Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

balkanska, nadomak terazijarajićeva kod okretnice troleugao katanićeve i maršala tolbuhinatetkice su razređivale senf vodom od viršli. bilo je potrebno da se presamitiš dok jedeš da se ne uflekaš tečnim senfom.

Edited by mammy two shoes
Link to comment

inace su virsle kao sto je daba napisao po savremenim parametrima bile tesko djubredebelo crevo, unutra klasicna brasnjava sapunjarazemicka ispecena u 4 ujutru, oladjena u najlonskom dzaku u kome je provela ostatak dana (a nekad bogme i do sutra)recimo da ima istine u tome da je jedino senf imao smisla, mada su ga obicno toliko rokali da je curelo na sve strane kroz tanki socijalni papirdanas se za takvim proizvodom niko normalan ne bi osvrnuo (isto kao ni za pogacicama koje su ljudi kupovali u pekabeti)secam se odusevljenja kada sam jednom u nekom bolnickom krugu (dragisa misovic?) bio otkrio kiosk u kome su prodavali kuvane kranjske kobaje, nisam mogao da se zaustavimmislim da je nakon toga ljubavi sa PKB virslama dosao krajbtw gore od virsli su bile samo njihove kobaje, na njih sam periodicno prelazio kada su virsle postajale nejestive a nesto se moralo uzinati - govorimo o pocetku 80-tih kad fast food kao takav nije postojao u bgd-u, sem leskovcanina na vrhu balkanske

Link to comment

Ne znam da li ste ih već pominjali ali overih Skadarlijske kobaje već drugi put pa da podelim utiske.

  • asortiman - širok, ukusi različiti, probao ljutu i vinsku, ima i nekih sa sirom, junećih, srnećih, još nekih i tako...

  • cena - povoljna (150 dingera svaka osim junećih i srnećih)

  • ukus - odličan ali nisam baš uočio specifičnost vinske

  • zemička - debeli minus, deluje da je iz zaliha što stoje celi dan dok se ne potroše, padaju troške kao konfete

  • prilozi - standardni, imaju i senf sa renom

  • usluga - ljubazna i higijenski standardna

sve u svemu - dobro je, nije loše, može i bolje

Link to comment

kiosci s viršlama i kobajamaima i facebook klub posvećen njima, ali je zatvoren (i mislim da je reč o crvenim kioscima, ali ovde je reč o onim najprvim)Bila su dva lonca, jedan s kobasicama i drugi s viršlama. Kovasica često ponestajalo. A meni one uvek bile ukusnije od viršala.Jednom, jedne zimske večer s početka 1980-ih, na Tašu sam pojeo najlepše kobasice sa senfom. Bio vetar, izvadio sam onu zelenu novčanicu od 5 hiljada odneo je vetar, zamalo, prodavačica se malo secnula jer je možda pomislila da ću da zbrišem kao Bob Rock ali sam je dohvatio, novčanicu, i platio.Ali, nije to bio jedini kiosk.Mnogo pre toga sam išao s mamom na te viršle (ili kobasice), i sada je to "kao kroz maglu" kako glasi sintagma u herc-prozi, ili ispod Sarajevske kod SUP-a, ili ... mislim da je tu, ispod Sarajevske, mada mi padina možda liči i na ono smandrljavanje od Moskve do N. Fronta.A zemičke je opisao jedan naš novinar u NIN-u u agitaciji za Mekdonalds ("kao rešenje ishrane za naše radne ljude"), dakle dabovićevski, samo što se ispostavilo da su mekdonaldovi proizvodi kao surovi kapitalizam, lepi na sliki ali neukusni, pa smo završili s ćevabdžinicama na svakom ćošku.

Link to comment
kiosci s viršlama i kobajamaima i facebook klub posvećen njima, ali je zatvoren (i mislim da je reč o crvenim kioscima, ali ovde je reč o onim najprvim)Bila su dva lonca, jedan s kobasicama i drugi s viršlama. Kovasica često ponestajalo. A meni one uvek bile ukusnije od viršala.Jednom, jedne zimske večer s početka 1980-ih, na Tašu sam pojeo najlepše kobasice sa senfom. Bio vetar, izvadio sam onu zelenu novčanicu od 5 hiljada odneo je vetar, zamalo, prodavačica se malo secnula jer je možda pomislila da ću da zbrišem kao Bob Rock ali sam je dohvatio, novčanicu, i platio.Ali, nije to bio jedini kiosk.Mnogo pre toga sam išao s mamom na te viršle (ili kobasice), i sada je to "kao kroz maglu" kako glasi sintagma u herc-prozi, ili ispod Sarajevske kod SUP-a, ili ... mislim da je tu, ispod Sarajevske, mada mi padina možda liči i na ono smandrljavanje od Moskve do N. Fronta.A zemičke je opisao jedan naš novinar u NIN-u u agitaciji za Mekdonalds ("kao rešenje ishrane za naše radne ljude"), dakle dabovićevski, samo što se ispostavilo da su mekdonaldovi proizvodi kao surovi kapitalizam, lepi na sliki ali neukusni, pa smo završili s ćevabdžinicama na svakom ćošku.
ne bih se složio ama baš. sve je ukusno, e sad što u tome fali i ukus mesa to je druga stvar
Link to comment
Go kurac, Kalik oma pored saranjiva đecu đecinu.
naravno da kalik saranjiva
Tako je vazda bilo, ali pre koju nedelju uzmem u onoj ispostavi u Nehruovoj, kod pijace, pljeskavicu i poprilicno se razocaram. Lepinja bajata pa podgrejana do raspadanja (ali doslovno se dezintegrise u ruci), meso dosta suvo i nesocno. Ne kazem, mozda je bolje u 62-om, ali nesto sumljam da cu tamo skoro navracati.
Link to comment
Ne znam da li ste ih već pominjali ali overih Skadarlijske kobaje već drugi put pa da podelim utiske.
  • asortiman - širok, ukusi različiti, probao ljutu i vinsku, ima i nekih sa sirom, junećih, srnećih, još nekih i tako...

  • cena - povoljna (150 dingera svaka osim junećih i srnećih)

  • ukus - odličan ali nisam baš uočio specifičnost vinske

  • zemička - debeli minus, deluje da je iz zaliha što stoje celi dan dok se ne potroše, padaju troške kao konfete

  • prilozi - standardni, imaju i senf sa renom

  • usluga - ljubazna i higijenski standardna

sve u svemu - dobro je, nije loše, može i bolje

Plus jedan. Dodao bih i da bi mogle da budu malo vece, ali ajde za 150 kinti su sasvim ok, pogotovo kad se oduzet vracas iz grada.
Link to comment

Lepinje su uvek bajate a meni su te kobaje nekako presuve i ne vidim neku preteranu razliku izmedju npr srnece i vinske. Ali lepo je sto rade 24h pa moze u centru da se pojede nesto sto nije pica ili palacinka.

Link to comment

Po necijoj preporuci sa ovog topika, probao kobaje i cevape iz Mesare Obilic na Cvetkovoj pijaci. Tja, nije lose. Otkrio, medjutim, Mesaru Nada koja pece na samoj pijaci. Cevapi neocekivano dobri, ali specijalitet je neka domaca dimljena kobaja koju oni preporucuju i forsiraju. Bio sam skeptican, em ne volim nista gratis, em na oko i ne izgleda privlacno; kobaja, medjutim, stvarno izuva: ljutka koliko treba i ima umeren šmek na dim. Vrat me nije oborio sa nogu, bio je dosta tvrd i nedovoljno sochan, ali je zato hleb vr'.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...