Jump to content
IGNORED

Fotografije, Druga liga Zapad


čekmeže

Recommended Posts

(glupo ciciste, cenzurisao facu... trazio pare, kao da je fotomodel.)
Da si samo kupio neku sitnicu (niska od jasmina?) i da si pravilno odredio ekspoziciju, imao bi fenomenalnu fotku.
Da sam na njegovom mestu sve bih te onom papucom udarao u glavu, da ti ulijem pamet.
Jel ti to deda?
Link to comment

Ama, to je bio captured moment. Da sam mu dala paru, on bi se pomerio, kutija takodje, macka takodje, neko bi (iz guzve oko nas) uleteo u kadar... Htedoh da budem Old Seterhend, ali... Njegova ruka je bila brza od moje, nisam ni shvatila kada se zaklonio*, baksuz. (Ekspoziciju odredio idiotik, ne znam ja to ionako). *Pokusavam sebe da ubedim kako i te tri horizontalne pruge imaju svoj sarm i udeo u kompoziciji... Pu, deda!! :(

Link to comment
Ama, to je bio captured moment. Da sam mu dala paru, on bi se pomerio, kutija takodje, macka takodje, neko bi (iz guzve oko nas) uleteo u kadar... Htedoh da budem Old Seterhend, ali... Njegova ruka je bila brza od moje, nisam ni shvatila kada se zaklonio*, baksuz. (Ekspoziciju odredio idiotik, ne znam ja to ionako). *Pokusavam sebe da ubedim kako i te tri horizontalne pruge imaju svoj sarm i udeo u kompoziciji... Pu, deda!! :(
Mozda na nekoj drugoj fotki imas glavu nekog dede sa turbanom? Morao bi radi PS, (sta fali, zato je i napravljen). Nazalost, fotka je overexposed ("izgorela") i tu ne pomaze nikakav PS. :(
Link to comment
Mozda na nekoj drugoj fotki imas glavu nekog dede sa turbanom? Morao bi radi PS, (sta fali, zato je i napravljen). Nazalost, fotka je overexposed ("izgorela") i tu ne pomaze nikakav PS. :(
Нема везе што је као преекспонирана ("burned out"), мени се свиђа овако како јесте. Јер чича је експониран како треба, а тај камен је ионако скоро бео, шта смета да буде скроз бео. И то што је чича заклонио лице, то је баш тај ухваћени тренутак, исечак из живота - нема неутралног посматрача, објектив делује и то се лепо види.
Link to comment
Ama, to je bio captured moment. Da sam mu dala paru, on bi se pomerio, kutija takodje, macka takodje, neko bi (iz guzve oko nas) uleteo u kadar... Htedoh da budem Old Seterhend, ali... Njegova ruka je bila brza od moje, nisam ni shvatila kada se zaklonio*, baksuz. (Ekspoziciju odredio idiotik, ne znam ja to ionako). *Pokusavam sebe da ubedim kako i te tri horizontalne pruge imaju svoj sarm i udeo u kompoziciji... Pu, deda!! :(
Ma odlicna fotka, ima svoju pricu - bas zbog pokrivenog lica.Nista ja u ne bih dirao, sem obrade.
Link to comment
Нема везе што је као преекспонирана ("burned out"), мени се свиђа овако како јесте. Јер чича је експониран како треба, а тај камен је ионако скоро бео, шта смета да буде скроз бео. И то што је чича заклонио лице, то је баш тај ухваћени тренутак, исечак из живота - нема неутралног посматрача, објектив делује и то се лепо види.
OK, to sto se tebi fotka svidja, ovakava kava jeste, ne znaci da je ovo dobra fotografija. Zanatski gledano - slka je neupotrebljiva i moze samo da posluzi autoru za uspomenu i dugo secanjes, sto joj je i bio cilj (a ne da je proda Magnumu). Jednostavno, steta je, jer je postojao potencijal za kvalitetnu fotku. Ja imam brdo slika na kojima sam zakasnio za koji delic sekunde (a da ne pricam o izgubljenim remek delima na koje nisam cak ni stigao da odreagujem :D ). Evo ja sam pokusao da "osmislim" fotku:11963e4387copy.jpg
Link to comment
OK, to sto se tebi fotka svidja, ovakava kava jeste, ne znaci da je ovo dobra fotografija. Zanatski gledano - slka je neupotrebljiva i moze samo da posluzi autoru za uspomenu i dugo secanjes, sto joj je i bio cilj (a ne da je proda Magnumu). Jednostavno, steta je, jer je postojao potencijal za kvalitetnu fotku. Ja imam brdo slika na kojima sam zakasnio za koji delic sekunde (a da ne pricam o izgubljenim remek delima na koje nisam cak ni stigao da odreagujem :D ). Evo ja sam pokusao da "osmislim" fotku:11963e4387copy.jpg
Da je podigao levu ruku i pokazao joj srednji prst fotka bi imala jos bolju pricu.
Link to comment
OK, to sto se tebi fotka svidja, ovakava kava jeste, ne znaci da je ovo dobra fotografija. Zanatski gledano - slka je neupotrebljiva i moze samo da posluzi autoru za uspomenu i dugo secanjes, sto joj je i bio cilj (a ne da je proda Magnumu). Jednostavno, steta je, jer je postojao potencijal za kvalitetnu fotku.
Имамо различите дефиниције квалитета :).Ја сам одавно дигао руке од истеривања излагачког квалитета. То ти испада као свирање синтисајзера, док испритискаш све оне дугмиће заборавиш да си хтео да свираш. Те пази на ово те ово ћеш морати да забашуриш те ниси добро обрисао леђа од негатива па су ти остале длачице, те убаци длачице да не изгледа као дигитална, те руше ти се линије, те ово ти квари ритам, те ово те оно. Милион ствари које су измислили професионалци да би се одбранили од новајлија.Мени је ово задржало око, донело атмосферу и више ни не тражим. Отприлике као што је једно време полароид фотографија имала своју естетику, тако и брза дигитална, или боље речено, на брзака кад немаш времена да смислиш него реагујеш право из малог мозга у окидач, има своју. Изгорело около? Врло важно, чича је битан. И мачка, и степениште. Остало је пејзаж.БТЊ, могао си бар да напишеш оно руком, види се да си користио некакав фонт. Имаш једно слово које се понавља, идентично, и то онда квари све. Бар мени. Више ми се свиђало онако, документарно.
Link to comment
Имамо различите дефиниције квалитета :).Ја сам одавно дигао руке од истеривања излагачког квалитета. То ти испада као свирање синтисајзера, док испритискаш све оне дугмиће заборавиш да си хтео да свираш. Те пази на ово те ово ћеш морати да забашуриш те ниси добро обрисао леђа од негатива па су ти остале длачице, те убаци длачице да не изгледа као дигитална, те руше ти се линије, те ово ти квари ритам, те ово те оно. Милион ствари које су измислили професионалци да би се одбранили од новајлија.Мени је ово задржало око, донело атмосферу и више ни не тражим. Отприлике као што је једно време полароид фотографија имала своју естетику, тако и брза дигитална, или боље речено, на брзака кад немаш времена да смислиш него реагујеш право из малог мозга у окидач, има своју. Изгорело около? Врло важно, чича је битан. И мачка, и степениште. Остало је пејзаж.
Ah, ti prokleti perfekcionisti.241843728_4216155e68_b.jpg
Link to comment
Ah, ti prokleti perfekcionisti.
kontrolisani nered, savrseno
Ако бих смио замијетити да је лептоп малкице у шрех... није баш паралелан са доњом ивицом слике... ;) .По мени, главни квалитет ове слике је у томе што се не може проценити колико је труда уложено у аранжирање. Могуће је све од десет секунди ("Остан' тако, чек да се попнем на нешто") до пар сати ("е сад још само да заменимо папирну марамицу, ова је сувише изгужвана"). Што је небитно, резултат је слика која се и мени свиђа (а могла би да стигне негде у агенцијски оптицај, а?).
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...