Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

Pre mnogo, mnogo godina, na Tašu je bio (samo još jedan na Slaviji) PKBov kiosk sa viršlama i tankim srpskim kobasicama. Bez priloga, samo senf i trouglasti jogurt u zemički.Nikad neću zaboraviti taj ukus, tamo se išlo na doručak i užinu.
Oooooooooooooooooo, ima još živih koji pamte ovo? Dupe bi dao da ponovo probam. U poređenju sa ovim danas sranjima, ono je bila božanska hrana.
Link to comment

u vatroslava jagica, na zvezdari, kad se ide od vojvode supljikca ka bulevaru, sa leve strane ima neki novi gril, dosta neupadljiv. slucajno upao i probao nesto sto oni zovi 'zanatske virsle', i bile su dosta dobre, lice na one iz 80ih i pkb kioska na crvenom krstu ili okretnici u rajicevoj.

Link to comment
Oooooooooooooooooo, ima još živih koji pamte ovo? Dupe bi dao da ponovo probam. U poređenju sa ovim danas sranjima, ono je bila božanska hrana.
spreman sam da se opkladim da bismo bili zaprepasceni koliko su zemicke bile bajate, virsle sojaste a senf...obican. ne zalis ti za virslama nego za njeznim danima detinjstva sto se nikada vise vratiti nece Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
spreman sam da se opkladim da bismo bili zaprepasceni koliko su zemicke bile bajate, virsle sojaste a senf...obican. ne zalis ti za virslama nego za njeznim danima detinjstva sto se nikada vise vratiti nece
+1
Link to comment

U strahinjića bana, ćošak sa dobračinom, je otvoren Sarajevski ćevap "Walter". Izbegavati u širokom luku, ali širokom. Prvo, ako je ono meso 100% juneće/goveđe, ja sam Britni Spirs. Drugo, ćevapi su bili nedopečeni, a lepinje ladne i dovoljno stare da glasaju. Drugim rečima, prošetajte se do ćoška Kralja Petra i Dušanove pa hasajte tamo kako valja.

Link to comment

Ćevapi i treba da budu nedopečeni, oni pravi. Ne kažem da ti u tom Walteru valjaju, nego samo onako, globalno.Pravi ćevap se nikada ne rešira

Link to comment
spreman sam da se opkladim da bismo bili zaprepasceni koliko su zemicke bile bajate, virsle sojaste a senf...obican. ne zalis ti za virslama nego za njeznim danima detinjstva sto se nikada vise vratiti nece
Može biti da je žal za mlados', ne sporim, ali od sve bogovetne hrane, jedino su mi te PKB viršle ostale na nepcima kao uzor kako viršle treba da izgledaju. Papile zapamtile.Na moju veliku nesreću, volim džank food, a što se ove kategorije tiče, isprobao sam bukvalno sve što se može probati, al' ništa kasnije nije ni prismrdelo :(Sad, moguće je da tu ima i malo mladalačko staračke idealizacije, no sto posto nije baš sve u njoj.
Link to comment
Oooooooooooooooooo, ima još živih koji pamte ovo? Dupe bi dao da ponovo probam. U poređenju sa ovim danas sranjima, ono je bila božanska hrana.
Mislim da je jedan od prvih PKB kioska za virsle bio pored parkica gde je nekada bila trolejbuska okretnica kod Kalimegdana. Najbolja stvar u celom paketu je bio senf.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...