jos vece nego na rentgenu i prilicno me zatekli u smislu reakcije jer iz onoga sto znam je da je kljucna razlika izmedju jonizujuceg i nejonizujuceg zracenja i da je logika 'kilo zracenja je kilo zracenja' ono kako mali perica zamislja fiziku. s druge strane, nemoguce i da su toliki ignoranti za mehanizme i tehnikalije koje leze iza nekih procedura koje su danas standardne, pa se sad pitam sta je ustvari tacno.
mi (na neurosci institutu gde sam) svakako nemamo neki limit za kolicinu stavljanja iste osobe u mri.
Link to comment
da, dva lekara su mi nezavisno objasnjavala kako je na mr zracenje jos vece nego na rentgenu
to naprosto nije tacno. ta dva koncepta jednostavno ne mogu da se porede.ukucas prosto mri hazard u gugla, pa vidi koliko je uporedivo :) Edited by ToniAdams
Link to comment
to naprosto nije tacno. ta dva koncepta jednostavno ne mogu da se porede.ukucas prosto mri hazard u gugla, pa vidi koliko je uporedivo :)
to je i moj stav bio, da su ta zracenja medjusobno neuporediva. prosto, kvalitativno su drugacija i poredjenje po 'kolicini' nema smisla. da se kroz toliko ucenja i obuka prodje, a da takve neke osnovne stvari ostanu black box, to mi nije jasno. jedan od tih lekara radi na mestu gde su snimanja te vrste osnovni dijagnosticki metod. dakle, trebalo bi da zna bolje o necemu sto mu je bread&butter.
Link to comment
jel si uopšte pročitao šta je srdjan napisao ? nije problem što patrijarh ima mišljenje, nego što lekare naziva najvećim zločincima i time lekare stavlja u dosta neugodan položaj. potpuno je u pravu kada traži kakvo-takvo reagovanje lekarske komore.
Ja sam razumeo, tj nisam video da lekare pominje, nego abortus kao takav naziva čedomorstvom, i to je uglavnom opšti stav crkve svih fela. Ne vidim šta komora ima s tim niti generalno što mora da se oglašava u vezi nečijih tvrdnji
koliko problema u zdravstvu treba da se resi da bi se mogla kritikovati ova patrijarhova izjava (za kakvu u privatnoj komunikaciji sledi samarcina, a u sekularnoj javnoj komunikaciji - tuzba za klevetu)?poslanica je poziv na linc zdravstvenih radnika i neko bi mogao i da mu se odazove.
+1
Link to comment

Hm, u istpm postu napišeš "nisam video da lekare pominje", a onda plusjedanuješ rečenicu "poslanica je poziv na linc zdravstvenih radnika".Šta si u stvari hteo da kažeš? :D

Link to comment
Hm, u istpm postu napišeš "nisam video da lekare pominje", a onda plusjedanuješ rečenicu "poslanica je poziv na linc zdravstvenih radnika".Šta si u stvari hteo da kažeš? :D
Uh, sasvim sam pogrešno ubacio Vasin deo :( . Sad ću da editujem
Link to comment
Uh, sasvim sam pogrešno ubacio Vasin deo :( . Sad ću da editujem
Lupio si mi plus jedan, sad kasno, prosla baba sa ustipcima.
Link to comment
  • 3 weeks later...

Drasticno krsenje...pa svega. Ne znam ni odakle da pocnem. Neko ko ima uplacene doprinose vec je stekao pravo na lecenje i to nema nikakve veze sa izborom lekara (koji je sam po sebi besmislen posto niko ne moze da bira u kojoj ce mu smeni biti potrebna lekarska nega).

Beograd -- Do 3. juna svi u Srbiji će morati da izaberu svog lekara, jer ako to ne učine, zdravstvene knjižice im ne mogu biti overene.
Link to comment
kao i u svim drzavnim sistemima zdravstva, za dijagnostiku i spacjaliste se ceka. tako da oni koji nece da cekaju idu privatno. kod nas jos i nije tako lose. susretala sam se sa mnogo duzim vremenom cekanja u nekim od najbogatijih drzava sveta (recimo vise meseci da dobijes termin da te pogleda internista ili orl).a druga stvar je ovo sto host kaze, ljudima cesto nije dovoljno kada im lekar kaze da im neka dijagnostika nije potrebna, pa idu na svoju ruku ako mogu da plate. to ide od uzimanja antibiotika na svoju ruku zbog obicne prehlade, pa do x-dimenzionalnih ultrazvukova i MRI, koje naravno, prosecan korisnik ne razume, pa svaki (beskrupulozni) privatnik moze da mu proda kao magiju. jedna moja rodjaka je recimo u trudnoci svake nedelje isla na UZ (naravno privatno <_< )
Po ovom pitanju verovatno ne bi bilo dovoljno u Srbiji a generalno ziteljima juznije evrope da im dodelis po jednog dr hausa. ta rodjaka je mozda imala nesto sa doktorom zvuci neverovatno.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...