Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

Realno, bolje da sluze rostiljsku nego original wurst :fantom:

 

ah, konačno da neko progovori. nikad nisam i neću razumeti hajp za viršlolikim trešom a la curry wurst i slična sranja koja se jedu po nemačkama i austrijama. kad ovde naiđem na kiosk na kom piše "originalne bavarske kobasice" pređem ulicu.

istina, volim da zaglabam leberkez, a to mu dođe na isto...

Link to comment

Sta znam, meni je keze krajner super, kao i one njihove bele kobasice koje stalno zaboravim kako se zovu, a i leberkrez volim mada ga nisam nikad jeo u fast food varijanti.

 

A sto se tice curry wurst, kada sam prvi put u Berlinu probao mislio sam da sam garant nesto pogresno narucio ili da je to mesto neki krs za turiste, jer nema sanse da se pravi ovoliki hype oko seckane osrednje kobaje servirane sa kecapom preko kog je neko posuo kasicicu karija.

Link to comment

ah, konačno da neko progovori. nikad nisam i neću razumeti hajp za viršlolikim trešom a la curry wurst i slična sranja koja se jedu po nemačkama i austrijama. kad ovde naiđem na kiosk na kom piše "originalne bavarske kobasice" pređem ulicu.

istina, volim da zaglabam leberkez, a to mu dođe na isto...

 

U početku, kad se taj što prodaje wurstove pojavio u bgd, imao je leberkez koji je sam pekao. Bude super, kad naletiš na onako sveže pečen, ima onu, meni oduvek misterioznu koricu, zbog koje sam i najviše voleo leberkez. Posle mu se to nije prodavalo, pa sad ima onaj neki fabrički leberkez koji može da se kupi u maksiju, taj fazon.

 

A te njiove kobaje sam jeo i u Nemačkoj, na ulici i nije mi bila neka razlika. One bele mi nisu loše, al' teško da bih uzeo to pre neke lepe sveže naše kobaje, možda je i navika u pitanju.

Link to comment

Jel vi to ozbiljno o leberkezu? Jel ste probali Batin topli leberkez iz Beske (bog da mu dusu prosti). U mom slucaju nikada nije poziveo duze od ukljucenja na autoput, koju god da sam kolicinu kupio.

Link to comment

pa pisao sam onomad o batinom leberkezu. ja moj satro u kukuruzima čim sam izašao iz sela, onako topao.

 

kod Bate su divne i one debele bele kobaje, to je sa slatkim senfom poezije

 

ali gde to sve veze ima sa uličnim karivurstom i inkarnacijama?

Link to comment

pa pisao sam onomad o batinom leberkezu. ja moj satro u kukuruzima čim sam izašao iz sela, onako topao.

 

kod Bate su divne i one debele bele kobaje, to je sa slatkim senfom poezije

 

ali gde to sve veze ima sa uličnim karivurstom i inkarnacijama?

 

Onomad je jedan kolega iz firme kukao zato što je Beška dovoljno daleko od Beograda da do kuće pojede pola espapa koji je kupio kod Bate :)

Link to comment

Upravo, prosecno zderivo.

to što je prosečno više govori o bednim standardima sendvičarstva u srbalja, nego o realnom kvalitetu klemencinih suvih i dosadnih sendviča.

Link to comment

jos jedna preporuka za rebarca u Ribz'n'Grill, ja jela ljuta, jaca polovina jela slatka, cole slaw odlican.  idem opet uskoro, zivo me zanima kakav je cheesecake.

Link to comment

U Kolarčevoj (ispod DKCa, tamo gde su bili neki dijamanti) otvoren Wurst and Hot Dog ____(nešto), tako da sada taj deo izgleda Domino-Toma-DKC-Wurst-Giros.

Izgleda da su kobaje novi burger koji je bio novi giros ?

Link to comment

Isprobao i burger u Ribzu, dobar je, nije na nivou rebaraca ali se sasvim dobro nosi sa cenom i kvalitetom sa ostalim burgerima. Ja sam uzeo neki njihov ribzburger (sve po JUSu cedar, slaninica, sos,kecap,krastavcici) za 550 kinti a dobije se i prilicno krompira (pomfrit/spicey vedges) + nesto malo coleslaw. A posto sam bio gladan duplirah meso za 100 kinti. Em rade besplatnu dostavu em je meso sasvim dobro.

 

Jedina zamerka je ono sto je generalno rak rana domacih burgera, a to je jedna potpuno krs zemcika. Njihova konkretno upije sve soseve, vodu iz povrca i socnost iz mesa pa postane onako prilicno gnjeckava. Doduse narucivao sam, mozda je bolje kada se jede tamo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...