Jump to content
IGNORED

SF i fantasy


dare...

Recommended Posts

Kupila ovo pre neki dan, bez ikakvog predznanja o knjizi i o autoru. Pročitala sam knjigu u jednom dahu. Preporučujem je najiskrenije.Detektivska priča koja se dešava u paralelnom gradu, i to ne u smislu isti grad pa je jedan u jednoj a drugi u drugoj dimenziji, već oba grada postoje sada i na istom mestu i isprepleteni su i odvojeni. Sjajno zamišljeno.o autoru
Meni je China inače genijalan, ali sa The City & The City nisam mogao da se izborim preko pedesetak strana, ostavio sam za kasnije. Valjda sve zavisi od raspoloženja, ne znam.Uskoro izlazi Embassytown, njegov navodno prvi SF roman (sve ovo pre je kao "weird fiction"). Zvuči prilično zanimljivo, ali ja još nisam uzeo ni Krakena da čitam. Kratak je život...
Link to comment
Kupila ovo pre neki dan, bez ikakvog predznanja o knjizi i o autoru. Pročitala sam knjigu u jednom dahu. Preporučujem je najiskrenije.Detektivska priča koja se dešava u paralelnom gradu, i to ne u smislu isti grad pa je jedan u jednoj a drugi u drugoj dimenziji, već oba grada postoje sada i na istom mestu i isprepleteni su i odvojeni. Sjajno zamišljeno.o autoru
kupila i ne pochela uopshte josh. ali kod nas je izdata jedna njegova ranije, mislim stanica perdido. neverovatno dobra.
Link to comment

Da, Perdido Street Station mu je, ono, breakout roman, prve nagrade je dobio za to. Posle idu The Scar i Iron Council, koji nisu direktni nastavci ali se dešavaju u istom svetu. The City & The City je nevezana knjiga, kao i ove ostale što sam pominjao.Mene baš zanima taj Embassytown, prilično je nahvaljen unapred: http://outtherebooks.wordpress.com/2011/03/06/embassytown-by-china-mieville-a-quirk-of-psyche-and-phonetics/Ni kratke priče mu nisu loše, meni se u nekoj HPL kolekciji prilično dopala Details, a zanimljiva je i ova koju su nedavno okačili na Guardianu (potonule naftne platforme oživljavaju i izlaze iz mora, uz minimum eko-aktivizma).

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Ko je izdao kod nas Perdito Street Station?Pošto sam pročitala najavu za Embassytown, vidim da će mi China :Hail: postati omiljeni pisac :D

Link to comment
Jel bi mogao neko da mi preporuci neki dobar postapokalipticni roman(romane)?
Dakle "Metro 2033" Gluhovskog (Dereta) u dve knjige, "Prolaz" Kronina (Laguna) u dve knjige i "Utočište" Kingovo reizdanje (Alinari) u tri knjige.Uzeo u Delfima prvi roman-triologiju mladjanog Aleksandra Mandića "Kopilad Bogova" Izdate su dve knjige "Salir" i "Koret"k1i70v2r11_kopilad_bogova_salir_delfi_knjizare.jpgk1i70v2r27_kopilad_bogova_koret_delfi_knjizare.jpgPročitao prvu. Čitao sam mnogo gore inostrane fantasy serijale. Ovo domaće je sasvim dobro i priča vezuje pažnju. Po meni mnogo, mnogo bolje od onih Tešićevih varijacija Kraljevića Marka ("Kosignas" itakoto), koje su mi duhovite i pomalo naivne. Malo još priča/radnja da mu tečnije teče i biće to boli glava pisac ako nastavi sa pisanijem... Edited by dare...
Link to comment
  • 2 weeks later...

Pazario netom (lenjivac šema) u Čarobnoj Knjizi:Robert%20Hajnlajn_Svemirski%20vojnici.jpgk1i26v3r160_bogovi_licno_delfi_knjizare.jpg13424_Darko_Tusevljakovic.jpg13425_Ricard_Metison.jpgElem, sa svim mogućim popustima i poštarinom djuture 1920 dinara, uz isporuku sutradan u podne na vrata. Ta net-lenjivac varijanta, je ubedljivo jeftinija od pazara u knjižarama...Sad videh da ovog Asimova već imam u nekom budžaku (bela naslovnica od pre 20 god) :isuse: `Ebi ga, zaboravljanje je blagoslov starosti... Čitaću ja to ponovo, ono baš ko prvi put... :D To je to. Pričaću Vam... :) (radoznao sam oko ovog mog imenjaka, koga je luba preporučila)Uzgred rečeno, ova domaća "Kopilad Bogova" su sasvim dobra.

Edited by dare...
Link to comment
Po toj knjizi je snimljen onaj Verhovenov film
Hvala Arkadija na informaciji.Taman da ne citam knjigu onda kad sam vec odgledao film. Edited by Tastatura
Link to comment
Ima tri filma i dve video igre. Knjiga je najbolja.
Drugi i treci deo su bedni,to ni ne treba gledati.Ne sumnjam da je knjiga najbolja,ali me zaista ne privlaci da je citam posle filma. Edited by Tastatura
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ajoj, ja sve čitam u nadi da se zezate, kad ono nekom se stvarno sviđaju Heinlein i njegove militantne fantazije o svetu u kom pravo glasa imaju samo oni koji su odslužili bar dve godine vojske......a komunizam predstavljaju džinovske bube. Koje naši ubijaju fejs tu fejs, yeeeeeeeaaaaaahhh!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...