Jump to content
IGNORED

Fotografije, Druga liga Zapad


čekmeže

Recommended Posts

Ако бих смио замијетити да је лептоп малкице у шрех... није баш паралелан са доњом ивицом слике... ;) .По мени, главни квалитет ове слике је у томе што се не може проценити колико је труда уложено у аранжирање. Могуће је све од десет секунди ("Остан' тако, чек да се попнем на нешто") до пар сати ("е сад још само да заменимо папирну марамицу, ова је сувише изгужвана"). Што је небитно, резултат је слика која се и мени свиђа (а могла би да стигне негде у агенцијски оптицај, а?).
Ama zanemari stvari, pogledaj svetlo, teksturu krevetskog carsava ili ispranost farmerki ili osvetljenost svake dlake ili njeno lice: covek ima kontrolu nad svakim pixelom.@ maxivida: sliku sam postirao kao ilustraciju perfekcionizma, puno znanja i rada je ulozeno u ovu sliku, pre i posle fotografisanja. To je reakcija na расејан-ov stav:
Ја сам одавно дигао руке од истеривања излагачког квалитета. То ти испада као свирање синтисајзера, док испритискаш све оне дугмиће заборавиш да си хтео да свираш. Те пази на ово те ово ћеш морати да забашуриш те ниси добро обрисао леђа од негатива па су ти остале длачице, те убаци длачице да не изгледа као дигитална, те руше ти се линије, те ово ти квари ритам, те ово те оно. Милион ствари које су измислили професионалци да би се одбранили од новајлија.Мени је ово задржало око, донело атмосферу и више ни не тражим. Отприлике као што је једно време полароид фотографија имала своју естетику, тако и брза дигитална, или боље речено, на брзака кад немаш времена да смислиш него реагујеш право из малог мозга у окидач, има своју. Изгорело около? Врло важно, чича је битан. И мачка, и степениште. Остало је пејзаж.
Edited by Zmitjkoe
Link to comment
Ama zanemari stvari, pogledaj svetlo, teksturu krevetskog carsava ili ispranost farmerki ili osvetljenost svake dlake ili njeno lice: covek ima kontrolu nad svakim pixelom.
Види се. Но мајсторлук је управо у томе што може да изгледа као да је урађена за два минута, на "не мрдај, само да се попнем". Невидљиви режисер је најбољи режисер.Што није иста врста фотографије - волим ја да видим и тако пицнуте фотке, али немам ништа против и оних које прекрше педесет занатских стандарда, ако имају нешто друго у себи. А и ти стандарди су делом настали деловањем тржишта - какве фотке воле да туре у проспект или као илустрацију или какве воле жирији на изложбама. Моји критеријуми се углавном не обазиру на добар део тога. Напросто гледам то мало другачије. Да бирам фотку да је турим у лист, или на сајт, или на корице, друга прича - ту већ немам у виду себе, него муштерију.
Link to comment

ne vidim zašto se nespoje ova 2 topića u 1. non-stop o tome prićamo i kako je ovo odavno prešlo u 1 itd. nema nas mnogo koji kačimo u 1 i ja sam za. ako bi mene neko nešto pitao, voleo bih samo da fotke ne prelaze više od 900 ili 800 po dužoj strani. čisto zbog pregleda. možda će tako biti više prilike za komentarisanje kao što se desilo ovde. i ja više nemam parametar šta je za ovu ligu, a šta je za onu jer sam subjektivan, sve mi se dopadaju.

Link to comment

Hear, hear. Topik Fotografija nije zamišljen kao elitistički topik, štaviše, mislim da sam u uvodnom postu napisala da je jedini kriterijum to da fotka bude autorsko delo forumaša, a ne neki kopiendpejst.

Link to comment
...da fotka bude autorsko delo forumaša, a ne neki kopiendpejst...
neobradjeno, onako kako je izaslo iz kompakta. ostrina iz opravdanih razloga nije bas najbolja :) metallicahallenstadion4.jpgmetallicahallenstadion3.jpgmetallicahallenstadion1.jpg
Link to comment
Hear, hear. Topik Fotografija nije zamišljen kao elitistički topik, štaviše, mislim da sam u uvodnom postu napisala da je jedini kriterijum to da fotka bude autorsko delo forumaša, a ne neki kopiendpejst.
ok, sada sam ponovo pročitao prvih par strana ovog topića i vidim da se na početku baš o tome polemisalo. moram i ovo da napišem. ne postoji više fotka u mom slučaju koja je tehnički loša, a da ne mogu da je sredim. u poslednje vreme malo fotkam ili fotkam po kući jer imam mnogo fotografija koje kao da su sada spremne da budu obrađene. tako da, ako sam i kačio ovde, to više neću da radim. sada ili vam se dopadne moja fotka ili ne. ovo sve pričam jer sam pročitao te prve strane ovog topića i deluje logično ono što je indy napisao, tj. meni se to dopalo.Anonymousznaš šta je zanimljivo? zanimljivo je to da tvoje fotografije i fotografije ovog 2 što je postavio pre tebe ili posle tebe (pogotovo onaj meda sa onom tirkiznom, a ja ću da kažem blue vertikalnom linijom ima i simboličko značenje meni.) sve te fotografije mogu da se okaće na zid i da krase 1 sobu u kojoj bi bile. isto sam ovo 1 rekao na 1 drugom forumu. nešto kao... neviđeno mnogo fotografija ima. neviđeno mnogo i sve te fotografije koje sam ja video bih okačio na zid. možda bih mogao to da uporedim sa filmovima. pogledaš neki dobar film koji te izuje iz cipela i svaki naredni ti je ono... mlaka voda, čak ni pertlu 1 ne može da odveže koliko je onaj 1 imao odjek u tvom mozgu. prepričavaš ga danima i sebi i drugima dok ta senzacija traje. na onom npr. flickr sajtu, ili sam ja izgubio pojam šta je dobra fotografija ili ima milion fenomenalnih fotografa. i gledam ja tako fotke od nekoga npr. i tražim, tražim šta je to što će da me izuje, a svaka je dobra, svaka može komotno da se okaći na zid. verovatno ovo može da se primeni i na muziku. nešto što te ne dotiče više i tražiš nešto što će da te razvali, ali ono staro je tu da se podsetiš s' vremena na vreme. da ne smaram, možda ne treba za one pejzaže neka ekstremna obrada, ali ne bi bilo loše da malo prođu kroz fotošop, čisto da se ubije ta sirovost malko.
Link to comment
možda ne treba za one pejzaže neka ekstremna obrada, ali ne bi bilo loše da malo prođu kroz fotošop, čisto da se ubije ta sirovost malko.
Pravo da ti kažem mrzi me. Jednostavno ih ima previše. Možda ću to i da uradim u januaru, ako padne neki gadan sneg. Slikam u RAW formatu, tako da kasnije mogu da se zezam sa njima koliko hoću.
Link to comment
ne vidim zašto se nespoje ova 2 topića u 1. non-stop o tome prićamo i kako je ovo odavno prešlo u 1 itd. nema nas mnogo koji kačimo u 1 i ja sam za. ako bi mene neko nešto pitao, voleo bih samo da fotke ne prelaze više od 900 ili 800 po dužoj strani. čisto zbog pregleda. možda će tako biti više prilike za komentarisanje kao što se desilo ovde. i ja više nemam parametar šta je za ovu ligu, a šta je za onu jer sam subjektivan, sve mi se dopadaju.
Ovaj topik je otvoren (video si vec) kao topik za ... hm... snapshotove. Medjutim, puno dobrih fotografija zavrsilo je ovde zato sto su ih autori percipirali kao "drugu ligu" (potpuno pogresno). Edited by CowBoy
Link to comment

da, slažem se sa ovim: puno dobrih fotografija zavrsilo je ovde zato sto su ih autori percipirali kao "drugu ligu" (potpuno pogresno).

Link to comment
ok, sada sam ponovo pročitao prvih par strana ovog topića i vidim da se na početku baš o tome polemisalo. moram i ovo da napišem. ne postoji više fotka u mom slučaju koja je tehnički loša, a da ne mogu da je sredim. u poslednje vreme malo fotkam ili fotkam po kući jer imam mnogo fotografija koje kao da su sada spremne da budu obrađene. tako da, ako sam i kačio ovde, to više neću da radim. sada ili vam se dopadne moja fotka ili ne. ovo sve pričam jer sam pročitao te prve strane ovog topića i deluje logično ono što je indy napisao, tj. meni se to dopalo....
[of topić]Nemojte da se navučete da idete da proverite tih prvih par strana ovog topiča, tamo su slike nekih ćevapa, kobaja i ostalih slastica. Ja se juče ispalih i grickao sam m**a do kraja radnog vremena. :cry: [/of topić]
Link to comment

Da se kurčim malo, ćornuo neki mamojebni aparat od brata pa malo škljoc'o. Ima nešto u tom vitlanju falusoidnog sokoćala na javnom mestu. Još kad bih naučio ispravno da ga koristim.prozor.jpgkosancic.jpglub.jpgbus.jpgstub.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...