Jump to content
IGNORED

SF i fantasy


dare...

Recommended Posts

Song of Kali je i dalje fenomenalna, nedavno sam je slučajno pročitao još jednom.
Jbg. Moram da te zamolim da pojasniš kako to fenomenalna?? Pročitah je jednom ali nisam ni blizu takvog utiska :unsure:
Link to comment
Jbg. Moram da te zamolim da pojasniš kako to fenomenalna?? Pročitah je jednom ali nisam ni blizu takvog utiska :unsure:
"Song of Kali" mi se svidela.Znam da sam po završetku sklopio knjigu i 10-15 min. zurio u prazno i razmišljao o knjizi...A meni se to ne dogadja... Ja upražnjavam filozofiju "Puta kojim se lakše ide" i ne razmišljam uopšte...Znači da je knjiga dobra.
Link to comment
Jbg. Moram da te zamolim da pojasniš kako to fenomenalna?? Pročitah je jednom ali nisam ni blizu takvog utiska :unsure:
Song of Kali je minijatura o bezumnom nasilju personifikovanom u hodgepodge indijske mitologije. Maestralno prikazana egzotika Kalkute iz perspektive tragično neupućenog zapadnjaka. Gradi atmosferu tako dobro da možeš da osetiš vrućinu i vlagu, a i stranjstvo protagoniste. Apstraktna "boginja" koja traži "pesnika" da je uobliči i tako donese neku nedorečenu apokalipsu - fantastično osmišljeno, a odrađeno sa minimumom teatralnosti i pretencioznosti.Sigurno sam pristrasan, ali Song of Kali je meni uvek bila etalon za svu fantasy/horror literaturu. Šta da radim, volim Hindu mitologiju/eshatologiju, čak i ovako izmasakriranu... još više volim kad autor uspe da "prirodu božanskog" ostavi taman van granica poimanja, umesto da nam je pokaže i banalizuje.Kad pročitam Song of Kali, teško mi je da shvatim kako je isti čovek dvadeset godina kasnije mogao da izbljune Ilium/Olympos :(
Link to comment
Jbg. Moram da te zamolim da pojasniš kako to fenomenalna?? Pročitah je jednom ali nisam ni blizu takvog utiska :unsure:
Kad sam čitala tu knjigu, mogla sam da osetim smrad Kalkute i vlagu u vazduhu koja natapa dušu i telo izgubljenog zapadnjaka koji tumara lavirintom uličica, a kao što reče Dare, posle završetka ostaneš onako nekako zagledan u prazninu.
Link to comment

Pročitao Oštricu, od Džoa Aberkrombija. Odlična knjiga :Hail: .Radnja je dinamična, puno akcije, lepo osmišljen svet, specifičan humor, pomalo cinično i zajedljivo ... Likovi inteligentni, odstupaju od uobičajenih klišea dobro-zlo, svi su nekako sivi, imaju i svoju dobru i onu brutalnu stranu... rekao bih da je po nekim stvarima blizak Martinu.Pokušao Grad i Grad, batalio na sredini. Ne znam je li do prevoda, rečenice mi nisu lepe, stil mi se ne sviđa, kao na silu, a ni asocijacije na ove naše prostore nisu mi najsrećnije izvedene. Svaka čast za nagrade i sve, meni se nije primila.

Link to comment
Progutah Vrapca Raselove za 5 dana :Hail: kapitalac softkor SFa, sve moguce i nemoguce preporuke ljudima koji nisu citali.
meni je Vrabac jedno od vecih SF razocarenja posto ja soft SF mogu da progutam samo ako znam sta me ceka (pa tako volim U.K. Le Guin) a pred Vrapca se nisam dovoljno informisala, samo ga uzela iz biblioteke. OK je roman.Sto se hard SF tice, daj mi Strossa, Reynoldsa i Egana, kombinovano, u venu, any time. Ne znam da li su prevedeni kod nas ali toplo preporucujem Greg Egan (meni posebno draga Incandescence) i Alastair Reynolds (mislim da ih niste do sada pominjali?). Od mladih nada, Hannu Rajaniemi i njegov prvenac The Quantum Thief koga sam kupila neplanirano, cisto zbog Strossove preporuke na omotu. Jedva cekam nastavak. Edited by estel
Link to comment
  • 2 weeks later...

Elem, ovo 1702.jpg što je u stvari ovo the-warded-man.jpgje jako DOBRO! Baš ono lako i pripovedački dobro sa likovima koji vas vezuju...Drugi nastavak napisan, ali cenim da bi ih moralo biti bar 3... `Ebi ga...9780345503817.jpgZnači čekamo nastavke zajedno sa ove dve prethodno pomenute:1533.jpg i 1530v.jpgTo je to uglavnom, da ga netupim previše... :fantom:

Edited by dare...
Link to comment
51PbwuL%2BlQL._BO2,204,203,200_PIsitb-sticker-arrow-click,TopRight,35,-76_AA300_SH20_OU02_.jpg51UZSQZGrML._BO2,204,203,200_PIsitb-sticker-arrow-click,TopRight,35,-76_AA300_SH20_OU01_.jpgSad čuh da su druge knjige triologija Sandersona i Rothfussa odavno prevedene i date lektorima i da se do sajma očekuju u štampi... Edited by dare...
Link to comment

Vidim ja da sam nesto zaboravio u postu :) :isuse: Uglavnom,radnja je smestena u vreme drugog svetskog rata i prati put kroz vreme dva naucnika.Odusevljen sam knjigom jer sa jedne strane govori o izgledu ljudske rase u buducnosti,a s druge strane govori i o vremenskim paradoksima koji nastaju kao posledica promena koje su ova dvojica pravila u proslosti.Kraj knjige je tek iznenadjujuci i neocekivan,pa eto,ako neko voli temu putovanja kroz vreme nek procita ovo delo.EDIT:jeste,cuveni Kentaur je u pitanju.

Edited by Tastatura
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...