Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

Na donesi pise Ruzveltova (mada mislim da se to pojavilo pre vise od 7 dana) i drasticno je nizi minimum za dostavu nego dok je bio Vozdovac. Koliko se secam tad su trazili 2000 a sad je 600 do mene(2-3 km od Ruzveltove)

meni je i pre bilo 600. A sad ne mogu vise da porucujem iz onog starog vec samo iz ovog iz Ruzveltove.

Link to comment

Ukus je jedno, sastav je drugo...

Yep.

Suština cele priče od samog početka je da mesa (čistog mesa) nema bez adekvatne cene, a i nešto ne verujem da igde može da se nađe, a da nije iz domaće radinosti. Industrija to ne radi.

 

Što se tiče samog roštiljskog mesa (iz industrije) tj. onoga što se ovde može naći, ja od tog brendiranog™ leskovačkog bolje probao nisam (a probao sam svašta). Na stranu lokalpatriotizam, možda je stvar ukusa, ne znam, ali faširana šnicla nije isto što i pljeskavica.

Link to comment

To brendirano leskovačko roštilj meso je paradigma srpske gastronomske propasti. 

 

Što kažu Piroćanci: U leskovačku pljeskavicu mož' da nađeš meso samo kad se ujedeš za jezik!

Link to comment

Phhh. Do'ro :D

 

Ima i kontra priča, iz Zaječara, mala kafana, u njoj vlasnik i konobar i menadžer, nudi roštilj.

-imam pljeskavicu, vešalicu, batak, kobasicu...

-mi smo iz leskovca.

-nemam pljeskavicu!

 

;)

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

Uzmes 150g mlevene govedine, spljostis u jednom potezu i malo oblikujes, napravis udubljenje u sredini da ne dobijes cuftu, zacinis i bacis na rostilj. Dobijes burger, a ne fasiranu sniclu. Nema veze jedno s drugim. Pretpostavljam da pljeskavicu kao cevape malo vise mese da se ne bi raspalo posto je tanje, ali soja nema veze sa zivotom.

 

Od prosle godine pravim burgere sam i objektivno se kao rostiljsko meso kod nas prodaju na momente strahote.

Link to comment

ja gledo ramsyja kako tura jaje u smesu za burger  :cry:

 

Ih pa ja to video kod moje keve da stalja jaje u neko mleveno al sad da me ubijes da li je za cufte ili pljeske...

Link to comment

Danas kupio u Tempu na Vilinim vodama prilicno dobre tanke sveze rostiljske kobasice. Njih prave sami. Imaju i neke debele, prodimljene i natur ali nisu znali da mi kazu kakve su jer ih dobijaju od dobavljaca, pa sam se odlucio za ove "in-house" tanke. Nisu najbolje koje sam u zivotu jeo, ali za red velicine bolje od onog sto se trenutno u Beogradu prodaje kao sveza tanka rostiljska.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...