Jump to content
IGNORED

Wellness/fitness centri


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

za nordijsko trčanje i trudim se da svaki put ostanem duže na njoj. počela sam od 20 minuta, sad sam na 45.
20 je minimum da bi krenule te (periferne) masti da se otapaju, ali ono sto ti je jos bitnije od vremena jeste puls...ti treba da ga drzis tu negde oko 130tak za pocetak. Chuka je misic kao i svi ostali i i ono ima masti, a i ulenjeno je...Vi zenske jeste u malo povoljnijem polozaju (zbog ciklusa) za forsiranje srca ali ti svakako predlazem jedan ekg i ultrazvuk pre ozbiljnijeg kardio programa. Znas me, znam te...godine su ostavile posledice... Ovako te lepo izmere, mozes i neki testic opterecenja, i znas dokle smes da "vozis".Ja neko vece izaso na 190 i vozio 2min :unsure: ...kad sam video pokojnog dedu na horizontu, kako mi prilazi, spustio sam tempo...
Link to comment
  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cruella De Ville

    17

  • Vasilij Zajcev

    15

  • ToniAdams

    8

  • twisted

    5

20 je minimum da bi krenule te (periferne) masti da se otapaju, ali ono sto ti je jos bitnije od vremena jeste puls...ti treba da ga drzis tu negde oko 130tak za pocetak. Chuka je misic kao i svi ostali i i ono ima masti, a i ulenjeno je...Vi zenske jeste u malo povoljnijem polozaju (zbog ciklusa) za forsiranje srca ali ti svakako predlazem jedan ekg i ultrazvuk pre ozbiljnijeg kardio programa. Znas me, znam te...godine su ostavile posledice... Ovako te lepo izmere, mozes i neki testic opterecenja, i znas dokle smes da "vozis".Ja neko vece izaso na 190 i vozio 2min :unsure: ...kad sam video pokojnog dedu na horizontu, kako mi prilazi, spustio sam tempo...
uh, mani me ekagea, ja sam zentara. tripujem da imam sve, pa ne idem kod lekara da mi ne potvrdi dijagnozu. elem, neću ja baš neki ozbiljan kardio program, ovo mi je dovoljno, a valjda se ne računa u ozbiljan. puls mi je oko 120, a čuku angažujem na oko 80%, rekoše da je to ok. jedino što planiram sad, dok sam u zanosu (u nadi da me neće brzo proći, ko i svi prethodni pokušaji) je da uvedem još neke vežbice u dane kad nisam na tanjiru snage. ima u lokalu neka džabica teretana za žene (novootvorena) - pa bih tamo mogla recimo još 2 puta nedeljno na bicikl/traku + neke trbušnjake. verovatno ću se za jedno nedelju dana javiti sa nekim mnogo jakim razlogom što sam 'napravila pauzu'. zaboravih da pomenem, pored toga što sam otkrila kakav je osećaj imati tople tabane (cirkulacijo majko), glava me ne boli manijački svaki dan. biće da ima nešto u tim vežbicama, majku mu.
Link to comment
ahm, znaci tako eyebrow1qb.gifja se nedeljama skanjujem da zakazem probni, pa nikako. bila sam vrlo skepticna dok sam slusala izlaganje o toj `cudesnoj` spravi, i pitala se kako je uopste moguce izvesti sve klasicne vezbe (ima ih prilicno, od zagrevanja, preko istezanja i snage do opustanja) na onoj onolickoj platformi. a i ta prica da "anagazuje sve misice, za razliku od teretane koja je prevazidjena" zazvucala mi je malo suludo. koji dan kasnije procitah neki razgovor s madonnom, gde carica rece da koristi power plate. e, to je preporuka, jer ta zena ozbiljno vezba. jos samo da zakazem i odvucem se da testiram i to cudo -_-
ako budes ko madona, javi mi se!
Link to comment
i mary pocela da vezba.zadnje vreme doslo.:lol:
to ja samo da bih se kvalifikovala za moderatora ovog pdfa :Dsad odo da odradim hiljade trbušnjaka na moćnom tanjiru. ostajte fit and well. and ness.
Link to comment
  • 8 months later...

skoro je dolazila neka moja prijateljica iz Nemačke poslovno ali je iskoristila i da malo prošvrlja gradom. Posle obilaska raznoraznih kafića i gluposti, pitam je kako joj se dopalo i dobijem odgovor koji me pomalo iznenadio : "sve je to lepo, nijedno mesto nije loše ali ni jeftino, volela bih da ima makar jedan nekomercijalni (studentski) kafić gde možeš da popiješ dobru a jeftinu kafu i izduvaš se u nenametljivoj atmosferi". Nešto slično može da se kaže i za teretane. U Beogradu ih ima mali milion sve gusto načičkano sa sličnom uslugom i cenama, od centra grada do periferija, a ako ih negde i nema, onda će lokalni preduzetnik/dif-ovac/doktor/rekreativac_sa_viškom _vremena_i_novca da otvori jednu u prostoru koji varira od garaže do adaptiranog stana (ili više njih). Nagura se nekoliko mašina iz Merkura (bitno da ima traka i bicikl, možda još nešto od popularnih kao powerplate ili abtronic), nekoliko strunjača na pod, malo tegova i teraj. Posle dva meseca će imati dovoljno obrta da nabave klimu, zaposle nekog ko ume da "masira", nekog da "vežba" ljude i nekog da "proverava zdravlje i propisuje dijetu", a sve se svodi na sviranje q i uzimanje novca ljudima koji, nekim čudom, odskaču od proseka u Srbiji i žele da nekako ulože u svoje zdravlje, a ne umeju sami.Zašto ne postoji nijedno mesto sa solidnim spravama, pravim prostorom i ljudima koji to ne rade kao jedini izvor finansijskih prihoda, već im je cilj da nešto zarade sa strane baveći se poslom koji vole i to hoće da podele sa drugima?

Link to comment

zato se lepo uzme lutka na naduvavanje sa zeljenim dimenzijama, i zavrsis poso.ja zavrsio ciscenje potkrovlja i usput pomerao sve sprave za tjelovjezbu.okilavio sam se.opak trening.

Link to comment
  • 1 month later...
Jedina mana, nema bazen i spa propram, al jbg...
nije, jedina mana je cena :( Mislim, možda je cena ok kad uzmeš u obzir šta se nudi i lokaciju, al meni je ipak mnogo.Sutra ću da vidim kakva je palestra, sad je baš našao da im crkne sajt
Link to comment

Odlična Davina,veDžbice deluje jednostavno,no ja mrem na 25 minutu doduše krenem sa njima odmah posle trčanja,noge me bolu,cenim, od sutra idem četvoronoške.Ko izdrži cele dve ure mož se kandiduje za mister universe.

Link to comment

Kuku, koja crna dva sata:)Ja guram Superfit 40 minuta: prvih 10 okej, onda pocinje cemer i taman sam na ivici da skapam na 29. minutu, kad ono - istezanje. Posle 40. sam gola voda, od carapa do temena... Superskalpt se jos nisam usudila, ne u smislu da me je strah, nego ne stignem od ovog Superfita, a ionako idem triput nedeljno na te vezbe oblikovanja i snage, znojenje je bilo ono sto mi je nedostajalo...Inace sam do sad u kuci vezbala uz neke nesarmantne Amerikanke, tipa Meri Vinzor, Davina mi je otkrovenje i radost. Ja i kad ne vezbam, pustim to da mi drnda po kuci, muzika, njihovo cavrljanje i cerekanje, dize mi energiju. Mnogo dobro.

Link to comment

Nikad nisam rabila ove dvd-ove za po kući upravo zbog iritantnih amerikanki,a i ne volim kućnu varijantu vežbanja, no kad videh Davinu i komentare ajde da vidim i stvarno,sve odlično uradjeno od vežbi,dobrog usmeravanja bračnog para preko Davine do muzike.Drugi deo,super sculpt može da se radi samostalno bez superfit dela, sve u svemu odlična stvar.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...