Jump to content
IGNORED

Ucenje stranih jezika


reg

Recommended Posts

snúbitisnúbiti (koga) nesvrš. 〈prez. snẉbīm, pril. pr. -īvši, prid. trp. snẉbljen〉1. nagovarati, poticati na što2. reg. prositi djevojku sintagma.jpgfrazeologija.jpgonomastika.jpgetimologija.jpgprasl. *snubiti, *snǫbiti (strus. snubić, stpolj. snębić) ≃ lat. nubere: udati se (riječ snubok je u hrv. rusizam)
Link to comment
  • 3 weeks later...
Ubedljivo najbolji je rečnik Školske knjige iz Zagreba. Tj. dva rečnika, oba sa po 60 000 reči i pojmova. Pretpostavljam da ti ne smeta što je hrvatski...hrvatsko-njemacki-rjecnik_f8bb4e.jpg
Odlican bauhaus dizajn
Link to comment
  • 6 months later...
  • 4 weeks later...

Koleginici, amerikanki, trebaju casovi ili kurs srpskog jezika. Preporuke, ideje ?Btw, znam da nije najbolja tema, ali , ono, njoj je srpski strani jezik :)

Link to comment
  • 3 months later...

Može u Beogradu, Subotici i Nišu, i to ovde:

Institut za strane jezikeGospodar Jovanova 35BeogradInternational Academic CenterDečanska 12BeogradOPEN UniversityTrg cara Jovana Nenada 15SuboticaIT centarCara Dušana 90/318000 Niš

Ali svejedno moraš da se registruješ i da platiš preko www.ets.org/toefl , eventualno možeš zoveš centar u kom želiš da polažeš da ti pomognu. Mada je registracija relativno jednostavna.edit: ovde imaš detaljni opis procedure.

Edited by Ulven
Link to comment
hvala ti puno, shvatio sam za registraciju i placanje, nego im je sajt u nekom odrzavanje modu, pa nesto radi, nesto ne.
Za TOEFL se može desiti da dobiješ poruku da ti ne valja kreditna kartica - u tom slučaju promeni browser i probaj ponovo. Registracija je inače smešna, sve je jednostavno, osim pravila za password i username oko kojeg zakeraju prilično.
Link to comment
  • 10 months later...
citam ovde za toefl... zna li neko gde mogu pohadjati pripreme za toefl?
Kad već niko drugi neće, moram ja ;-) www.iacbg.org ti je jedno od mesta u Beogradu, ako možeš da dva puta sedmično odvojiš za nastavu.edit: hyperlink i ostala čuda Edited by pixy
Link to comment

Radeci ga stekao sam utisak da je.neka brza priprema skoro pa nemoguca..Sta znas-znas. Bitno je biti koncentrisan i psihicki spreman jer ispit traje saso mange sati a omaske i gubitak paznje odnesu nekoliko bodova..meni negde cca 5. Koliko se secam na sajtu je mogao da se radi probni test, taman da te malo uputi sta se radi i koliko..na osnovu toga mozes da znas kako stojis i koliko si spreman.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...