Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Hvala bogu, nemam razloga da bilo kome zavidim, nemam (još uvek) potrebu za bilo kakvim lečenjem.A što se tiče konkretnog slučaja, ne bih sada da isterujem mak na konac, ako bakuta ima gomilu stranih osiguranja, mala je verovatnoća da je puno uplaćivala u fond u Srbiji, sa druge strane, ako već plaća, što ne ide kod privatnika da joj titraju, i tako dalje... No, ja to sve ne smatram bitnim za ovu priču, meni je ovde najupadljivije to da pisac bloga (koji ide okolo i napija se krvi) ističe izuzetno blagostanje u kome gospođa živi, to joj valjda daje pravo da sama procenjuje šta je ispravna medicinska nega. Zaboga, pa ona ima masera i pije sa drugaricama čaj svako popodne!Da ne pominjemo specijalca 2x2 koji se nudi da nekom iščupa grkljan... :puke:A što se kiselog grožđa tiče, nema tu nikakvih emocija, radi se jednostavno o tome da je malo čudno da se kao posebna tragedija navodi to što nije u jednoj VOJNOJ zdravstvenoj ustanovi u kojoj vlada koliko toliko red i određena pravila neko mogao da unese dušek, u trenutku kada ogroman broj stanovnika Srbije ima teškoća da uopšte dođe do lekara, makar i onog stažiste u domu zdravlja.A posebno mi je bljak ono "kupiću ti tri dušeka, samo da zadržim jedan". Jasno je meni da je gospođa navikla da joj novac omogućuje da kupuje sebi zdravlje, što se posebno ističe u prvom pasusu, ali kad bi tako moglo u nedogled, proizvođači pogrebne opreme za bogatune bi mogli odmah da zatvore radnje.edit: Umalo da zaboravim, poređenje sa Aušvicom. :yucky:
tekst je malo u fazonu "gospodja je imucna i navikla je na odredjeni zivotni stil".ako je baka u trenutku malodusnosti (nase bolnice nisu lepa mesta) i rekla da joj je gore nego u Ausvicu, to je njen osecaj i tu nema polemike. ali, jako je neukusno na toj izjavi graditi tezu teksta. frljanje sa "tri duseka" mi je duboko odvratno, da ne govorimo o ideji da svako moze da unosi sta hoce u bolnicu samo zato sto ima para.edit: inace ne znam zasto bi se neko potresao zbog anonimnog teksta na nekom blogu. ovaj tekst je mozda istinit a mozda i nije. posto je autor osoba po imenu "krkar" i u pitanju je sova buljina (takva mu je slika), a pre toga je vec imao tekst u kome je tvrdio da drzava Srbija pravno izjednacava zene sa kravama i isto tako ih rasplodjuje, opredeljujem se da zadrzim zrnce sumnje u neke od navoda u tekstu (malo mi je problematican detalj sa tetovazom iz Ausvica i onaj sa okorelim specijalcem koji place, ako cemo iskreno). Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

ja sam tekst isprva iščitao nako, preko reda. Pa nisam ni primetio deo o buržujnosti babe. :isuse: tekst je onoliko snobovska gomila govana, gluposti i laži. Paz majku mu, ostavili su babu da se grbavi na bolničkom dušeku. još gore je valjda bilo što nije mogao svako jutro da joj dolazi maser i popodne bridž-prijateljice. Deo o tri madraca mi je najogavniji. Osim što je elitistički, on predstavlja i evidentan pokušaj mita. Vinjenica o uplakanom Rambu koji se nudi da počisti te lekarske ništarije je :0.6: Zbog takvih (i pacijenata i tekstopisaca) bi ja vratio višestruko dnevno klistiranje kao osnovni metod lečenja. angry.gif

Link to comment
ja sam tekst isprva iščitao nako, preko reda. Pa nisam ni primetio deo o buržujnosti babe. :isuse:
isto. poredjenje sa ausvicom je izazvalo toliko konsternacije kod mene da je sve ostalo bilo u drugom planu. pri tom, nebitno je da li je zena to i rekla. starim i bolesnim ljudima se i grdje reci oprastaju. ali mentalna slika flafi duseka u ausvicu me ne napusta.
Link to comment

alo, ljudi, da l smo mi citali isti tekst? covek napisao da se zena nikad ne zali. da je vrlo fina i ne dize frku bez potrebe. e pa ta, sto to nikad ne radi, uporedila je svoj dozivljaj vma sa svojim dozivljajem ausvica. super kako svi vi bolje znate kako je njoj bilo.a i za taj dusek. sta vam se tu gadi?! nije baba spavala sedam dana. ima problema sa kicmom, ne sme na takvom duseku da spava. ovi joj doneli ortopedski dusek. helou, sta je problem?! ako ne moze da ostane bolnici, fino bi dusek sa babom odneli kad baba ode. ako moze, super, ostace nekom da lezi na ortopedskom duseku kako bi i trebalo u bolnici, jebo vas bolnicki red.

Link to comment

meni zena uopste nije izvor gadjenja, pa ni potreba da lezi na duseku koji joj odgovara, a ni ideja da joj se isti donese kad bolnica vec nema. gadni su mi momenti koje je autor odabrao da akcentuje u tekstu.

Link to comment

pa problem je i u babi, koliko citam ovde. sta ima baba da se masira, pije caj i ima para. al da zanemarimo to, meni je blog samo jos jedan u nizu svedocanstava o suocavanju sa nerazumom koji nas okruzuje, mozda malo ocigledniji jer je u pitanju baba sto je bila u ausvicu.covek ima svoj mali problem, ponudi resenje koje nije uobicajneo, ali je vrlo korisno za sve zainteresovane strane i ne naidje na razumevanje one strane koja je na poziciji moci. how typical.

Link to comment

ako smo kod nefleksibilnosti zdravstva, znam primjer da je dr koji decenijama radi u americi, a porijeklom je iz boke kotorske, nudio da pokloni jako skup, dobar i napredan aparat klinickom centru srbije ili crne gore. ali ne! nije moglo. bio je problem provuci takvu donaciju kroz papire. jebo takvo zakonodavstvo.naknadno sam cula da je slican problem dugo postojao i za neke kategorije humanitarne pomoci, trebalo je krsiti xy propisa da se ona uveze.

Link to comment
ne vidim ja ovde krivicu pacijenta nikako, no dobro.
zapravo krivica* ovog pacijenta je u nesuvislom poredjenju a.k.a. snobizmu. vidiš, da sam slučajno prečuo razgovor ne bih izdržao da ne upitam gdju a kako je spavala u Aušvicu? (uz sav rizik da mi bolećivi major iščupa grkljan) što bi, na ovakvu imbecilnu izjavu bilo pitanje koje je sasvim na mestu,možda nepopularno ali sasvim na mestu.nadalje, bakuta je mogla svoju sreću da oproba i u nekoj bolnici nižeg ranga. Ko zna, možda bi tamo igrom slučaja naišla na bolje uslove, ili na veću prijemčivost za donacije. Realno, niko je nije bio po ušima da rentira pansion na VMA. * teška reč, no mrzi me da tražim bolju.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...