Jump to content
IGNORED

SF i fantasy


dare...

Recommended Posts

Još samo ovo...Prelistao u knjizari, pa sve nekako nemam pojma... Pa sutradan opet prelistao u drugoj knjizari, isto... Nije Daglas Adams, a opet pomalo lici... Da li je neko (pro)citao?
citala ja :)dobro je, kupuj. ne zna se gde prestaje daglas adams, a gde pocinje oin kolfer, odnosno oina uopste nisam prepoznala, a sve sam artemise faule procitala. meni malo smetao prevod, verovatno jer sam autostoperski vodic poslednji put citala u originalu. ima par briljantnih recenica, mogla bih ze zakleti da je adams u pitanju.
Link to comment
Krhotine časti i Barajar su stvarno ultra laki za čitanje i jako brzo idu (otprilike SF Harold Robins)... Ako ti je ovo španska serija, tek će ti avanture Majkla Vokosigana biti nalik na Hejzija, Luna, Doka Holideja i slične stripove iz trafike ispred kuće...Što negde i jeste istina...
A ja se ponadao SF-u sa dubljom pričom :(Tražim nešto poput "Hiperion" serijala.Trenutno čitam "Svetski rat Z".
Link to comment
post-283-12747287987541.jpgSva tri dela su u prodaji! Retka je prilika da možete pazariti sva tri dela odjednom ako je izdavač Alinari.Stara stvar, u novom izdanju...Iskusni kažu, da je knjiga mnogo bolja od film serijala...BTW.Da li je neko čitao prve dve knjige Teda Vilijamsa, jerbo je izašla nova knjiga... Čim to nisam uzimao u obzir za čitanje, mora da mi je delovalo mnogo dečije... <_< k1i300v4r501_delfi_knjizare_presto_od_zmajokosti_-_prvi_deo.jpg
Link to comment
  • 2 weeks later...

Kupila ovo pre neki dan, bez ikakvog predznanja o knjizi i o autoru. Pročitala sam knjigu u jednom dahu. Preporučujem je najiskrenije.Detektivska priča koja se dešava u paralelnom gradu, i to ne u smislu isti grad pa je jedan u jednoj a drugi u drugoj dimenziji, već oba grada postoje sada i na istom mestu i isprepleteni su i odvojeni. Sjajno zamišljeno.o autoru

post-1816-13023599575157.jpg

Edited by Arkadija
Link to comment

Iako mi nista nije jasno sta si opisala sad :) Hugo nagrada za SF roman, i Nebula recimo, su dobar pokazatelj da knjiga obecava, mozda nije najbolja ikada, ali je definitivno vredi procitati.

Link to comment
Iako mi nista nije jasno sta si opisala sad :) Hugo nagrada za SF roman, i Nebula recimo, su dobar pokazatelj da knjiga obecava, mozda nije najbolja ikada, ali je definitivno vredi procitati.
:lol: :lol: :lol: Pa šta da kažem, tek pred kraj prve trećine knjige počinje da se dobija slika o čemu se radi. I što više razmišljam o ovoj knjizi, sve mi je lakše da je svrstam u rang remekdela
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...