Jump to content
IGNORED

Fotografije, Druga liga Zapad


čekmeže

Recommended Posts

bio sam lenj da argumentujem zasto mi se dopada, a mislim da bi trebalo. dopao mi se izbor motiva, low fi bezanje iz fokusa koje je u makro fotografiji ponekad jako lepo, kompozicija koja pomaze vec prisutnoj dinamici slike, i naravno izbor duzine ekspozicije koji je dozvolio da se zaista vidi cin kucanja, a da ne bude previse zamuceno. volim kad fotograf ozivi neziv predmet, to nije lako. eto to mi se dopalo.
Hvala za pohvalu i na prvu loptu, a pogotovo za ovu argumentovanu.Hvala i Aion-u. Edited by genaro
Link to comment

a sad malo minusaekspozicija bi mogla da bude za nijansu kraća, dobio bi se takođe razmazani trag ali samo jedne tipke, plus bi kraća ekspozicija dovela do manjeg drmanja kamerom i slika bi bila oštrija. diskutabilna je i oštrina, mizeran i potpuno nebitan deo na slici je oštar, što generalno nije dobra stvar. da je mašina okrenuta u kontra svetlu sam potez bi bio izraženiji.ako je mašina tvoja, ponovi fotku. eksperimentiši sa ekspozicijom i šarfom, a eksponencijalno svetlo ne mora da bude sunce, dovoljna je i stona lampa:)

Link to comment
a sad malo minusaekspozicija bi mogla da bude za nijansu kraća, dobio bi se takođe razmazani trag ali samo jedne tipke, plus bi kraća ekspozicija dovela do manjeg drmanja kamerom i slika bi bila oštrija. diskutabilna je i oštrina, mizeran i potpuno nebitan deo na slici je oštar, što generalno nije dobra stvar.da je mašina okrenuta u kontra svetlu sam potez bi bio izraženiji.ako je mašina tvoja, ponovi fotku. eksperimentiši sa ekspozicijom i šarfom, a eksponencijalno svetlo ne mora da bude sunce, dovoljna je i stona lampa :)
Mogao si me pustiti da malo duze uzivam u pohvalama <_<Slazem se da je fokus malo pobegao, probacu to u novoj seriji da korigujem, kao i ostale predloge da primenim, pa da vidim rezultate. I dalje sam relativno nov u ovome, pa su mi sve kritike i predlozi vise nego dobrodosli. Hvala ;)
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...