Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

Kako se prepozna da su pljeske pune soje i masnoce ?

Specifican presek. Ono kad je unutra skroz glatko i ruzicasto. Ume nekad i takva da bude ukusna (ove su ok) al to nikako ne volim da vidim. 

 

Danas mi slucajno naleteo covek koji je vrhunski rostilj majstor pa sam ga pitao za to.

 

Kvaliteno meso i velike porcije tesko mogu da idu za male pare. 

 

edit: ako smo se on i ja dobro razumeli ovo bi trebalo da je lose meso

 

4f88b2121274bede1907214e1fe74ab1_header.

 

samo sto mi se cini da je ono bilo skroz glatko. Bas cu da vidim da slikam sledeci put.

 

ja volim kad pljeskavica ovako izgleda unutra

 

maxresdefault.jpg

 

http://www.telegraf.rs/zivot-i-stil/1171448-jedemo-svinje-na-sedativima-pljeskavice-su-nam-pune-hormona

 

- Toga nema na svega dva do tri mesta u Beogradu. Kod nas u roštilj meso stavljaju loj, soju, vodu i dodaju pileći MOM (mašinski otkošćemo meso) treće kategorije, gde se stavljaju šije, trtice i leđa. A u kostima se deponuju svi teški metali, hormoni i antibiotici 

 

 

Daleko bilo da ja optuzujem ove za to. Samo ono sto mi je covek rekao na osnovu mog vizuelnog dozivljaja. Uvek postoji mogucnost da se nismo dobro razumeli al iz nekog mog iskustva jeftini i neukusni cevapi i pljeskavice po pravilu tako izgledaju unutra. Ovo sinoc je bilo pristojnog ukusa.

Edited by katamaran
Link to comment

Danas sam probao jedno od najogavnih roštilj mesa u životu... a nisam previše izbirljiv..

Kada vidite da je meso onako baš sitno mleveno i svetlo, zaobiđite u širokom luku..

 

Preseo mi uranak,,

Link to comment

Sta fali soji? I jel moze neko da potvrdi ili demantuje da se antibiotici, hormoni i teski metali deponuju u kostima, da jedem supu ili ne.

Link to comment

Danas sam probao jedno od najogavnih roštilj mesa u životu... a nisam previše izbirljiv..

Kada vidite da je meso onako baš sitno mleveno i svetlo, zaobiđite u širokom luku..

 

Preseo mi uranak,,

 

videp takav cevap sinoc u maksiju na cvetnom trgu. na jugu srbije se za to hapsi, po obicajnom pravu...

Link to comment

eto odgovora na moju dilemu, kako se maksiju isplati da za šest kupljenih limenki jelen piva udeli pola kile roštiljskog mesa.

Link to comment

videp takav cevap sinoc u maksiju na cvetnom trgu. na jugu srbije se za to hapsi, po obicajnom pravu...

 

Što je najgore, niti je bilo jeftino, a niti je iz maxija, nego iz neke omanje privatne mesare...Kupili klinci, "jer je ispred bio red"..

Izgleda da su uvezli enormne količine nekog hibridnog svinjskog mesa, koje je belo i bledo gotovo kao pileći file..

Osnove mesarstva i svinjokolja bi trebalo uvesti u osnovnoškolsko obrazovanje, da makar deca vide kako izgleda normalno meso..

 

Edit:

Uvesti namesto veronauke, naravno...

Edited by Dark Wader
Link to comment

ovo je već običaj da kada sam u zrenjaninu i krećem kući svratim u nešto što se zove hamburgerija vanja, jedan blok pre OMV pumpe na istočnom izlazu.... vrlo korektan objekat, jede se punjena vešalica, 250 din, homemade somun iz pica furune na drva, sve solidno, korektno meso, prilog urnebes, kupus i krastavac. ništa ne iskače, ništa prezačinjeno, preterano ovako ili onako, uvek ima gotovo i spremno ali bez osećaja da te čeka celi dan da dođeš... kad bi znao da ima taj neki solidni standard u bg u radijusu od 500m od mene, drugačije bi pričali...

Link to comment

Ćevabdžinica Savčić u Kralja Milana, se pisalo ovde?

 

njah... 'nako. sočno meso, ali bez šmeka, bledunjavo i premalo. somun dobar, a paradajz "salata" kriminal. bukvalno pet kolutića na limenom tanjiru

 

nego, nikad ne videh manje ćevape, od 10 komada izašao polugladan. pritom, ćeapi i paradajz salata, ništa piće i kajmaci, cirka 600 dinara. neće me više videti, izgleda

Link to comment

Ćevabdžinica Savčić u Kralja Milana, se pisalo ovde?

 

njah... 'nako. sočno meso, ali bez šmeka, bledunjavo i premalo. somun dobar, a paradajz "salata" kriminal. bukvalno pet kolutića na limenom tanjiru

 

nego, nikad ne videh manje ćevape, od 10 komada izašao polugladan. pritom, ćeapi i paradajz salata, ništa piće i kajmaci, cirka 600 dinara. neće me više videti, izgleda

 

sve to pisano ovde pre jedno 2 godine... od reci do reci. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...