Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

vidiš, da sam slučajno prečuo razgovor ne bih izdržao da ne upitam gdju a kako je spavala u Aušvicu? (uz sav rizik da mi bolećivi major iščupa grkljan) što bi, na ovakvu imbecilnu izjavu bilo pitanje koje je sasvim na mestu,možda nepopularno ali sasvim na mestu.
tipicno lekarski, moras da titras svojoj sujeti cak i kada ti je pacijent suparnik bolesna baka od 85 godina
Link to comment

ne verujem sta sve citam.da se nekome ko je proziveo ausvic odmerava pravo o poredjenju ausvica sa bilo cime.da se dovodi u pitanje potreba bolesnog coveka koji lezi 24/7 da kosti smesti u nesto sto ne izaziva hronicni bol. kad si star, nemocan i bolestan, i vazduh boli, a ne krevet koji izaziva fizicku patnju.samo zato sto baba ima love. ali na kraju, i sama ideja da nonsalantno usetas sa tri duseka od 2m u jedan klinicki centar i ocekujes da te neko pusti. i to je za neverovanje.

Link to comment
Zbog takvih (i pacijenata i tekstopisaca) bi ja vratio višestruko dnevno klistiranje kao osnovni metod lečenja. angry.gif
jest, a hirurzima koji nam nisu po ukusu bi pacijenti lomili sake. logicno.
Link to comment

Da je baka tutnula 500e gde treba cenim da bi joj dušek uneli vojnici za 11 mikrosekundi. Ovako, samo su dodatno ražestili načelnika klinike nudeći mu 3 dušeka, jebe se njemu onoliko za dušeke, on od njih nema ništa. Potpuno off primer, al na istoj liniji: svojevremeno su za klinička ispitivanja bolnice dobijale medikamente, opremu i edukaciju za rad sa time a lekari koji su bili leadovi su dobijali kintu na svoj račun. Naravno, sve je teklo besprekorno. Onda se neko (napokon) dosetio pa je i nadoknada morala da se uplaćuje na račun klinike dok je sve ostalo bilo nepromenjeno (dakle, i dalje stiže klinici oprema, medikamenti, obuka). Naravno, od tada je pozicija leada postala kazna, a ne nagrada kao ranije i ispitivanja su rađena guzicom te su neke klinike ostale bez ispitivanja. Jebe se njima što se gubi mogućnost za najsavremenije terapijske metode za dž, gde je njihovih 200-300e? Govna.A od doskočice "a kako je spavala u Aušvicu?" mi se povraća.

Link to comment
Tačno, bakutaner je ok, ovaj lik što piše je za povraćanje.
Pa vidiš da je čoveku uloga da se napija tuđe krvi, a ako ne može sam, onda vodi 2x2 specijalca koji kroz suze čupa grkljane.
Link to comment
ne verujem sta sve citam.da se nekome ko je proziveo ausvic odmerava pravo o poredjenju ausvica sa bilo cime.da se dovodi u pitanje potreba bolesnog coveka koji lezi 24/7 da kosti smesti u nesto sto ne izaziva hronicni bol. kad si star, nemocan i bolestan, i vazduh boli, a ne krevet koji izaziva fizicku patnju.samo zato sto baba ima love. ali na kraju, i sama ideja da nonsalantno usetas sa tri duseka od 2m u jedan klinicki centar i ocekujes da te neko pusti. i to je za neverovanje.
+1zna forum bolje. cuti.nisam pisala ranije o tome, sve me neka jeza hvatala, ali prosle godine u aprilu moj cale je imao mozdani udar. desio mu se bas na vece kad sam ja dosla iz pariza i ceo dan je bio potpuno u redu i u tom trenutku je sedeo u svojoj sobi za kompjuterom, a ja sam samo dosla da se javim jer sam izlazila u grad. medjutim, on je meni odgovorio nesto cudno imajuci neki mutan pogled. ja sam krenula da ga ispitujem sta mu je, a on je i dalje imao taj potpuno izgubljeni pogled i izgovarao je jednu istu frazu vise puta. ja sam zvala mamu i mi smo mislile da mu je slab krvotok u glavi, jer on ko i baba moja ima ono okostavanje u predelu vrata, a na mozdani udar nismo sumnjali jer ima urednu krvnu sliku i nizak pritisak. nakon sto je uzeo secer i vodu, posle 3 minuta on je poceo da izgovara nepostojece reci i ja sam mu odmah izmerila pritisak i terala ga mi prati prst i da mi govori koliko prstiju vidi. tu nisam imala clear cut, ali nakon sto mi je rekao da se ja zovem 'dvanaest' sto je tipicna supstitucija brojevima, odmah sam okrenula hitnu pomoc i navela simptome, a zena mi je rekla da mu dam trental. TRENTAL!! pa to je moja baba pila da ubrza cirkulaciju sto je klasicno kontraindikovano u ovom slucaju. ja to rekla zeni i porucila joj da posalje ambulantna kola, a ona pocela da se dere na mene i da mi govori da ja moram da postupim kako mi je ona rekla i da se javim za sat vremena! samo sam prekinula i zvala taksi da dodje i pravo smo otisli u svetog savu, jer bi nas u urgentnom drzali jos osam sati pod takvim stanjem. naravno, odmah su ga pregledali, konstatovali mozdani udar, dali mu manitol koji je presudan u prvim momentima da ne dodje do velikih ostecenja mozga. da kucnem u drvo, on se vrlo dobro oporavio i nema nekih posledica. prvih sedam dana nije znao ni kako se zove ulica gde zivimo, a sada je 95% normalan. ovih 5% nije ni bitno..stvarno finese..prva stvar koju sam videla u svetog save je plakat na kome pise: prvih 4 sata je presudno i nabrojano je nekoliko simptoma mozdanog udara, od kojih sam ja preko pola navela dezurnoj lekarki hitne pomoci. da sam je poslusala i cekala i dala mu trental, ko zna, mozda bi ga to i ubilo. ne znam, mozda i ne bi, ali bi usled nagnjecenja neurona od strane tromba tokom duzeg vremena, sigurno imao vece posledice.mislila sam da nesto uradim povodom toga, da trazim snimak tog razgovora, da se obratim ministru...i trebalo je. ne znam sto nisam.
Link to comment

nema svrhe, osim ako nemas vremena i love da se ganjas sa tim. ne da nije bitno, ali eto, to niko ne postize...

Postovana,Sinoc sam bila u hitnoj sluzbi Centra zaopekotine, plasticnu i rekonstruktivnu hirurgiju, gde me je pazljivo pregledala doktorka Vesna Rakic (u pitanju su opekotine drugog i treceg stepena, pobutinama). Sledeci njena uputstva, koja su glasila da 'ukoliko se stvore u toku noci veliki plikovi i koza krene da otpada'dodjem ponovo u Zvecansku na hitno previjanje, a posto se nocas upravo to i desilo, otisla sam u Centar - gde nisu hteli da me prime. Razumem vaznost papirologije, ali ophodjenje tri medicinske sestre na prijemnom salteru je bilo takvo da nisu htele ni da me pogledaju, niti saslusaju o cemu se radi, makar da vide u sta su se pretvorile opekotine (odnosno, da se stanjepogorsalo), ponavljajuci mi da sam 'zbrinuta', 'nisam hitna' i 'nama treba opravdanje da bismo vas primili' - a sve su to zakljucile na osnovu jednog jedinog papira, ni ne pogledavsi me (jednaje crtala kruzice i kvadratice pricajuci sa mnom). Da su videle moje noge, ili nacin na koji hodam, mozda bi drugacije rasudjivale. U svakom slucaju, naravno da sam otisla u Dom zdravlja, gde nijeimao ko da me previje i tretira, ljubazno su mi rekli da nisu strucni za taj stepen opekotina, te cu poslepodneotici ponovo u Zvecansku. Pisem sve ovo jer mladim damama ne znam imena, ali znam sta su moja prava, sta su njihova prava i duznosti i sta su, pre svega, osnovna pravila uljudnog ponasanja. Imala sam prilike da provedem neko vreme u radu u zdravstevnoj ustanovi i tada su mi detaljno predocene moje obaveze prema pacijentima, otud znam sta sve nisu radile kako treba. Opekotine, i pored pogorsanog stanja nisu tretirane, da ne pricam da moram da se vratim i poverim svoje telo osobama koje su mi se smejale. Moja pitanja su:-Gde mogu da pronadjem telefon osobe nadlezne zaprava pacijenata Centra za opekotine?-Gde mogu da nadjem imena dotcnih dama?Nijedan ni drugi podatak nije dostupanpacijentima, iako bi i to trebalo da bude istaknuto. Iz tog razloga prinudjena sam da se odmah obratim Ministarstvu. Srdacni pozdravi,Ime PrezimeAdresa 77Beogradtelefon 011...
i odgovor:maja.ivetic@zdravlje.sr.gov.yu
Postovana,Sve podatke o zatitniku prava pacijenta mozete dobiti u samoj zdravstvenoj ustanovi koja MORA imati istknut poster sa naznacenim podacima i to imenom i prezimenom, radnim vremenom, telefonom i prostorijama u kojima zastitnik pacijentovih, prava obavlja svoj rad.Dakle, radi zastite svog prava potrebno je da se obratite prigovorom zastitniku pacijentovih parva koji je duzan da vam odgovori u roku o 5 dana. koliko niste zadovoljni wegovim odgovorom ili postupanjem povodom podnetog prigovora mozete se obratiti Ministarstvu zdravlja / Zdravstvenoj inspekciji .Potrebno je da napomenete tacan datum kada ste se obracali za pomoc obzirom da ne znate imena medicinskih sestara na koje se prigovor odnosi .S postovanjem
pred kraj je vec izgubila strpljenje, nije stigla ni da se potpise...
Link to comment

Za obe priče: :ph34r: Ne zna čovek šta da kaže...Ne mogu da izbacim iz glave sliku jedne babe kojoj nakon više od 2 sata čekanja na kabinetu za plastičnu hirurgiju na elitnoj VMA počinje da krvari rana na nozi. Žena kreće da plače od muke, u tom trenutku pauza, nema nigde lekara. Ljudi se uzbunili, obavestili medicinsku sestru šta se događa, ona kaže: "Znate, sad je pauza, lekar nije tu, dolazi za pola sata, ja ne smem ništa da radim sa pacijentima kad njega nema, recite gospođi da sedne i podigne nogu." :mellow:

Link to comment

Ljudi, kad vam deluje da je zaista glava u torbi Hitnu pomoć treba lagati. U suprotnom će biti Andol/Trental/Propranolol. Početkom februara sam ih zvao iz lokalne prodavnice u bloku, vlasnik ima sve simptome moždanog udara, preporučili (pajz sad) šećer i vodu, "ko zna od kad radi i dal je jeo". Malo im pojasnih simptome (i blago nafilovah, naravno) i napomenuh pripadnost sekti, stigla hitna za 10 minuta.

Link to comment

ako je pripadnost sekti = pripadnost stranci (ili je pripadnost lekarskoj struci?) ostacu bez daha.mislim, ajd sto ne mozes da obavljas svoj posao ako nisi clan stranke, ali ako jos ne mozes ni da dobijes javnu uslugu za koju si osiguran (da ne idem u prava na hitnu pomoc), onda je to neki uvrnuti oblik aparthejda usao u srbiju na mala vrata.

Link to comment
ako je pripadnost sekti = pripadnost stranci (ili je pripadnost lekarskoj struci?) ostacu bez daha.mislim, ajd sto ne mozes da obavljas svoj posao ako nisi clan stranke, ali ako jos ne mozes ni da dobijes javnu uslugu za koju si osiguran (da ne idem u prava na hitnu pomoc), onda je to neki uvrnuti oblik aparthejda usao u srbiju na mala vrata.
Stranci, stranci, Čohanović dr Dig, predsednik Gradskog odbora SNS Brisel. Edited by dig_chohano
Link to comment
...
Nebitno za sustinu, samo poredjenje.Profesionalnost i strucnost lekara saopstom praksom (General Practitioner) je i ovde u Britaniji jako poblematicna.Ne znam da li bi bas ovoliko uzasnu gresku napravili, ali kljukanje antibioticima i "nije ti nista" terpaija su redovna pojava.Edit: Ili dobijanje uputa na specijalisticki pregled na plakanje, frku i "vi diskriminisete strance" (slucaj moje prijateljice). Od trenutak dizanja frke GP je bio najbolji moguci lekar na svetu. Edited by Budja
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...