Jump to content
IGNORED

Stambeni krediti


pacey defender

Recommended Posts

1 hour ago, Miki_belavista said:

Prijatelj mi kaze da se novogradnja na NovomBGu se prodaje za 4k,apsurdno zaista.

46259cfcbcaaabd2a090fde77fe854aa_w200.gi

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, BarryWhite said:

Postoje neke najave da ce privremeno ograničene kamatne stope na stambene kredite koje istice u decembru 2024 biti produzeno. 

Odluka je iz septembra 2023:

https://www.nbs.rs/sr/scripts/showcontent/index.html?id=19203

Gde si video te najave? Ja baš metka i čekam da vidim šta će da urade sa tim. Ako produže onda teram dalje a aktivne da zatvaram kredit 

 

@Čutura nema to veze sa novim kvadratima, odnosi se samo na stare već uzete i samo na prvi.

Link to comment
39 minutes ago, *edited by mod said:

Gde si video te najave? Ja baš metka i čekam da vidim šta će da urade sa tim. Ako produže onda teram dalje a aktivne da zatvaram kredit 

Na predlogu je zakon koji ograničio kamatne stope, još uvek nije ništa zvanično odlučeno ali interni predlog je navodno da se produži ograničenje kamata na stambene kredite i i posle decembra 2024.  

Edited by BarryWhite
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, *edited by mod said:

Gde si video te najave? Ja baš metka i čekam da vidim šta će da urade sa tim. Ako produže onda teram dalje a aktivne da zatvaram kredit 

 

@Čutura nema to veze sa novim kvadratima, odnosi se samo na stare već uzete i samo na prvi.

 

koliko ja znam, tice se i novih kredita. Svi koji su uzeli nove kredite u ovom periodu su dobili fiksnu na 5.08% koja je zapravo ta ogranicena stopa iz odluke NBS. a varijabilni su do 31.12. sa 1,1%+ euribor

Link to comment
42 minutes ago, nick1986 said:

 

koliko ja znam, tice se i novih kredita. Svi koji su uzeli nove kredite u ovom periodu su dobili fiksnu na 5.08% koja je zapravo ta ogranicena stopa iz odluke NBS. a varijabilni su do 31.12. sa 1,1%+ euribor

Da, da u pravu si, sad vidim da ima i taj deo.

 

Za stambene kredite koji se odobravaju nakon stupanja na snagu Odluke u periodu njene primene propisana su sledeća ograničenja:

 

Kod stambenih kredita s promenljivom kamatnom stopom banka je dužna da fiksni deo nominalne kamatne stope (marža banke) utvrdi u procentu koji nije viši od 1,1% do 31. decembra 2024. godine, a nakon tog perioda u procentu koji bude utvrđen ugovorom o tom kreditu;

Kod stambenih kredita s fiksnom kamatnom stopom banka može odobravati stambeni kredit uz nominalnu kamatnu stopu do 5,03%.

 

Ortak je ovog meseca slao upit banci za kredit od 260k pa su mu poslali odgovor da bi to koštalo preko 500k, pa me zbunilo. Sad vidim da je mera ograničena na do 200k

Link to comment
4 minutes ago, *edited by mod said:

Da, da u pravu si, sad vidim da ima i taj deo.

 

Za stambene kredite koji se odobravaju nakon stupanja na snagu Odluke u periodu njene primene propisana su sledeća ograničenja:

 

Kod stambenih kredita s promenljivom kamatnom stopom banka je dužna da fiksni deo nominalne kamatne stope (marža banke) utvrdi u procentu koji nije viši od 1,1% do 31. decembra 2024. godine, a nakon tog perioda u procentu koji bude utvrđen ugovorom o tom kreditu;

Kod stambenih kredita s fiksnom kamatnom stopom banka može odobravati stambeni kredit uz nominalnu kamatnu stopu do 5,03%.

 

Ortak je ovog meseca slao upit banci za kredit od 260k pa su mu poslali odgovor da bi to koštalo preko 500k, pa me zbunilo. Sad vidim da je mera ograničena na do 200k

260k,kolika bi mu bila rata?

Link to comment
5 minutes ago, Miki_belavista said:

260k,kolika bi mu bila rata?

Nisam pitao dalje kada je rekao da bi kraju platio preko 500k na 30 godina i minimalno učešće.

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, *edited by mod said:

Nisam pitao dalje kada je rekao da bi kraju platio preko 500k na 30 godina i minimalno učešće.

znaci oko 1600 jura mesecno,malo mnogo.

  • +1 1
Link to comment
  • 3 weeks later...
14 minutes ago, *edited by mod said:

 

Quote

Kada je reč o postojećim kreditima sa promenljivom kamatnom stopom, na koje se odnosi privremena mera koja ističe u decembru ove godine, predloženo je da za njih važi ograničenje kamatne stope od 5,0 odsto sve do 31. decembra 2026. godine

 

Samo pumpaj u kvadrate dok se ekonomija ne raspadne.

Link to comment

Kolega u Japanu, kupio kucu,  uzeo kredit 700 hiljada US dolara. Na 25 godina. 
Za tih 25 godina, platice sveukupno kamate 27 (dvadesetsedam) hiljada dolara. U Australiji bi na taj iznos platio bar 2 miliona dolara kamate.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...