Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

aj prevedi, na šta misliš? kiseli im ćevapi?

Već sam to objašnjavao letos čini mi se u slučaju "Cica"... ukratko, meso koje ima onaj uštrojeno neuštrojeni šmek mada ga u tim bosanskim varijantama nikako ne bi smelo biti jer ne koriste svinjetinu.Nije to,rekao bi neko,bosanski šmek...ne,pojeo sam tonu tih savršenih proizvoda po celoj Bosni i tog šmeka nema.Nije to užeglo,pokvareno ili šta god tog tipa...to je meso svinjčuge matore neuštrojene samlevene začinjene i spakovane pod nazivom BL i Sar.ćevap,s tim što je Cica nejestiva a W podnošljiv.

A na sve to ledeni somun...

Link to comment

.to je meso svinjčuge matore neuštrojene samlevene začinjene i spakovane pod nazivom BL i Sar.ćevap

 

 narednih dana ima da odem kod Cice, sad sam radoznao

 

nego, koliko misiliš da svinjčuga matorih neuštrojenih šeta okolo, pa svakog dana njih deset završi u mašini kod nekog zemunskog mesara, pa on tim mesom snabdeva valtere i cice i zašto bi to, zaboga, neko radio?

 

kapiram da ti nešto tamo nije ukusno, ali malo ti je nategnuta teza

Edited by banatjanin
Link to comment

narednih dana ima da odem kod Cice, sad sam radoznao

 

nego, koliko misiliš da svinjčuga matorih neuštrojenih šeta okolo, pa svakog dana njih deset završi u mašini kod nekog zemunskog mesara, pa on tim mesom snabdeva valtere i cice i zašto bi to, zaboga, neko radio?

kapiram da ti nešto tamo nije ukusno, ali malo ti je nategnuta teza

Nisam uporan i neću tvrditi da je to razlog ali definitivno tu nešto "smrdi". Da se razumemo,ljudi jedu,ćute,uživaju,vraćaju se na takva mesta,jednostavno neprimećuju...ali ja osećam i smeta mi, te se na ta mesta duuugo ne vraćam.Tako je bilo u jednom podužem periodu u BL u Piramidi,posle godina odličnog ukusa,trajalo je neko vreme, pa se opet vratilo na normalu mada nisam dugo tamo svraćao te ne mogu tvrditi kako je sada.Nikoga ja neću da odvraćam,ukusi i osećaji su različiti kod svih nas ali recimo " Vučka" konzumiram već par godina i nikada nisam imao zamerku te vrste.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...