Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

Bio sinoc u Duff-u posle godinu-dve bojkota. Prijatno iznendajen kakvocom, koja je na predjasnjoj razini. To je verovatno posledica drasticnog pada prometa nakon sto su postali nejestivi.
Zašto si ih bojkotovao? Pitam... Kako se ogledala ta nejestivost? Ja sam kod njih prvi put u životu jeo pre mesec dana. Dopao mi se onaj dimljeni ukus, ali mi ipak deluje izveštačeno.
Link to comment
jel moze neko da mi preporuci mesaru-rostilj koji radi kucnu dostavu a da je dobar. bazicne stvari, cevapi, rolovana piletina i taj rad.
Don Gedza nije bio rdjav a on je jedini koji znam da donosi. Za ostale mozes da narucis ali moras da odes da pokupis.
Link to comment
Zašto si ih bojkotovao? Pitam... Kako se ogledala ta nejestivost? Ja sam kod njih prvi put u životu jeo pre mesec dana. Dopao mi se onaj dimljeni ukus, ali mi ipak deluje izveštačeno.
Nije bio problem samo u pogorsanju kvaliteta artikala. Naravno, bilo je i toga, npr. prepeceno, tvrdo i zilavo meso, oskudan nadev kod punjene i gurmanske pljeskavice ili filovanog belog i tome slicno. Ali vise od svega pocelo je da me izludjuje to sto je sveukupna usluga postala katastrofalna. Od sporosti (narucis telefonom, kazu ti da dodjes za 15 minuta, ti odes pa cekas jos 20) i aljkavosti (greske u pripremi porudzbina, zaboravljanje sta je naruceno), do klasicnog bezobrazluka, kao sto je zakidanje na prilozima (a ponekad cak i potpuni nedostatak istih) i neljubaznost osoblja.Sve ovo odnosi se na objekat u Bloku 44 i na period kada se kilometrima unaokolo nije mogao pojesti pristojan rostilj, odnosno do pre neke 2 godine. U takvim okolnostima promet im je i dalje bio nenormalan, uprkos vidnom i rapidnom srozavanju. Medjutim, nekako u to vreme otvorilo se jos par solidnih (Srpski rostilj) i podnosljivih (Has Vegas) rostiljnica u kraju, sto je, zajedno sa padom standarda lokalnog zivlja, dovelo do drasticnog smanjenja posete. Licno sam izbegavao to mesto u sirokom luku, a kada bih slucajno tuda prosao, retko bih video da neko stoji i ceka porudzbinu, dok su do pre koju godinu zamalo izbijale tuce u redu.Pre nekoliko nedelja sam se iz ciste radoznalosti odvazio da svratim na veliku gurmansku i, kao sto rekoh, veoma prijatno sam se iznenadio kvalitetom hrane i efikasnoscu usluge. Od tada sam bio jos par puta i bilo je OK, tako da su definitivno napravili pozitivan pomak. Cini se i da promet ponovo ozivljava, a nadam se da to nece biti shvaceno kao signal da se nastavi sa javaslukom i jajarenjem.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Oaza na adi cigansturi, na biciklistickoj stazi, malo pre bandzija, pljeka ubica. Ima po koja zilica, al' sto je miris i ukus, podsecaju na one davnasnje preko puta 20 oktobra.

Link to comment
Oaza na adi cigansturi, na biciklistickoj stazi, malo pre bandzija, pljeka ubica. Ima po koja zilica, al' sto je miris i ukus, podsecaju na one davnasnje preko puta 20 oktobra.
Skupe i male?
Link to comment
  • 3 weeks later...

Upravo jeo sprsku frulu kod Dabica, ufff... :Hail: Mleveno meso rolovano belom vesalicom i punjeno kajmakom, kackavaljem i prsutom. Otprilike sve ono sto punjene pljeskavice sanjaju da ce postati kad porastu.Trebalo je cekati pola sata i dati 300 dindzi ali vredelo je.GrOk!

Link to comment
Upravo jeo sprsku frulu kod Dabica, ufff... :Hail: Mleveno meso rolovano belom vesalicom i punjeno kajmakom, kackavaljem i prsutom. Otprilike sve ono sto punjene pljeskavice sanjaju da ce postati kad porastu.Trebalo je cekati pola sata i dati 300 dindzi ali vredelo je.GrOk!
de ti je taj doktor Dabic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...