Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Upravo sam saznao da u jednom od kliničkih centara:1. Pregled kod endokrinologa može da se zakaže samo lično kod lekara, do koga se ako nemate vezu ne može doći bez da imate zakazano.2. Ultrazvučni aparat koji koriste za ultrazvuk štitne žlezde je rashodovan sa drugog odeljenja, gotov da crkne, i po rečima zaposlenih "ništa se ne vidi".:blink:

Link to comment

Teško da može da me začudi nešto s' obzirom da sam prisustvovao očevoj neuspešnoj reanimaciji, između ostalog i zbog neispravnog ekg-a koji su uredno doneli.

Link to comment
  • 3 weeks later...

A evo izmedju ostalog i zasto je tako:http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=03&dd=25&nav_category=12&nav_id=594155

Zdravstvo pred kolapsomIzvor: B92Beograd -- Ministar zdravlja Zoran Stanković izjavio je da čak 840 mliona evra, firme duguju zdravstvu po osnovu neuplaćenog zdravstvenog osiguranja.On je u emisiji B92 "Puls nacije" rekao da to zdravstveni sistem dovodi na ivicu normalnog funkcionisanjaNeuplaćivanje zdravstvenog osiguranja koje država i dalje ne sankcioniše u siromašnoj Srbiji ozbiljno ugrožava rad zdravstvenog sistema, neke pacijente ostavljaj bez lekova, bolnice bez potrebne opreme i normalnih uslova rada."Mi imamo jednu od najvećih firmi u našoj zemlji koja se veoma često pominje kao uspešna, a ona od 1992 godine ne uplacuje sredstva zdravstvenog osiguranja", rekao je Stanković.
Koja je to uspesna firma koja ne uplacuje zdravstvene doprinose od 1992.?
Link to comment
Razmazene babe?? WTF?
Teta N ima 85 godina, problemi sa kostima, okoštavanjem, reumatizmom, zglobovima, kičmom. Nešto - ali verovatno ne značajno - više nego što je za očekivati u tim godinama. Pošto je vrlo imućna žena, ima kućnu pomoćnicu, patronažnu sestru koja joj dolazi svaki dan, maserku koja dolazi 3-4 puta nedeljno. Ima popriličnu stranu penziju, nekoliko zdravstvenih osiguranja po raznim osnovama i generalno ne štedi na sopstvenom zdravlju, plaća što joj traže (pa čak i kad je besomučno deru razni dripci koje ja posle jurim da im se krvi napijem). Sin jedinac tete N umro je pre skoro 20 godina, jedinu unuku je za života više nego pristojno obezbedila i novac koji ima ne štedi, uglavnom ga trošeći na svoje zdravlje. Teta N je prava pravcata gospođa, od onih kakvih odavno više nema. Skromna, nenametljiva. Ni jednom me nije pozvala i rekla da joj nije dobro ili da joj nešto treba. Ona to sebi ne bi dozvolila. Zato je ja redovno obilazim, uglavnom predveče, satnica joj je predvidljiva, svakog jutra izađe na kafu, sama ili sa nekom od retkih preostalih drugarica. Prijateljice - kad dođu - prima na popodnevni čaj. Zove me tako teta N u četvrtak pre podne, vrlo neuobičajeno vreme. Kaže da je na VMA, da su joj bili skočili enzimi i da je na nekim ispitivanjima već 7 dana (pojma nisam imao). Nije nikakav hitan slučaj ali bih li mogao ovih dana da svratim do nje na VMA. Odem odmah u četvrtak oko podne. Potrefilo se da sam toga dana iovako nameravao u posetu na VMA na jedno drugo odeljenje (i ne odoh ali o tom u Budimčevom dodatku). Nađem ženu sa bolesnom kičmom kako leži sklupčana na strani na samoj ivici kreveta, samo što ne ispadne. Žena koja mi se nikada u životu ni na šta nije požalila kaže: Pogledaj ovaj dušek, pun je kvrga kao kaldrme, ne mogu da izdržim. Jedva sam našla ovaj položaj u kojem mogu nekako da provedem pola sata. Oka danima nisam sklopila. Niko me ne sluša, niko ništa ne pita... Molim te vidi sa nekim od lekara ili uprave ako mogu da kupim dušek za ortopedske bolesnike, ne mogu na ovome, ostaviću im dušek. Ako hoće kupiću im 3 ali ja na ovome više ne mogu.
Klinički centar u Kragujevcu u kome se potencijalno leči 3,5 miliona ljudi juče za Kliniku za hirurgiju dobio humanitarnu pomoć iz Holandije, 39 polovnih kreveta.edit: Uz POLOVNE krevete je stigao i izvestan broj novih kačketa, frizbija, pakovanja bombonica proizvedenih 2007. godine. Edited by gotivac
Link to comment

znam da u ministarstvu zdravlja rade prekovremeno vec godinu i vise dana, po 10 i vise sati na dan !!!znam da plate ne primaju redovno i da su im ocajne obzirnom na pritisak pod kojim rade (mobing je pickin dim ako si u dobrom odeljenju, smenjuju zaposlene kao na traci) znam da je ministar idiotznam da zverke kupe kajmak da se makar malo ugledam na argentince.

Link to comment
Klinički centar u Kragujevcu u kome se potencijalno leči 3,5 miliona ljudi juče za Kliniku za hirurgiju dobio humanitarnu pomoć iz Holandije, 39 polovnih kreveta.edit: Uz POLOVNE krevete je stigao i izvestan broj novih kačketa, frizbija, pakovanja bombonica proizvedenih 2007. godine.
Znaci imucniji i stariji stanovnici Srbije nemaju pravo na zdravstvenu uslugu kakva ta vajna medicinska ustanova mora da pruzi, onima koji su citav zivot uplacivali i koji su pored toga PLATILI dodatno da se tu lece?Dobro.Kiselo grozdje i puka zavist.
Link to comment
Znaci imucniji i stariji stanovnici Srbije nemaju pravo na zdravstvenu uslugu kakva ta vajna medicinska ustanova mora da pruzi, onima koji su citav zivot uplacivali i koji su pored toga PLATILI dodatno da se tu lece?Dobro™.Kiselo grozdje i puka zavist.
Hvala bogu, nemam razloga da bilo kome zavidim, nemam (još uvek) potrebu za bilo kakvim lečenjem.A što se tiče konkretnog slučaja, ne bih sada da isterujem mak na konac, ako bakuta ima gomilu stranih osiguranja, mala je verovatnoća da je puno uplaćivala u fond u Srbiji, sa druge strane, ako već plaća, što ne ide kod privatnika da joj titraju, i tako dalje... No, ja to sve ne smatram bitnim za ovu priču, meni je ovde najupadljivije to da pisac bloga (koji ide okolo i napija se krvi) ističe izuzetno blagostanje u kome gospođa živi, to joj valjda daje pravo da sama procenjuje šta je ispravna medicinska nega. Zaboga, pa ona ima masera i pije sa drugaricama čaj svako popodne!Da ne pominjemo specijalca 2x2 koji se nudi da nekom iščupa grkljan... :puke:A što se kiselog grožđa tiče, nema tu nikakvih emocija, radi se jednostavno o tome da je malo čudno da se kao posebna tragedija navodi to što nije u jednoj VOJNOJ zdravstvenoj ustanovi u kojoj vlada koliko toliko red i određena pravila neko mogao da unese dušek, u trenutku kada ogroman broj stanovnika Srbije ima teškoća da uopšte dođe do lekara, makar i onog stažiste u domu zdravlja.A posebno mi je bljak ono "kupiću ti tri dušeka, samo da zadržim jedan". Jasno je meni da je gospođa navikla da joj novac omogućuje da kupuje sebi zdravlje, što se posebno ističe u prvom pasusu, ali kad bi tako moglo u nedogled, proizvođači pogrebne opreme za bogatune bi mogli odmah da zatvore radnje.edit: Umalo da zaboravim, poređenje sa Aušvicom. :yucky: Edited by gotivac
Link to comment

Bio sam klinac kad su deku, vojno lice, prmili na vma tokom 90tih. Deka nije imao obicaj da se zali na bilo sta tako da ne znam kakav je tretman bio ali se secam da smo donosili viski i jos neke poklone.Ja ove tekstove inace ne mogu da gledam jer odisu strasnim snobizmom 365danske kaste. Sto ne znaci da su uvek preterivanja, samo ih je tesko citati.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...