Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

Ne znam da li uopste vazi za picu, mislim da hpopust vazi samo za rostilj. Mislim da vazi i za poneti, za dostavu sigurno ne.

Javi ako probas picu, da znamo kakva im je.

 

Probao sam pre neki dan Big51, znam da si ga ti preporuccivao. Odlican je, mozda i najbolji u gradu. I pomfrit i palacinke su im vrlo dobre.

Link to comment

944692_930673987011144_67179621265569972

 

Big 51 je bruka. Ineteresantno da u ostali rostilj mahom guraju nesto losije meso kao i Viva al u big ide bolje. Poslednji put su mi se svideli i hot chicken strips.

 

edit: i pljeskavica grill 51 specijal je isto super. Casual sam samo jednom probao al mi se Grill 51 mnogo vise svidja. Jedino mi ona pljeska 4 vrste sira zanimljiva u casualu.

Edited by katamaran
Link to comment

Vec par nedelja je na Donesi tako da verovatno radi mada nemam potvrdu sa lica mesta.

Kada sam prolazio pre 7 dana su jos uvek bili u radovima.

Posle toga nisam bio.

Link to comment

volim kad pljeskavica ovako izgleda unutra

 

maxresdefault.jpg

 

http://www.telegraf.rs/zivot-i-stil/1171448-jedemo-svinje-na-sedativima-pljeskavice-su-nam-pune-hormona

 

 

Daleko bilo da ja optuzujem ove za to. Samo ono sto mi je covek rekao na osnovu mog vizuelnog dozivljaja. Uvek postoji mogucnost da se nismo dobro razumeli al iz nekog mog iskustva jeftini i neukusni cevapi i pljeskavice po pravilu tako izgledaju unutra. Ovo sinoc je bilo pristojnog ukusa.

No hard feelings, ali mene to baš podseća na ono što sam imao prilike da jedem severnije od Doljevca (čast retkim izuzecima po Nišu), što mi je prodavano kao pljeskavica, a što meni više liči na faširanu šniclu.

 

Soja uvek ide u roštiljsko meso, da bi vezala smesu, ali u razumnoj meri. I nema pravog roštilj-mesa ispod 600 dinara za kilogram, ako je 350 ili 400 to je soja, ne meso.

Link to comment

Pa zato što se roštiljsko meso od buta ne pravi, juneći vrat ili pauflek valjda beše, nzm tačno sad, odavno sam čitao onaj elaborat™.

 

Mislim može i tako, ali kolko para tolko muzike.

Link to comment

550-600 din u maloprodaji košta kilo toga, nemere ti roštilj-meso biti od toga jeftinije, ako hoćeš meso. Te i pljeska od 200 grama u brzoj hrani 250-300 din.

 

Ova od 350-400 su narodna™, sojavita, negde više negde manje.

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

To oko mesa, pogotovo tog roštiljskog, pričali već milion puta...

Nema tu spasa, prosto industrija je na tom nivou, teško će se naći nešto što nije "nakljukano". Još davno su "komercijalisti pobedili tehnologe" . I samo, u roštiljsko ide ponekad i mleveni led (to češće u kobaje) tako da kalkulacija vrlo rastegnuta...

To sa hormonima malo malo pa se neko pravi sa tim tekstovima ko da otkriva nešto za nobela...

 

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Ima, al ga nema na tržištu nešto mnogo, koliko mogu da primetim, pa će biti da narod nema pare te mu je dobro i ovo narodno sojevito. Zaštitili mu ovi moji ovde geografsku oznaku porekla i recepturu pre desetak godina, prodaju ga za 590 din/kg, ali se teško nalazi. Ima par restorana koji ga drže u ponudi i posebno naglašavaju da je od brendiranog™, ali su im brendirane i cene.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...